Control

2007 2 godz. 1 min.
7,8 40 321
ocen
7,8 10 1 40321
20 687
chce zobaczyć
7,3 7
ocen krytyków
{"rate":7.28571,"count":7}
powrót do forum filmu Control
 • retrospective ocenił(a) ten film na: 5

  Jak z życiem i twórczością Iana Curtisa - pozostało zbyt wiele niedopowiedzeń.
  Mimo, że bardzo lubię Joy Division i Antona Corbijna (słynie on ze znakomitych teledysków i zdjęć m. in. Depeche Mode), film mnie trochę rozczarował. Film pełnometrażowy a muzyczny klip to jednak coś zupełnie innego, chyba sam reżyser nie przypuszczał, że może być tak ciężko. Tak jakby zabrakło zdecydowania - albo życie prywatne wokalisty, albo historia jego zespołu. W rezultacie nie dowiadujemy się zbyt dużo ani o Joy Division ani o samym Curtisie. A może takie miało być zamierzenie? Aby nie obdzierać idola (zdaniem wielu) z jego legendy i tajemniczości?

 • huo_sanchez ocenił(a) ten film na: 7

  retrospective Zgadzam się z tobą w dużym stopniu... A do tego niedosyt z powodu niewykorzystanego potencjału ścięzki dźwiękowej - poprostu zabrakło śiwtnych kawałków Joy Division...

 • retrospective Nie wszystko musi być podane jak na tacy. Wystarczy troszeczkę utożsamić się z głównym bohaterem. Pamiętaj, że największy dramat dział się w jego głowie, a jak wiadomo Curtis nie był gadatliwą osobą. Tłumił to w sobie, ale uzewnętrzniał w tekstach. Tutaj wystarczy zapoznać się z najważniejszymi utworami jego twórczości i recepta na odbiór filmu gotowa.

 • retrospective To czy znakomitych to kwestia gustu bo akurat wizualnie zniszczył Depeche Mode kręcąc im tak beznadziejne teledyski, był dobrym fotografem i na nich uczył się sztuki filmowej.

 • andpol ocenił(a) ten film na: 6

  retrospective podobnie...