Droga do przebaczenia

Reservation Road

2007 1 godz. 42 min.
6,9 12 618
ocen społeczności
6,9 10 1 12618
8 273
chce zobaczyć
{"rate":6.3333335,"count":3}
powrót do forum filmu Droga do przebaczenia
 • czy w ogole jest cos takiego mozliwego? taki czysty zbieg okolicznosci ze ojciec trafia na morderce swego dziecka ale nie wie ze to On - pomijajac ze sie w ogole nie koleguja to chyba szansa jest tylko mozliwa w filmie :) ...

 • qqryqu ocenił(a) ten film na: 4

  mrn85krk Za to ten film ma u mnie dużego minusa. Ten zbieg okoliczności był zupełnie niepotrzebny. Przez to jest mało realistyczny.

 • obywatel_M ocenił(a) ten film na: 9

  qqryqu Przecież to był właśnie sens całego filmu - prawnik przestał być sobą, szef pytał się "co z tobą" po spotkaniu z ojcem.

 • grzybeQ ocenił(a) ten film na: 6

  mrn85krk a do tego jeszcze ta nauczycielka Ruth, która zupełnym przypadkiem jest byłą żoną mordercy a nową "przyjaciółką" rodziny.

 • andpol ocenił(a) ten film na: 8

  mrn85krk Bardzo dobry... Tragedia dwóch facetów, jaka różna, ale tragedia... Polecam

 • DannielNemesis ocenił(a) ten film na: 10

  mrn85krk efekt motyla , zbiegi okolicznosci , przeznaczenia itp wszystko jest mozliwe.

 • mrn85krk Przecież to mała wiocha była, jedna szkoła, jeden kościół, jedyna lub np. jedna z dwóch kancelaria prawna - prawdopodobieństwo, że na siebie trafią, było dość spore. Ethan nie pamiętał twarzy kierowcy - przypomniał sobie, gdy usłyszał ten sam głos - wywołał on emocje, pod wpływem których Ethan go rozpoznał.

 • sbbbbs ocenił(a) ten film na: 9

  mrn85krk Po pierwsze: scenarzyści zadbali, na ile to było możliwe, o to, żeby sytuację maksymalnie uprawdopodobnić: ostatecznie, ludzie mieszkają w skupiskach, a w małej miejscowości wręcz nieuniknione jest, żeby ich drogi kiedyś się skrzyżowały.
  Po drugie, to jest bardziej dramat psychologiczny niż obyczajowy: tu nie chodzi o opowiedzenie ultra-realistycznej historii, tylko stworzenie dość prawdopodobnej fabuły mającej na celu pokazać postawy, zachowania i stany psychiczne ludzi postawionych w sytuacji krytycznej. To miał być w założeniu film o spotkaniu "kata" i "ofiary", albo dwóch "katów" i dwóch "ofiar" -- lub raczej po prostu: dwóch ofiar. Żeby mogło dojść do katharsis -- jak w antycznej tragedii.

 • qqlecka ocenił(a) ten film na: 7

  sbbbbs Bardzo trafny opis. Oddaje moje przemyślenia.Film bardzo prawdziwy i realistyczny.Co do prawdopodobieństwa tej historii:sama się przekonałam nie jednokrotnie na własnej skórze, że życie lubi płatać figle o ile w tym wypadku można w ogóle tak to ująć.Na co dzień wielu z nas spotyka się ze "zbiegami okoliczności" i "dziwnymi przypadkami", na większość nie zwracamy jednak uwagi dopóki nie są one znaczące dla naszego życia, dopóki nie przewracają go do góry nogami, tak jak w przypadku bohaterów tego filmu. Bardzo polecam ten film ludziom, którzy lubią zgłębiać tajemnice ludzkiej psychiki i wierzą w to, że w życiu nic nie dzieje się bez przyczyny.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

  qqlecka O, jaki ładny komentarz. Miło się czytało.

  Ale tak w temacie jeszcze, to takie zastanawianie się czy to jest czy nie jest realistyczne / prawdopodobne nie ma w tym przypadku większego sensu. To jest film. Tak to zostało wymyślone. Chcieli nam sprzedać taką historię i na jej tle pokazać zachowania ludzi. W innym wypadku, to już by była zupełnie inna fabuła, bo przecież tam właśnie o to chodziło, że sprawca i ten, któremu zabito dziecko mieli się spotkać. Można wymyślić masę innych sytuacji, pokazujących jak ludzie działają / myślą w określonych sytuacjach. Tu akurat wykorzystano taki motyw. Odkrywcze może to nie jest i jakieś szczególnie oryginalne, ale poprawnie i całkiem przyzwoicie wyszło. A jeśli brać pod uwagę to, że rzeczywiście była to jakaś mniejsza miejscowość, to dlaczego nie?

 • djrav77 ocenił(a) ten film na: 6

  Dobrze to ujęłaś Zuza, poprawnie to wyszło.
  Spychając ten ''dziwne zbiegi okoliczności'', to mamy tu całą gamę emocji, zarówno po stronie ofiar, jak i oprawcy.
  O ile Ruffalo zagrał ....po prostu zagrał, o tyle Phoenix wypadł świetnie. Kreowana postać jak i aktorstwo, są bardzo realistyczne.
  pozdro

 • profix ocenił(a) ten film na: 5

  mrn85krk trochę to naciągane. ale na świecie na pewno znalazły by sie przypadki, kiedy dzieci zostają potrącone przez sąsiadów z tej samej ulicy. gdzie wszyscy sie znają, spotykają, robią wspólne interesy itp. Niezależnie od takich zbiegów okoliczności, film nie powala.