Drapieżnik (2007)

The Flock

plakat - Drapieżnik (2007)

opisy filmu

(4)
 • Pełen napięcia dreszczowiec, który przenosi prosto w najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy.

  Znany z brutalnego traktowania podejrzanych Errol Babbage, funkcjonariusz Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego (Richard Gere), szkoli młodą stażystkę (Claire Danes) w tropieniu przestępstw na tle seksualnym. W ich ręce wpada sprawa zaginionej dziewczyny. Errol przypuszcza że stała się ona ofiarą gwałtu, a nawet morderstwa, którego sprawcą jest jeden z jego podopiecznych. Na rozwiązanie zagadki pozostaje coraz mniej czasu…

 • "Milczenie owiec" i "Siedem" w jednym. Mroczny dreszczowiec z Richardem Gere w jednej z najlepszych i najbardziej zaskakujących ról. Errol Babbage (Richard Gere) jest doświadczonym kuratorem. Zajmuje się skazanymi wyrokiem sądów sprawcami morderstw i gwałtów na dzieciach. Jego przełożony ma już dość niekonwencjonalnych metod pracy i chorobliwej podejrzliwości. Chce go wysłać na emeryturę. Errol zresztą chce tego sam bo czuje że stoi na granicy paranoi. Śledztwo w sprawie zaginionej dziewczyny, Harriet Wells (Kristina Sisco), ma być ostatnim w jego karierze. Babbage przeczuwa, że winnym jest jeden z jego podopiecznych. Ale odnalezienie to tylko połowa zadania. W trakcie śledztwa musi wyszkolić też swojego następcę. Ma nim zostać Allison Lowry (Claire Danes).

 • Errol Babbage (Richard Gere) od lat tropi przestępstwa na tle seksualnym. Znany z brutalnego traktowania podejrzanych nie liczy się z literą prawa, gdy ceną jest życie nieletnich ofiar. Kiedy ginie młoda dziewczyna, policjant zaczyna podejrzewać, że jej porwanie jest sprawką któregoś ze znanych mu przestępców. W dramatycznym śledztwie pomaga mu młoda agentka Allison Lowry (Claire Danes), która coraz podejrzliwie podchodzi do obserwacji partnera na punkcie zbrodni. Rewelacyjny dreszczowiec o najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej duszy...

 • Po 18 latach tropienia przestępców na tle seksualnym. Erroll Babbage czuje się wypalony. Praca wywarła trwałe ślady na jego psychice - jest chorobliwie podejrzliwy. Jego stan oraz nietypowy styl pracy i niesubordynacja sprawiają, że przełożeni chcą wysłać go na przyspieszoną emeryturę.
  Przydzielają mu młoda stażystkę, Allison Lowry, która ma przejąć po nim sprawy skazanych wyrokiem sądowym sprawców mordów i gwałtów na dzieciach, a także nadzorować podopiecznych po wyjściu z więzienia. Babbage stara się przekazać Allison całą swoją wiedzę tak, aby potrafiła przeniknąć do umysłu przestepcy i przewidywać jego dalsze posunięcia.
  Wkrótce Allison przekonuje się że Babbage, od dawna w różny sposób, starał się wpływać na przestępców - uniemożliwał im dostep do miejsc publicznych, stosował groźby, często także przemoc fizyczną. Stale dawał im także do zrozumienia, że są pod jego stałą czujną obserwacją. Choć jego metody trudno uznać za legalne, to ich skuteczność przekłada się na poczucie bezpieczeństwa wśród zwykłych obywateli.
  Współpraca obojga nabiera dramatyzmu, gdy porwana zostaje nastoletnia Harriet Wells. Zdaniem Errolla dziewczyna może stać się ofiarą gwałtu a nawet morderstwa.

opinie i nagrody
multimedia