plakat - DOA: Dead or Alive (2006)

pressbook

DOA: DEAD OR ALIVE

Wszystkie postaci rozsławione przez popularną serię gier Tecmo trafiają na wielki ekran za sprawą filmu Cory’ego Yuena („Transporter”), niegdyś dublera samego Bruce’a Lee, oraz producentów szlagieru „Resident Evil”. Nakręcony w chińskim studiu Zhejiang Hengdian oraz w plenerach Guangxi „DOA: Dead or Alive” prezentuje młode gwiazdy kina i sztuk walki w imponujących scenach akcji, których kino nigdy wcześniej nie pokazywało.

Historia, łącząca wątki pojawiające się w „Aniołkach Charliego” i „Wejściu smoka”, ukazuje losy czterech pięknych kobiet, które rywalizują między sobą podczas utrzymywanego w ścisłej tajemnicy turnieju sztuk walki, Dead or Alive. Tina Armstrong (Jaime Pressly) jest gwiazdą kobiecej odmiany wrestlingu, Christie (popularna piosenkarka i aktorka Holly Vance) to urodziwa złodziejka i skuteczny zawodowy morderca. Z kolei księżniczka Kasumi (Devon Aoki) poszukuje zaginionego brata i chce udowodnić, że arystokratka też może być twardą wojowniczką. Tragiczne wydarzenie z przeszłości zadecydowało o udziale w turnieju Heleny Douglas (Sarah Carter), niedoścignionej mistrzyni sportów ekstremalnych. Wyjątkowo groźny przeciwnik sprawi, że rywalki połączą siły.

Obok powabnych zawodniczek o nagrodę 10 milionów dolarów ubiegają się światowej klasy wojownicy, w tym street fighter Zack (gwiazda amerykańskiego futbolu Brian White) i największy strongman Australii Leon (mistrz taekwondo Silvio Simac). Inni uczestnicy turnieju mają bardziej złożone motywy obecności na wyspie. Mistrz wrestlingu, Bass (Kevin Nash), chce odwieść córkę Tinę od startu w zawodach i ryzykowania swoim życiem, natomiast Max (Matthew Marsden), były wspólnik Christie, na turniej przybywa z zamiarem zgarnięcia łupu przewyższającego wartość głównej nagrody. Organizatorem Dead or Alive jest tajemniczy Doktor Victor Donovan (nominowany do Złotego Globu i Oscara Eric Roberts).

Kto wygra DOA? Czy Księżniczka trafi wreszcie na ślad brata, a Helena pozna prawdę o śmierci swojego ojca, pomysłodawcy turnieju? Czy Christie i Max zakopią topór wojenny i przeprowadzą napad stulecia? Jakie niespodzianki szykuje dla zawodników Donovan?

GRA - WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ
OBSADA - JAK OŻYWIĆ DEAD OR ALIVE?
TRENING
REŻYSERIA COREY YUENA
SPOTKANIE WSCHODU Z ZACHODEM