E.T. (1982)

E.T. the Extra-Terrestrial

plakat - E.T. (1982)

opisy filmu

(4)
  • E.T. to historia wyjątkowej przyjaźni, która rozwija się między Elliottem, samotnym chłopcem żyjącym na jednym z kalifornijskich przedmieść, a mądrym przybyszem z obcej planety, który gubi się na Ziemi. Kiedy Elliott usiłuje pomóc przyjacielowi skontaktować się z jego planetą, obaj muszą unikać naukowców i agentów rządowych za wszelką cenę pragnących wykorzystać przybysza do swoich celów. Wszystko to prowadzi do wspaniałej przygody, większej od wszystkiego co mogli sobie wyobrazić.

  • "E.T.E.T. (1982)" to film głęboko poruszający wyjątkową historią przyjaźni, pomiędzy Elliotem, samotnym chłopcem żyjącym na jednym z kalifornijskich przedmieść, a mądrym przybyszem z obcej planety, który gubi się na Ziemi. Kiedy Elliot usiłuje pomóc przyjacielowi skontaktować się z jego planetą, obaj muszą unikać naukowców i agentów rządowych, którzy za wszelką cenę pragną wykorzystać przybysza do swoich celów.

  • Mały kosmita o imieniu E.T. przez przypadek pozostawiony na Ziemi znajduje schronienie w domu małego chłopca z Kalifornii, Elliotta i zaprzyjaźnia się z nim. E.T. poznaje codzienne życie ludzi na Ziemi, po raz pierwszy styka się z takimi przedmiotami jak telewizor, lodówka czy telefon, natomiast Elliott jest zafascynowany niezwykłymi zdolnościami swojego nowego przyjaciela. Gdy chłopiec dostrzega, że E.T. bardzo tęskni za rodzicami i swoim światem, zrobi wszystko by mu pomóc.

  • Kilkuletni Elliott (Henry Thomas) mieszka z matką i rodzeństwem na jednym z kalifornijskich przedmieść. Chłopiec bardzo przeżywa rozwód rodziców, nie ma jednak z kim porozmawiać o swoich problemach. Nieoczekiwanie w jego życiu pojawia się E.T., przybysz z innej planety, który zgubił się podczas ekspedycji badawczej. Między samotnym dzieckiem a pozostawionym przez towarzyszy kosmitą nawiązuje się więź przyjaźni. Tymczasem na ślad E.T. wpadają naukowcy i rządowi agenci, którzy chcą go wykorzystać do własnych celów. Elliott z pomocą rodzeństwa i przyjaciół próbuje za wszelką cenę pomóc przyjacielowi w powrocie na jego planetę.