An American Haunting

plakat - Demon: Historia prawdziwa (2005)

pressbook

STRESZCZENIE

Powszechnie szanowana rodzina Bellów z Tennessee od 1818 roku, przez cztery lata zmagała się z siłami, których natury nie dało się wytłumaczyć. Film "Nawiedzenie: historia prawdziwa", porównywany z "Szóstym zmysłem" i "Innymi", opowiada o tych niesamowitych wydarzeniach. Jego scenariusz oparto na podstawie książki Brenta Monahana "The Bell Witch Story".

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Została potwierdzona i udokumentowana w kilkudziesięciu książkach. Dziś miejsce tamtych wydarzeń jest miejscem pielgrzymek ludzi zainteresowanych opowieściami nadprzyrodzonymi.

Historia zaczyna się od konfliktu pomiędzy Johnem Bell (Donald Sutherland) a Kate Batts (Gaye Brown). W jego efekcie kobieta rzuca klątwę na rodzinę Bellów. Kate Batts, uważana przez miejscową społeczność za czarownicę, przepowiada rychły koniec rodu Bellów.

Wkrótce w domu rodziny oraz jego otoczeniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Niewytłumaczalne, ciche odgłosy, przypominające oddech, jęki, kroki - z czasem zaczynają się nasilać, aby wreszcie przybrać formę brutalnych, fizycznych ataków na ojca rodziny, Johna i jego jedyną córkę, Betsy (Rachel Hurd-Wood). Dziewczyna jest regularnie i bardzo brutalnie bita przez nieznaną siłę, której nikt nie jest w stanie powstrzymać. W nieoczekiwanych momentach duchy kontaktują się z rodziną, ale nigdy nie dają odpowiedzi na pytanie, dlaczego to robią. Bellowie rozpaczliwie szukają przyczyny tych ataków. Chcąc je przerwać i ocalić córkę i siebie, radzą się sąsiadów, próbują egzorcyzmów, przenoszą Betsy w różne miejsca - wszystko bez skutku. Duchy zdają się być wszędzie i nękają ich nieprzerwanie. Betsy jest odwiedzana przez tajemniczą dziewczynkę, widzianą tylko przez nią, a nocami prześladuje ją budzący przerażenie, czarny wilk.

Film "Nawiedzenie: historia prawdziwa" wraca do tej przerażającej nocy, kiedy duchy pojawiły się w domu Bellów i odkrywa przerażająca prawdę o ich naturze
i pochodzeniu.

TA HISTORIA WYDARZYŁA SIĘ NAPRAWDĘ
O PRODUKCJI