13 Going On 30

plakat - Dziś 13, jutro 30 (2004)

opisy filmu

(8)
  • Trzynastoletnia Jenna Rink marzy o tym, aby stać się ładną i popularną dziewczyną. Podczas jej przyjęcia urodzinowego zaczyna grać w pewną grę, która kończy się dla niej wielkim upokorzeniem. Zrozpaczona dziewczyna początkowo nie chce powrócić do gości, aby nie stać się przedmiotem kpin i żartów. Po pewnym czasie decyduję się wyjść z ukrycia, ale tuż przed tym wypowiada życzenie, które w cudowny sposób spełnia się. Wszystko było by dobrze gdyby nie to, że Jenna przenosi się w przyszłość, pięć dni przed jej trzydziestymi urodzinami.

  • Największym marzeniem trzynastoletniej Jenny Rink (Jennifer Garner) jest bycie najładniejszą i najpopularniejszą dziewczyną w szkole. W dzień swoich trzynastych urodzin zaprasza na przyjęcie urodzinowe najpopularniejsze dziewczyny w szkole, ponieważ ma nadzieję, że to pomoże jej do nich dołączyć. Podczas przyjęcia goście postanawiają zakpić z Jenny i proponują, aby zagrała z nimi w grę, która kończy się dla solenizantki upokorzeniem. Zrozpaczona dziewczyna zamyka się w szafie, gdzie wypowiada pewne życzenie, a następnie zasypia. Następnego ranka budzi się w zupełnie obcym mieszkaniu - jako trzydziestoletnia kobieta, która ma wszystko to, o czym marzyła jako dziewczynka. Czy to spodoba się Jennie, a może jednak dojdzie do wniosku, że nie tego pragnęła?

  • Każda mała dziewczynka pragnie jak nigdy w świecie stać się dorosłą kobietą. Bohaterka komedii "Dziś 13, jutro 30" Jenna Rink (Jennifer Garner) jest zakompleksioną nastolatką, która bardzo chciałaby być zaakceptowana przez popularne i lubiane przez wszystkich koleżanki, chciałaby się stać jedną z nich. W dzień swoich trzynastych urodzin, Jenna na skutek działania magicznego proszku przenosi się do przyszłości i następnego poranka budzi się jako trzydziestolatka. Jenna, w której wciąż pozostała dusza i umysł kilkunastolatki, musi nadrobić siedemnaście lat ze swojego życiorysu, stawić czoła piętrzącym się przed nią problemom i odnaleźć się w tej nowej, "dorosłej"; rzeczywistości, która wcale nie okazuje się tak różowa jak wcześniej mogło się wydawać.

  • Jenna Rink właśnie kończy 13 lat. Z tej okazji zaprasza na swoje przyjęcie urodzinowe najpopularniejszych uczniów ze szkoły. Bardzo chciałaby być równie lubiana, poza tym w jednym z chłopców jest skrycie zakochana. Mimo że od dawna przyjaźni się z grubiutkim i brzydkim Matt'em, tym razem uznaje, że lepiej byłoby bawić się bez niego. Kiedy nowe "koleżanki" proponują solenizantce pewną grę, ta z ochotą się zgadza. Wchodzi do szafy przekonana, że za chwilę dołączy do niej jej sympatia. Niestety, zamiast niego widzi tylko Matt'a. Wściekła Jenna wypowiada w szafie życzenie: chcę mieć 30 lat. W tej samej chwili spada na nią pył z domku dla lalek - prezentu od Matt'a. Następnego dnia Jenna budzi się w obcym łóżku, w obcym mieszkaniu, a na dodatek w obcym ciele 30-latki... Dowiaduje się wiele rzeczy o sobie i swoim zachowaniu, odszukuje Matt'a i... bardzo żałuje straconego czasu. Czy uda jej się naprawić błędy przeszłości, odzyskać utraconą miłość i znowu mieć 13 lat?

  • Jenna Rink marzy o tym, aby być ładna i popularna. Na imprezę w swoje trzynaste urodziny, postanawia zaprosić szkolną elitę- najprzystojniejszych chłopców i najładniejsze dziewczyny. Upragnieni goście zjawiają się, ale zabawa wygląda kiepsko. Gdy Jenna opuszcza na chwilę swoich gości, okazuje się, że wszyscy w tym czasie wyszli. Dziewczyna pragnie wówczas stać się dorosła. Marzenia czasem się spełniają. Nazajutrz Jenna budzi się jako piękna trzydziestolatka. To jednak dopiero początek kłopotów.

  • Jenna Rink (Jennifer Garner) w szkole jest uważana za 'drugoligową'. Dziewczyna bardzo chciałaby to zmienić, więc w swoje 13. urodziny zaprasza wszystkich z 'pierwszej ligi'. Urodziny kończą się klapą, a załamana dziewczyna, wypowiada, życzenie, że pragnie się zmienić... Być dorosłą, ładną, zamożną i ogólnie perfekcyjną. Cóż... Kolejnego ranka budzi się w swoim łóżku... Ale już jako 30-latka.

  • Jennifer Garner i Mark Ruffalo występują razem w tej przezabawnej romantycznej komedii, o nastolatce, która w ciągu dosłownie jednej nocy z "brzydkiego kaczątka", staje się pięknym łabędziem.
    Dzięki magicznemu pyłowi, 13-latka Janna Rink (Garner) przemienia się w 30-letnią piękną kobietę sukcesu. Ma wszystko czego można pragnąć do szczęścia, z jednym wyjątkiem - brakuje jej przyjaciela Matta (Ruffalo). Teraz, ta dorosła kobieta sama musi zastosować specjalną magię, by pomóc małej, ciągle w niej żyjącej dziewczynce, odnaleźć prawdziwą miłość, którą pozostawiła w przeszłości... zanim będzie za późno!

  • Największym marzeniem 13-letniej Jenny, jest bycie ładną i popularną oraz mieć powodzenie u chłopców. Jej jedynym przyjacielem, jest jej sąsiad, Matt. Podczas swoich urodzin, na skutek proszku spełniającego marzenia, przenosi się do przyszłości. 30-letnia Jenna jest taką kobietą, jaką zawsze chciała być. Jest piękna, ma świetną pracę oraz przystojnego chłopaka. Jednak po pewnym czasie zaczyna rozumieć, że to nie jest najważniejsze w życiu...