Czarna Dalia (2006)

The Black Dahlia

plakat - Czarna Dalia (2006)

opisy filmu

(5)
  • Akcja filmu rozgrywa się w latach 40. Dwóch policjantów, Bucky Bleichert (Josh Hartnett) i jego partner Lee Blanchard (Aaron Eckhart), zajmuje się sprawą brutalnie zamordowanej młodej kobiety, Elizabeth Short (Mia Kirshner). Bucky uświadamia sobie, że jego dziewczyna znała ofiarę. Wkrótce potem zaczyna on odkrywać korupcję i konspirację wewnątrz departamentu policji.

  • Nowy film Briana De Palmy w klimacie "Siedem" i "Milczenia owiec". Adaptacja, opartej na faktach, powieści Jamesa Ellroya (autora "Tajemnic Los Angeles"), której akcja rozgrywa się pod koniec lat czterdziestych w Mieście Aniołów. Bohaterami filmu są dwaj policjanci, Bucky Bleichert (Josh Hartnett) i jego partner, Lee Blanchard (Mark Wahlberg), ścigający zabójcę początkującej aktorki, Elizabeth Short. Wkrótce Bucky odkrywa, że jego dziewczyna miała pewne powiązania z ofiarą. Śledztwo ujawnia korupcję i spisek w policyjnych kręgach...

    [opis dystrybutora]

  • Historia oparta na faktach. Dwóch byłych bokserów - Leland "Lee" Blanchard (Aaron Eckhart) i Dwight "Bucky" Bleichert (Josh Hartnett) - pracujących obecnie jako detektywi w policji Los Angeles, łączy siły w trakcie prób odnalezienia mordercy aktorki Elizabeth "Betty" Short (Mia Kirshner), nazwanej przez media "Czarną Dalią". Jej drastycznie okaleczone, przecięte na pół i pozbawione organów ciało zostaje odkryte 15 stycznia 1947 r. na przedmieściach Miasta Aniołów, nieopodal parku Leimert. Policji udaje się ustalić jedynie, że zanim niespełna 22-letnia dziewczyna zmarła, poddano ją wielodniowym torturom.

  • Los Angeles. Dwaj policjanci i przyjaciele, Bucky Bleichert i Lee Blanchard, muszą rozwiązać tajemnicę śmierci gwiazdy filmowej, Elizabeth Short. Śledztwo wydaje się z pozoru rutynowe. Policjanci są partnerami, jednak pomysł na znalezienie sprawcy mają odmienny. Bucky wpada na ślad przyjaciółki ofiary, kobiety z zamożnej wpływowej rodziny. Lee w poszukiwaniu mordercy korzysta z pomocy swojej dziewczyny. Okazuje się, że kobiety znały ofiarę oraz drugie, ciemne oblicze jej życia. Krąg podejrzanych zaczyna się poszerzać. Obciążenia padają na polityków i policję. Bucky i Lee przestają ufać nawet sobie. Kto zabił Elizabeth, która w kryminalnym świadku Los Angeles znana była jako "Black Dahlia"?

  • Historia najbardziej tajemniczego morderstwa w dziejach Los Angeles. Nowy thriller Briana De Palmy („Nietykalni”, „Człowiek z blizną”) utrzymany w duchu „Milczenia owiec” i „Siedem”.
    "Czarna Dalia" to opowieść o obsesyjnej miłości, pożądaniu i korupcji oparta na prawdziwej i do dziś nierozwiązanej historii brutalnego morderstwa Elizabeth Short (Mia Kirshner), początkującej hollywoodzkiej gwiazdki filmowej, która wstrząsnęła Ameryką. Zbrodnia ta była tak makabryczna, że zdjęcia ofiary nigdy nie zostały pokazane publicznie…

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię