Training Day

plakat - Dzień próby (2001)

opisy filmu

(9)
 • Jedyną rzeczą niebezpieczniejszą od przekraczanej granicy jest glina, który ją przekracza...
  Alonzo Harris, policjant z wydziału narkotykowego z 13-letnim stażem, ma dość niekonwencjonalne - choć skuteczne - metody śledcze. W walce z przestępczością często balansuje na krawędzi uczciwości i korupcji. Gdy pewnego dnia zostaje do niego przydzielony żółtodziób Jake Hoyt, Alonzo nie przejmuje się specjalnie chłopakiem. Młody idealista ma tylko 24 godziny, aby zapoznać się z metodami Alonza. Wsiąkając coraz głębiej i głębiej w świat, który rządzi się własnymi prawami, musi się zastanowić nad jasnymi dotąd i oczywistymi pojęciami, takimi jak: etyka zawodowa, sprawiedliwość, prawość, zbrodnia...

 • Jake Hoyt to młody policjant, który marzy o karierze detektywa do spraw narkotyków w Los Angeles. Jego idealizm szybko zostaje skonfrontowany z rzeczywistością. Wkrótce okazuje się, iż jego przełożony, posiadający 13-letnie doświadczenie sierżant Alonzo Harris, stosuje dość radykalne metody dochodzeniowe, wykraczające daleko poza granice prawa. Jest to jednak jedyny sposób by na ulicach zapanował porządek.

 • Każdego dnia na ulicach amerykańskich dzielnic biedoty toczy się wojna między mieszkańcami, handlarzami narkotyków i ludźmi, którzy przysięgli chronić jednych przed drugimi. Ta wojna pociąga za sobą liczne ofiary, nie tylko wśród członków gangów, ale także w szeregach policji. Sierżant Alonzo Harris (Denzel Washington) jest detektywem z wydziału narkotykowego policji Los Angeles. Pracuje tam już 13 lat i przez ten czas zasłużył sobie na miano kontrowersyjnego gliniarza, nieustannie przekraczając granicę między tym, co legalne i nielegalne. Jego początkowy zapał i optymizm wygasł w trakcie codziennej służby, w której postępowanie zgodnie z prawem oznaczałoby dla niego śmierć. Paradoksalnie, ściganie przestępców wymaga od Alonza i jego kolegów naruszania prawa. Jake Hoyt (Ethan Hawke), młody kandydat na gliniarza, ma odbyć staż u boku doświadczonego agenta Alonzo Harrisa i poznać specyfikę pracy w wydziale narkotykowym. Nawet nie przypuszcza, że wróci do domu jako zupełnie ktoś inny. W ciągu jednego dnia młody rekrut musi przekonać swojego charyzmatycznego zwierzchnika, że nadaje się do tej bardzo niebezpiecznej pracy.

 • Świeżo upieczony gliniarz Jake Hoyt marzy, by łapać kryminalistów. Chce stać po stronie prawa, nie przypuszcza jednak, jak wielkie wyzwanie szykuje dla niego los. Jego partnerem przez najbliższe 24 godziny ma być bowiem Alonzo Harris, tajniak bardziej niebezpieczny od najgorszego bandyty. Charyzmatycznego Harrisa gra nagrodzony Oscarem Denzel Washington. Harris patroluje okolicę w swym szpanerskim wozie czując się panem świata. Budzi fascynację i odrazę, stał się bowiem uosobieniem tego, z czym powinien walczyć. W rolę Hoyta wciela się wyróżniony nominacją do Oscara, Ethan Hawke, któremu partnerują gwiazdy muzyki: Dr Dre, Macy Gray i Snoop Dogg. Dzień próby wyreżyserował Antoine Fuqua ("Zabójczy układ", "Przynęta"), który po mistrzowsku buduje akcję trzymając widza w napięciu aż do zaskakującego finału.

 • Jake Hoyt (Ethan Hawke) to młody policjant z Los Angeles, który marzy o karierze w wydziale do walki z narkotykami. Ideały mężczyzny dość szybko i brutalnie zostają skonfrontowane z rzeczywistością. Jego przełożony, sierżant Harris (Denzel Washington), stosuje radykalne metody. Uważa, że tylko w ten sposób można zaprowadzić porządek. W uboższych dzielnicach toczy się bowiem wojna między mieszkańcami, handlarzami narkotyków, gangsterami i policją. W ciągu jednego dnia Jake musi przekonać charyzmatycznego zwierzchnika, iż nadaje się do tej pracy.

 • Jake Hoyt jest młodym policjantem z Los Angeles. Chce on zrobić karierę w wydziale do walki z narkotykami. Jego przełożony, Alonzo Harris, stosuje metody, kłócące się z ideałami Jake'a, które są często niezgodne z prawem, ponieważ chce zaprowadzić porządek w najuboższych dzielnicach. Ciąży na nim wyrok śmierci, wydany przez rosyjską mafię. Jake ma zaledwie kilka godzin, aby przekonać zwierzchnika, że może mu pomóc. Staje on przed trudnym wyborem. Jeśli odrzuci własne marzenia i ideały uda mu się ocalić swojego mistrza.

 • Bohaterami filmu są dwaj policjanci - Alonzo Harris (Denzel Washington) i młody Jakie Hoyt (Ethan Hawke). Na początku praca przebiega dość łatwo. Dochodzi do udanych przechwyceń narkotyków. Jednak sprawy się komplikują, gdy Alonzo postanawia wprowadzić młodego Jake'a w tajniki swojej pracy. Alonzo nie jest zwykłym gliniarzem, który zgarnia młodocianych narkomanów z ulicy. Poprzez swoje niekonwencjonalne metody doprowadza do nieprzewidywalnego rozwoju akcji...

 • Los Angeles. Młody policjant z drogówki Jake Hoyt chce zrobić karierę w wydziale do walki z narkotykami. Jego partnerem ma być sierżant Alonzo Harris, który od lat walczy z gangami narkotykowymi i zyskał sławę z powodu swojej skuteczności i pozaregulaminowych metod pracy. Niedoświadczony Joke ma jeden dzień by przekonać zwierzchnika, że nadaje się do tej pracy. Sytuacje komplikuje fakt, że mafia wydała na Harrisa wyrok śmierci. Marzenia i ideały Jake'a zostały brutalnie rozwiane, kiedy zauważa on, że Alonzo jest skorumpowany.

 • Los Angeles. Jake (Ethan Hawke), policjant z drogówki, chce pracować w wydziale do walki z narkotykami. Zostaje partnerem Harrisa (Denzel Washington), szefa wydziału, który słynie ze skuteczności, ale i z pozaregulaminowych metod pracy. Mafia wydała na niego wyrok śmierci. Niedoświadczony policjant musi w ciągu jednego dnia przekonać go, że nadaje się do tej pracy. Jego ideały zostają skonfrontowane z brutalną rzeczywistością, kiedy orientuje się, że Harris jest skorumpowany i zdemoralizowany.