Wrong Turn

plakat - Droga bez powrotu (2003)

pressbook

Synopsis

Chris (Desmond Harrington) ma za trzy godziny spotkanie w sprawie pracy. Jednak gdy wypadek blokuje ruch na autostradzie i zapowiada się sześciogodzinny przymusowy postój, zdecydowany za wszelką cenę dotrzeć na spotkanie Chris zawraca. Kończy mu się paliwo, postanawia więc skrócić sobie drogę polnym traktem, który zdaje się prowadzić do autostrady. Droga wygląda na rzadko uczęszczaną, ale Chris widzi w niej tylko szansę na wydostanie się z korka.

Niedaleko stamtąd Jessie (Eliza Dushku) z przyjaciółmi Carly (Emmanuelle Chriqui), Scottem (Jeremy Sisto), Evanem (Kevin Zegers) i Francine (Lindy Booth), którzy wybrali się na przejażdżkę do lasu, stoją bezradnie nad swoim samochodem z przebitymi oponami.

Chris, jadący krętą, pylistą drogą, traci na zakręcie kontrolę nad autem i nie zdążywszy wyhamować wpada na nich. Na szczęście nikt nie zostaje ranny. Jessie odkrywa za to drut kolczasty rozciągnięty w poprzek drogi. Ktoś zostawił go tam naumyślnie.

Grupa wyrusza na poszukiwanie telefonu, zostawiając przy samochodach Evana i Francine. Zapuszczając się coraz głębiej w las, odkrywają chatę, a w niej przerażającą broń i makabryczne pamiątki z polowań. Są pewni, że to mieszkańcy chaty są odpowiedzialni za przebicie opon. Nie wiedzą jednak, że Evan i Francine już nie żyją, bezlitośnie okaleczeni przez trzech odrażających mieszkańców lasu. Nie wiedzą też, że grozi im ten sam los. Jedno jest pewne: już nigdy nie wybiorą się na biwak.

Produkcja