film

ocen
7,4 10 1 141667
6,0 25
ocen krytyków
Boy hotelowy o imieniu Ted jest świadkiem czterech nietypowych historii podczas jednej sylwestrowej nocy. więcej mniej
Cztery pokoje zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złota Malina
Film zdobył nagrodę Złota Malina oraz 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody

"Cztery pokoje" to opowieść o jednej nocy, nocy noworocznej, z życia Teda- boya hotelowego. Zaraz na początku filmu otrzymuje on radę od starszego, doświadczonego już pracownika. Niestety biedak nie zdaje sobie sprawy, że z biegiem nocnych godzin zrobi prawie wszystko, co tamten mu odradził. Po pierwsze grupa czarownic potrzebuje Teda,"Cztery pokoje" to opowieść o jednej nocy, nocy noworocznej, z życia Teda- boya hotelowego. Zaraz na początku filmu otrzymuje on radę od starszego, doświadczonego już pracownika. Niestety biedak nie zdaje sobie sprawy, że z biegiem nocnych godzin zrobi prawie wszystko, co tamten mu odradził. Po pierwsze grupa czarownic potrzebuje Teda, by dostarczył im pewien "składnik" potrzebny do uwarzenia eliksiru, który miał uwolnić ich boginię Dianę. Następnie Ted wkracza w sam środek gwałtownej kłótni kochanków. Tak ostrej, że mężczyzna przystawia broń do głowy boya. W kolejnym pokoju meksykański gangster wraz z żoną "przekonują" go, a raczej zastraszają do opiekowania się przez noc dwójka ich niegrzecznych dzieci. Prawie już nad ranem tej jakże upojnej nocy, upity gwiazdor hollywoodzki wraz z przyjaciółmi prosi go by rozwiązał pewien bardzo niezwykły i niebezpieczny zakład...

boxoffice
$4 257 354 w USA
budżet
$4 000 000
studio
Miramax Films (przedstawia) / A Band Apart (produkcja)
tytuł oryg.
Four Rooms
inne tytuły
Four Rooms and a Hotel (tytuł roboczy) USA
Pierwotnie Teda miał zagrać Steve Buscemi, jednak angaż ten ostatecznie otrzymał Tim Roth.
Nazwisko Bruce'a Willisa nie pojawia się napisach początkowych i końcowych filmu. Jest to związane ze złamaniem zasad Gildii Aktorów Amerykańskich (SAG), do której Willis należy - nie przyjął wynagrodzenia za występ w filmie, wystąpił dla rozrywki i w ramach przysługi dla Quentina Tarantino. Gildia zgodziła się nie pozywać w sądzie Willisa tylko pod warunkiem, że jego nazwisko nie będzie wymienione w filmie. Dodatkowo, jest to niespodzianka dla fanów.
Gra video, w którą gra Betty i jej przyjaciółki, to "Rambo 3" (Sega Genesis), jednak w kilku ujęciach jest to "Rambo" (Nintendo Entertainment System).
Fakt, że filmy Tarantino nie są takie, jak średnia krajowa kinematografii w Ameryce chyba już nikogo nie dziwi. Quentin potrafi się śmiać ze wszystkiego - ze śmiercią na czele. W "Czterech pokojach" nie posunął się aż tak daleko, skromnie pozostając przy seksie, narkotykach i obsłudze hotelowej. Nie przeszkodziło mu to jednak w stworzeniu obrazu... więcej
Noc sylwestrowa to jedna z najbardziej rozrywkowych nocy w roku -  muzyka, fajerwerki, szampan. Te przyjemności nie są jednak zarezerwowane dla wszystkich; lekarzy, strażaków, policjantów można zaliczyć do najbardziej zapracowanych osób tej nocy, ale w "Czterech pokojach" nie tylko oni mają ręce pełne roboty. Pewien boy hotelowy, Theodor (Tim... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ludzie na siłę szukają tzw "głębi" tylko że tutaj jej w ogóle nie ma

Akcja z Banderasem była w miarę ciekawa a reszta? Przeceniony i tyle

Tim Roth

ocenił(a) film na 9

Zagrał najlepiej, nie ma o czym mówić. Według mnie jest to lepsza z ról jakie widziałem w ogóle.

The Missing Ingredient: 6
The Wrong Man: 7
The Misbehavers: 8
The Man from Hollywood: 8

Niemniej wszystko trzymało fajny klimat, żadnych głębi nie ma (nawet nie ma czego szukać), ale chciało się oglądać, bo scenariusz był dobry, a historie ciekawe.

opinia

ocenił(a) film na 6

Najlepszy pokój to był 309 z dzieciakami - uśmiałam się, pokój z czarownicami też zabawny momentami, ale reszta chyba trochę wymuszona, jakby brak pomysłów