Charlie and the Chocolate Factory

plakat - Charlie i fabryka czekolady (2005)

opisy filmu

(10)
 • Charlie (Freddie Highmore) to ubogi chłopiec, który mimo to jest szczęśliwy. Żyje w miasteczku, w którym znajduje się największa fabryka czekolady na świecie. Fabryka Willy Wonki (Johnny Depp), najbardziej tajemnicze miejsce, z którego nie wychodzą ani nie wchodzą żadni pracownicy. Nikt nie wie, jak Willy Wonka produkuje tak dobrą czekoladę. Aż pewnego dnia pięcioro dzieci otrzymuje szansę poznania wielkiej tajemnicy Willy Wonki. Dyrektor niesamowitej fabryki wypuszcza w tabliczkach czekolady pięć złotych biletów, których znalazcy odwiedzą fabrykę, otrzymując zapas czekolady na całe życie, a jednemu z pięciu szczęśliwców zostanie ofiarowana nagroda specjalna. Charlie, który staje się jednym ze szczęśliwców, wyrusza w wycieczkę swojego życia.

 • Charlie Bucket jest chłopcem z ubogiej rodziny. Uwielbia czekoladę, ale jego rodzina nie może często pozwalać sobie na jej zakup. Tymczasem Willy Wonka, właściciel ogromnej fabryki czekolady, ogłasza konkurs. W pięciu tabliczkach czekolady umieścił złote bilety. Osoby, które odnajdą te bilety, dostaną zaproszenie na wycieczkę po jego fabryce. Jeden z biletów trafia do Charliego, który wraz z czwórką innych dzieci wyrusza na pełną niespodzianek przygodę w... fabryce czekolady.

 • Film ten jest ekranizacją znanej książki Roalda Dahla o tym samym tytule. Głównym bohaterem filmu jest Charlie (Freddie Highmore), chłopiec pochodzący z biednej rodziny. Pewnego dnia znajduje on w opakowaniu czekolady kupon pozwalający zwiedzić największą fabrykę czekolady, prowadzoną przez niejakiego pana Wonkę (Johnny Depp) - człowieka, którego nikt jeszcze nigdy nie widział, a którego pomysły, dotyczące produkcji smakołyków, są wprost nieziemskie. Oprócz tego Charlie dowiaduje się o konkursie, w którym główną nagrodą jest dożywotni zapas czekolady.

 • "Charlie i fabryka czekolady" jest ekranizacją popularnej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla. Głównym bohaterem filmu jest pochodzący z ubogiej rodziny chłopiec o imieniu Charlie (Freddie Highmore), który żyje w cieniu fabryki czekolady należącej do Willy'ego Wonki (Johnny Depp). Ekscentryczny właściciel, który przez piętnaście lat nie opuszczał swojej niezwykłej fabryki, pewnego dnia ogłasza konkurs. W pięciu tabliczkach czekolady umieszcza złote kupony, które są biletami wstępu do jego "królestwa". Charlie znajduje jeden z nich i wraz z czwórką innych dzieci wygrywa wycieczkę do fabryki.

 • Właściciel potężnej fabryki czekolady - Willy Wonka umieszcza 5 złotych biletów, które dają prawo do zwiedzenia jego pełnego tajemnic przybytku. Charlie jest ubogim chłopcem, który mieszka z kochającą rodziną. Rodzice, pomimo biedy kupują chłopcu wymarzony prezent na urodziny - czekoladę Wonki. Chłopiec nie znajduje w niej biletu, jednak dzięki swojemu szczęściu w końcu go odnajduje. Wraz z jednym ze swoich dziadków oraz czwórką innych dziciaków (i ich rodzicami) Charlie spędzi jeden dzień w fabryce. Wonka obiecał nagrodę specjalną dla jednego ze szczęśliwców, a współtowarzysze Charliego mają na nią chrapkę. W fabryce czeka ich wiele zaskakujących niespodzianek. Bajkowy film, który pokazuje, że największą wartością jest rodzina.

