Kabhi Khushi Kabhie Gham...

plakat - Czasem słońce, czasem deszcz (2001)

opisy filmu

(4)
  • "Czasem słońce, czasem deszcz", najkosztowniejsza indyjska produkcja ostatnich lat, a zarazem największy przebój największej kinematografii świata, to zrealizowana z ogromnym rozmachem, pełna humoru opowieść o uczuciu, które pokonuje wszelkie przeszkody. Już 1,5 miliarda widzów dało się uwieść historii bohaterów, granych przez gwiazdy Bollywood: piękną Kajol i ubóstwianego przez całe Indie Shah Rukh Khana. W "Czasem słońce, czasem deszcz" przeplatają się intymne wyznania i zapierające dech w piersiach sceny taneczne. To pochwała życiowego optymizmu i podstawowych wartości - rodziny, przyjaźni, lojalności.

  • "Czasem słońce, czasem deszcz" jest filmem wyprodukowanym w Bollywood, największym przemyśle filmowym. Zdjęcia do niego kręcono głównie w Indiach, ale akcja toczy się też w pięknie pokazanym Londynie, do którego ucieka Rahul Raichand (Shahrukh Khan) z Anjali Sharma (Kajol). Yashovardhan Raichand (Amitabh Bachchan) wiedzie życie jak ze snu: ma wspaniały dom, z żoną Nandini Raichand (Jaya Bhaduri) wiedzie udane małżeństwo i ma upragnionego syna, który zgodnie z indyjską tradycją ma poślubić dziewczynę wybraną przez ojca. Ale serce nie sługa. Rahul zakochuje się w biednej hindusce i zostaje wyklęty.

  • Yash Raichand i jego żona Nandini wychowali swoich synów Rahula i Rohana w atmosferze ciepła i miłości. Ojciec próbuje przekazać swym synom wartości, dziedzictwo i bogatą tradycję swej rodziny, tymczasem jego żona ma inne plany wobec chłopców. Chce, by doświadczyli miłości, a zwłaszcza Rahul, z którym łączy ją wyjątkowa więź. Opowiadana w "Czasem słońce, czasem deszcz" historia jest lustrzanym odbiciem współczesnych Indii, gdzie w łonie rodziny coraz częściej utarte tradycje ścierają się z przełamującymi konwenanse uczuciami.

  • Po ślubie Nandini (Jaya Bhaduri) i Yash Raichand (Amitabh Bachchan) adoptują Rahula (Shah Rukh Khan). Parę lat później rodzi im się syn Rohan (Hrithik Roshan). Rahul wyjeżdża na studia do Londynu. Po powrocie ma przejąć firmę Raichandów. Ojciec planuje jego małżeństwo z Nainą (Rani Mukerji). Chłopak spotyka w biednej dzielnicy Chandini Chowk Anjali (Kajol). Wkrótce zakochują się w sobie. Yash nie zgadza się na związek syna z dziewczyną z niższych sfer. Mimo zakazu Yasha, Rahul i Anjali biorą ślub. Postanawiają opuścić Indie, gdy Yash unosi się dumą i nie daje im błogosławieństwa. Przenoszą się do Anglii razem z młodszą siostrą Anjali, Poo (Kareena Kapoor). Rohan wyjeżdża do szkoły z internatem. Po 10 latach wraca i postanawia złączyć rozbitą rodzinę, sprowadzając do domu Rahula z rodziną...