film

oceny
6,8 10 1 20663
5,5 4
oceny krytyków
Trzy piosenkarki soulowe zakładają zespół The Dreamettes. Wyjeżdżają do Nowego Jorku, gdzie zostają zauważone przez aspirującego menedżera. więcej mniej
Dreamgirls zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

Oscar
Film zdobył 2 nagrody Oscar, 28 innych nagród oraz 41 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Dźwięki muzyki
Bill Condon kilka lat temu napisał scenariusz do głośnego "Chicago", filmu, który w 2002 roku zdobył aż 6... ... czytaj więcej
false
Marcin Kamiński
Zwiastun nr 1
Teaser nr 1
Spot nr 1
nr 1 2009-11-16T11:54:32 https://fwcdn.pl/webv/81/82/18182/z01.18182.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/36/222936/dreamgirls_tlr2_h1080p.vp9.720p.webm

Chicago, lata 60-te. Trzy przyjaciółki: Effie White, Deena Jones i Lorrell Robinson zakładają zespół The Dreamettes. Wspólnie ze swym tekściarzem C.C. Whitem (bratem Effie) wyruszają do Nowego Yorku na konkurs talentów w Apollo Theatre. Mimo, że nie zdobywają żadnej nagrody, poznają Curtisa Taylora, managera, który decyduje się pomóc dziewczynom w dalszej karierze.

boxoffice
$154 937 680 na świecie
$103 365 956 w USA
$51 571 724 poza USA
budżet
$70 000 000
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
DreamWorks SKG / Laurence Mark Productions / Paramount Pictures
tytuł oryg.
inne tytuły
Will Smith i Terrence Howard byli rozważani do roli Curtisa Taylora Jr.
Piosenkarze Usher Raymond i Omarion Grandberry byli rozważani do roli C.C. White'a.
Początkowo Jamie Foxx odrzucił propozycję zagrania Curtisa Taylora, Jr., ponieważ zaproponowano mu zbyt małe wynagrodzenie. Jednak, gdy dowiedział się, że do ekipy dołączyli Beyoncé Knowles i Eddie Murphy, zmienił zdanie.
Nie ukrywam, że "Dreamgirls" był jednym z najbardziej oczekiwanych przeze mnie filmów tego roku. Nie za sprawą aktorstwa, czy też nawet fabuły, o moim wyczekiwaniu zadecydował przede wszystkim fakt, iż film ten należy do gatunku musicalu. Te w kinie nie pojawiają się zbyt często, a że jest to jeden z moich ulubionych gatunków filmowych, filmu... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ten film niestety tylko utrwala stereotyp czarnej kobiety, którą najpierw słychać a później widać. Wyśpiewywane kłótnie, które nawet nie są tłumaczone, niepotrzebnie zamęczają widza. Ja wytrzymałem ponad godzinę, ale stwierdziłem, że lepiej wykorzystam pozostały czas seansu udając się na spacer.

...

ocenił(a) film na 10

Tyle dobrej muzyki w jednym filmie dawno nie słyszałam

nie wiem czym się kierowała Akademia

10!

ocenił(a) film na 8

Dycha + do ulubionych za boską Jennifer Hudson!

Dla mnie Beyonce.
Oscar dla Hudson był nadużyciem, tym bardziej, że Beyonce nie dostała nawet nominacji.
Rozumiem wspieranie młodych talentów, popieranie ludzi z nikąd, ale bez przesady. Hudson zagrała rzetelnie, ale żeby zaraz dawać Oscara...