Cinderella Man

plakat - Człowiek ringu (2005)

opisy filmu

(10)
 • Opowieść o losach legendarnego sportowca Jima Braddocka - boksera, który po serii przegranych pojedynków, został zmuszony do porzucenia ringu. Podczas trudnych lat Wielkiego Kryzysu podejmował się wielu zajęć, by utrzymać rodzinę. Właśnie w tym okresie ponownie otrzymał szansę zmierzenia się z jednym z najlepszych bokserów tamtych czasów. Po niespodziewanym dla wszystkich zwycięstwie został wystawiony do walki z mistrzem świata - zawodnikiem znanym z uśmiercenia kilku swoich ringowych przeciwników.

 • Oparta na faktach historia mistrza boksu czasów Wielkiego Kryzysu, Jamesa J. Braddocka (Russell Crowe), który stał się jedną z najbardziej zaskakujących legend sportu. Braddock pokazał się ludziom jako zdeterminowany mężczyzna, będący w stanie wrócić w wielkim stylu na ring, pomimo przegranych starć, które, wydawałoby się, położyły kres jego karierze. Siłę do walki czerpał z wielkiej miłości do rodziny, dla której gotów był zaryzykować wszystko i to dzięki niej zdołał pokonać mistrza wagi ciężkiej Maxa Baera, zwyciężając swoją "walkę ostatniej szansy".

 • Rok 1929 był najgorszym rokiem w życiu boksera Johna Braddocka. Został pokonany przez Tommy'ego Loughrana, złamał rękę, a lekarska komisja cofnęła mu licencję. W tym samym roku wybuchł Wielki Kryzys i aby utrzymać rodzinę Braddock musiał znaleźć sobie inną pracę oraz skorzystać z rządowej zapomogi, co uraziło jego dumę. Jednak niespodziewanie po kilku latach dostał szanse powrotu na ring. Stoczył pojedynek z utytułowanym Johnem "Corn" Griffinem i wygrał. Po tym zwycięstwie otrzymuje kolejną propozycje. Ma walczyć z mistrzem świata Marksem Baerem.

 • Jest to film o walce człowieka, który ma do wygrania lepszą przyszłość swojej rodziny. Bokser Jim Braddock podczas Wielkiego Kryzysu imał się różnych zajęć by mieć za co opłacić czynsz. Był dobrym zawodnikiem, lecz gdy przegrane zaczęły zdarzać się coraz częściej cofnięto mu licencję. Pewnego dnia dostał od losu jeszcze jedną szansę, by znów stanąć na nogi. Po niespodziewanej wygranej, nazwany przez prasę buldogiem z Yersey (lub... Kopciuszkiem) dąży do zwycięstwa nad mistrzem świata wagi ciężkiej.

 • James J. Braddock odnosi niemałe sukcesy na bokserskim ringu. Złamana ręka i wielki kryzys gospodarczy stawiają go przed niespodziewanymi wyzwaniami. Lokalna komisja bokserska nie przedłuża mu licencji i musi chwytać się dorywczych, słabo płatnych zajęć, aby zapewnić rodzinie egzystencję. W końcu musi skorzystać z rządowej zapomogi. W 1934 r. dostaje niespodziewanie szansę walki. Choć nie ma czasu przygotować się do niej, postanawia wrócić na ring, bo może to być szansa na odmianę losu jego i rodziny. Wygrywa z uważanym powszechnie za faworyta Johnem Cornem Griffinem. Niespodziewanie dla wszystkich wygrywa również z kolejnymi przeciwnikami. Jednocześnie staje się kimś więcej, niż tylko sportowcem.
  Jego życiowa postawa rozbudza wyobraźnię milionów Amerykanów. A przed nim najtrudniejsza próba - walka o mistrzostwo świata wagi ciężkiej z doskonale przygotowanym i dotąd niepokonanym Maksem Baerem, znanym także z tego, że od jego ciosów poniosło śmierć dwóch pięściarzy.