 • Większość kolacji w domu Bucketów to cienki kapuśniak, którym mały Charlie z radością dzieli się ze swoją matką, ojcem i wszystkimi dziadkami. Ich dom jest mały, pochylony i niezbyt ładny, lecz z całą pewnością nie brakuje w nim miłości. Każdego wieczora, ostatnią rzeczą, jaką Charlie widzi przez swoje okno, jest wielka fabryka. Zasypia marząc o tym, co może być w środku. Od niemal piętnastu lat nikt nie widział, by z fabryki wychodził chociaż jeden robotnik, nikt też nie widział samego Willy'ego Wonka, choć - w tajemniczy sposób - fabryka nadal produkowała olbrzymie ilości czekolady, którą wysyłano do sklepów na całym świecie. Pewnego dnia Willy Wonka ogłosił ważną wiadomość. Otworzy bramy swojej fabryki i wyjawi "wszelkie swe tajemnice i czary" pięciu szczęśliwym dzieciom, które znajdą złote kupony, ukryte w opakowaniach pięciu losowo wybranych batoników czekoladowych Wonka.

  [opis dystrybutora]

 • Nad miasteczkiem, w którym wychowuje się Charlie, góruje fabryka czekolady tajemniczego Williego Wonki. Charlie lubi słuchać opowieści dziadka o czasach, gdy pan Wonka prowadził jeszcze małą cukiernię. Chłopiec marzy, by kiedyś zwiedzić te niezwykle ciekawe miejsce. W tym samym czasie Willy Wonka ukrywa w swoich czekoladach 5 złotych biletów. Szczęśliwcy, którzy je znajdą, wygrają całodniową wycieczkę po fabryce Wonki. Dodatkowo jedna osoba otrzyma nagrodę, która się jeszcze nikomu nie śniła. Bilety znajduje 5 dzieci o całkowicie różnych osobowościach, a wśród nich Charlie. W czasie podróży dzieciaki podziwiają cudownie wyposażone hale, w których powstają najlepsze słodycze na świecie. Jedank zwiedzający nie zachowują należytej ostrożności i wkrótce cała grupa zaczyna się zmniejszać liczebnie...

 • Opowieść o losach ekscentrycznego producenta czekolady Willy Wonki( Johnny Depp) i Charliego (Freddie Highmore), chłopca pochodzącego z biednej rodziny mieszkającej na tyłach niesamowitej fabryki pana Wonki. Żyjący przez długi czas w odosobnieniu od własnej rodziny Wonka, ogłasza światu konkurs, który ma na celu wyłonienie spadkobiercę słodkiego imperium. Pięcioro szczęśliwych dzieci wyciąga ze swoich czekolad Wonka" Złoty Talon i wygrywa wycieczkę z przewodnikiem po legendarnej fabryce, w której nie gościł nikt od ponad 15 lat. Olśniony każdym kolejnym zadziwiającym widokiem Charlie, wciąga się w fantastyczy świat Wonki i jego zdumiewającą historię. (Opis dystrybutora)

 • Jakie cuda czekają na Ciebie w fabryce Willy’ego Woniki? Zobacz mięciutkie pola miętowej trawy cukrowej w Sali Czekoladowej… Pożegluj wzdłuż Czekoladowej Rzeki słodką, różową łodzią… Zobacz eksperymentalne niejadalne gębostopery w Sali Wynalazków… Podziwiaj niezwykle utalentowane wiewiórki w Sali Telewizyjnej. Czeka tam na Ciebie mnóstwo zabawy przyprawionej odrobiną tajemnicy i niesamowita przygoda, tak słodka i sycąca jak Bardzo Mleczna Nadziewana Czekolada Wonki! Ten wspaniały film w reżyserii Tima Burtona z udziałem Johnny'ego Deppa i Freddiego Highmore'a to adaptacja klasycznej powieści Roalda Dahla. To Twój własny Złoty Kupon do świata tak niezwykłego, że nie będziesz chciał przegapić ani jednego pysznego momentu!

 • Willy Wonka postanawia odkryć tajemnice swojej fabryki czekolady przed pięciorgiem dzieci. Wkłada więc do swoich czekolad, które rozchodzą się po całym świecie, pięć złotych biletów. Jednym ze szczęśliwców jest Charlie Bucket, dla którego zwiedzanie fabryki nie będzie zwykłą wycieczką, ale życiowym przeżyciem. Właściciel fabryki czekolady dodatkowo wyłoni spośród pięciorga dzieci jedną osobę, która otrzyma nagrodę jakiej nikt nie potrafi sobie wyobrazić.