Trois couleurs: Rouge

plakat - Trzy kolory: Czerwony (1994)

opisy filmu

(5)
  • Młodziutka modelka Valentine (Irene Jacob) potrąciła samochodem psa. Znajduje właściciela, którym jest emerytowany sędzia (Jean-Louis Trintignant). Chcąc oszukać samotność, zajmuje się on podsłuchiwaniem rozmów telefonicznych. Valentine z początku jest oburzona postępowaniem sędziego, jednak znajomość z nim przeradza się w fascynującą przyjaźń.

  • Film Krzysztofa Kieślowskiego, ostatni z trylogii ilustrującej trzy hasła rewolucji francuskiej: wolność, równość, braterstwo. Dwudziestoletnia modelka Valentine Dussaut (Irene Jacob) pewnego wieczoru potrąciła samochodem psa błąkającego się po ulicy. Wystraszona i zdenerwowana odwozi zwierzę pod adres przyczepiony do obroży. Właścicielem okazuje się emerytowany sędzia (Jean-Louis Trintignant), który jednak nie jest zainteresowany losem zwierzaka. Przy kolejnej wizycie dziewczyna odkrywa, że sędzia zajmuje się podsłuchiwaniem swych sąsiadów.

  • Valentine Dussaut jest młodą modelką mieszkającą w Genewie. Pewnego dnia, wracając ze sesji zdjęciowej, potrąca psa. Na obroży znajduje adres, postanawia zawieźć go do właściciela. Okazuje się nim stary sędzia, który zbytnio nie przejmuje się losem zwierzęcia. Valentine zabiera psa do weterynarza, a potem przygarnia go. Któregoś dnia pies ucieka. Kobieta znajduje go w domu starego sędziego. Odkrywa, że mężczyzna zajmuje się podsłuchiwaniem swoich sąsiadów. Początkowo jest oburzona, ale kiedy w końcu zaczyna poznawać tego starego samotnego człowieka, zwykła znajomość zaczyna przeradzać się w głęboką przyjaźń.

  • Valentine, młoda modelka, potrąciła podczas podczas jazdy psa. Zabiera go ze sobą i poszukuje jego właściciela. Okazuje się nim być zamieszkały w willi emerytowany sędzia, który spędza czas podsłuchując rozmowy telefoniczne. Valentine jest oburzona tym, co robi mężczyzna, niepostrzeżenie zostaje jednak wciągnięta w znajomość z nim, która przeradza się w przyjaźń. Sędzia zaczyna się zwierzać Valentine ?

    [Opis Dystrybutora]

  • "Czerwony" to film zamykający trylogię "Trzech kolorów". Braterstwo. O tym właśnie trzecim haśle Wielkiej Rewolucji Francuskiej traktuje film - i braterstwo jest w "Czerwonym" siłą najważniejszą. To też swoisty artystyczny testament reżysera, jest to bowiem ostatni film, jaki zrealizował… Młoda modelka Valentine (Irene Jacob) to wrażliwa i ciepła dziewczyna. Gdy potrąca na ulicy psa - najpierw zawozi go do weterynarza, by potem spróbować oddać prawdziwemu właścicielowi. Jest nim emerytowany sędzia Joseph (Jean-Louis Trintignant). To zmęczony, sfrustrowany człowiek, znajdujący przyjemność w podsłuchiwaniu sąsiadów i poznawaniu ich najskrytszych, często wstydliwych sekretów. Valentine jest początkowo oburzona postępowaniem sędziego. Ale z czasem ten zgorzkniały i zamknięty w sobie mężczyzna zaczyna ją coraz bardziej intrygować. Przekona się też, że tajemnica sędziego nie będzie jedyną jego tajemnicą, którą pozna...

multimedia
pozostałe