Carne trémula

plakat - Drżące ciało (1997)

opisy filmu

(4)
  • Przypadkowy pocisk wystrzelony podczas interwencji policji zmienia życie młodego chłopaka, dwóch policjantów, córki dyplomaty, zdradzającej żony i ekskonsula. Wszystko zaczyna się od wizyty Victora w domu Eleny. Dziewczyna wpuściła go przypadkowo, przekonana, że to dealer narkotyków. Na odgłos szamotaniny sąsiedzi wzywają policję. Dochodzi do strzelaniny, w wyniku której jeden z policjantów zostaje ciężko ranny, a Victor trafia do więzienia. Gdy chłopak wychodzi po 6 latach, losy jego, policjantów i Eleny ponownie splatają się ze sobą.

  • Victor, młody chłopak, nie może zapomnieć o nocy spędzonej z Heleną, narkomanką będącą córką pewnego dyplomaty. Odwiedza ją w jej mieszkaniu. Helena, sądząc, że to dostawca narkotyków, wpuszcza go. Kiedy orientuje się, kim on jest, każe mu odejść, a gdy Victor nie chce je posłuchać, celuje do niego z pistoletu. Wystrzał wzbudza podejrzenia sąsiadki, która wzywa policję. Na miejscu pojawiają się dwaj funkcjonariusze, David i Sancho. Zaczyna się szamotanina, podczas której wypala pistolet trafiając Davida. Ta przypadkowa kula naznacza życie bohaterów. David zostaje sparaliżowany, a Victor trafia do więzienia. Po sześciu latach wychodzi na wolność, po czym postanawia odwiedzić Helenę. Okazuje się, że jest ona teraz żoną Davida.

  • Podczas sprzeczki z Eleną Victor rani jednego z interweniujących policjantów, Davida. Napastnik trafia do więzienia, a funkcjonariusz zostaje kaleką. Dręczona wyrzutami sumienia Elena wychodzi za mąż za policjanta. Po kilku latach Victor wychodzi z więzienia. Wciąż myśli o Elenie. Kobieta chce, by zniknął z jej życia. W końcu zgadza się spędzić z nim noc. Mówi mężowi o zdradzie. Ten postanawia zemścić się na rywalu.

  • Victor, młody chłopak mieszkający w Madrycie, pewnej nocy udaje się do mieszkania dziewczyny, z którą umówił się w zeszłym tygodniu. W wyniku zbiegu okoliczności na miejscu pojawia się jeszcze dwóch policjantów. Feralnie oddany, przez jednego z nich, strzał połączy losy wszystkich tych osób na następne kilka lat. Almodovar jak zwykle nostalgicznie i z burzą emocji, o kobietach, mężczyznach, relacjach międzyludzkich i przede wszystkim o emocjach.

multimedia
pozostałe