 • Jim Braddock (Crowe) był już uznanym bokserem, gdy złamanie ręki w 1929 roku i seria przegranych walk po zbyt wczesnym powrocie na ring przerwały jego karierę. Potem Ameryka pogrążyła się w Wielkim Kryzysie i Braddock musiał pracować jako zwykły doker, by utrzymać rodzinę. Nieoczekiwaną propozycję powrotu do boksu potraktował jako szansę, by powalczyć o lepszy byt swych bliskich. Po zaskakującym zwycięstwie z faworytem, znowu stało się o nim głośno. W kolejnych walkach był niepokonany. Dzięki niezłomnej postawie został bohaterem wszystkich przegranych - ofiar recesji, które dzięki sukcesom Braddocka zyskują wiarę, że ich los także może się odmienić. Wreszcie przychodzi czas na walkę o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Tytułu broni Max Baer, słynący z tego, że zabił na ringu dwie osoby...

 • Jest to niezwykła, prawdziwa historia pozbawionego, na skutek wypadku, środków do życia, zawodowego boksera (Crowe), który dostaje od losu jeszcze jedną szansę powrotu na ring i zdobycia tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Jego heroiczna postawa, determinacja i siła ducha rozbudzają wyobraźnię milionów Amerykanów.

 • James Braddock, powszechnie nazywany "Buldogiem z Bergen", jest dobrze zapowiadającą się gwiazdą boksu. Mężczyzna wygrywa każdą walkę, a jego popularność wciąż rośnie. Kibicuje mu całe New Jersey. Wkrótce następuje jednak nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Kiedy zostaje pokonany przez Tommy'ego Loughrana i doznaje poważnej kontuzji prawej ręki, nie może pogodzić się z myślą, że to prawdopodobnie koniec jego kariery sportowej. Na domiar złego, w tym samym czasie wybucha Wielki Kryzys, który dotyka między innymi Jamesa i jego rodzinę. Braddock chwyta się każdej okazji do zarobienia pieniędzy. Mimo to, wciąż nie stać go na wyżywienie dzieci. Niebawem jednak otrzymuje od życia drugą szansę i staje do walki ze zdecydowanym faworytem - Johnem Griffinem. Po niespodziewanej wygranej oraz kolejnych kilku zwycięstwach, musi stawić czoła Maksowi Baerowi - bokserowi, który słynie z uśmiercenia na ringu dwóch przeciwników.

 • Rok 1929. Bokser Jim Braddock (Russell Crowe) wygrywa kolejną walkę. Zaczyna być brany pod uwagę jako kandydat do walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Wszystko zmienia się po wybuchu Wielkiego Kryzysu. Braddock zaczyna odnosić porażki i traci wszystkie oszczędności. Cztery lata później mieszka ze swoją żoną Mae (Renée Zellweger) i trójką dzieci w obskurnej piwnicy. Chwyta się każdego możliwego zajęcia. Podczas podrzędnej walki w fabryce łamie sobie prawą rękę. Rozwścieczony Jimmy Johnston (Bruce McGill) nie wypłaca mu pieniędzy i odbiera licencję bokserską. Braddock nie zamierza jednak łatwo pogodzić się z losem. Wkrótce znajduje pracę w porcie. Zostaje jednak zmuszony do skorzystania z pomocy społecznej. W roku 1934 odwiedza go Joe Gould (Paul Giamatti), dawny manager i przyjaciel. Jim otrzymuje od niego ofertę stoczenia jednorazowej walki z Johnem Griffinem (Art Binkowski). Nagroda pozwoliłaby mu spłacić długi. Na ringu staje się jednak coś niespodziewanego dla wszystkich - Braddock nokautuje Griffina w trzeciej rundzie. Wkrótce otrzymuje szansę powrotu do boksu. Staje się też symbolem nadziei dla udręczonych biedą i bezrobociem Amerykanów.

 • Jim Braddock (Russel Crowe) jest bokserem, który w swoim życiu wygrał wiele walk Obecnie jednak, jest tylko cieniem boksera, którym był kiedyś. Walczy, w nic nie znaczących pojedynkach, za które zarabia bardzo małe pieniądze. Jest świadom, że bez tego nie będzie w stanie utrzymać rodziny. Są to czasy wielkiego kryzysu, więc zatrudnienie się gdziekolwiek jest niezwykle trudne. Kontuzja prawej dłoni przerwała jego karierę. Jim podjął się pracy w dokach i pracuje gdy jest taka możliwość. Tak niskie dochody sprawiają, że nie jest w stanie opłacić rachunków. gdy sytuacja wydaje się już beznadziejna dostaje propozycję zastąpienia boksera, który wycofał się tuż przed pojedynkiem. Braddock wykorzystuje swoją szansę i zwycięża. Wraz z wygraną nadchodzi diametralny zwrot w jego karierze i w całym życiu.