Edi

2002 1 godz. 37 min.
7,3 42 267
ocen społeczności
7,3 10 1 42267
12 237
chce zobaczyć
{"rate":6.75,"count":4}
powrót do forum filmu Edi
 • Niestety rosnąca z dnia na dzień głupota i znieczulica wśród dorastającej młodzieży sprawia, że pod takim wspaniałym filmem - czytasz same negatywne komentarze. Mało tego, osądzanie człowieka i śmianie się z ludzkiej tragedii, to dzisiaj niestety już norma. Byle gówniarz nic nie wiedzący o świecie i życiu, któremu rodzice dają pieniążki na nowe gadżety i ubrania, prędzej wyśmieje Ediego niż poda rękę, porozmawia i zrozumie. Cóż szkoda, widać młodzi ludzie dzisiaj, nie są tak wrażliwi na piękność i trudy życia jak miało to miejsce jeszcze kiedyś.

 • Burnwash Nie przesadzajmy. Ja w zasadzie widzę dość dużo pochlebnych komentarzy, a i ocena samego filmu jest dużo wyższa niż niejednej hollywoodzkiej produkcyji. Film ogólnie jest świetny, ale jak ktoś nie rozumie o co w nim chodzi, to nic się nie zrobi. Pod względem technicznym nie podobało mi się parę szczegółów, których niestety już nie pamiętam, bo oglądałam lata temu... Jednak cała historia bardzo ciekawie przedstawiona. Nie przerysowana, nie ogłupiająca- świetna produkcja.

 • Encrier ocenił(a) ten film na: 10

  Burnwash Oj nie generalizuj tak... Ja dałam filmowi ocenę 10/10, a oglądałam go mając 16 lat. Piękny, wzruszający, prawdziwy - arcydzieło (chociaż drobne niedociągnięcia ma...).

 • Mati_1916legia ocenił(a) ten film na: 8

  Encrier Mam 15 lat i ten film był dla mnie wzruszający

 • VanKert ocenił(a) ten film na: 5

  Burnwash zabawny tekst pokoleniowy, lol
  tak, tak... kiedyś było lepiej... za naszych czasów itd. itp. :]
  zdanie zapewne znane od stuleci
  a tak poważnie - tak to już jest i będzie jeszcze długo w tę stronę szło... życie w biedzie i bólu ma swoje uroki, które bogate społeczeństwa tracą ale... kto z własnej woli zamieni ciepło, wygodę, zabawę i szybkie bezproblemowe życie na biedę, trudy, zimno i wiele czasu do przemyśleń tylko dlatego że to może uszlachetnić czy wzbogacić? ogólnie zdecydowana większość ludzi jest leniwa i nie chce się przemęczać ani fizycznie ani umysłowo. ;)

 • Kajsones55 ocenił(a) ten film na: 10

  Burnwash Ciężko się z tobą nie zgodzić pomimo iż sam mam 15 lat sam czasem wstydzę się za moich równieśników.

 • Kajsones55 Ludzie w każdym wieku znajdą rówieśników, za których się wstydzą. Za pokolenia naszych rodziców była komuna, za pokolenia naszych dziadków I i II wojna światowa i od zawsze się mówi, że obecne pokolenie młodych jest zdemoralizowane. Ci sami ludzie, którzy za młodu mieli już dzieci nazywają młodzież starszą niż oni wówczas - zdemoralizowanymi seksualnie. Dziwne, że w takich momentach zapomina się o agresywnych "moherach" i jednocześnie młodzieży walczącej o prawa ludzi i zwierząt. Kto w naszych czasach prześladuje samotne matki jako puszczalskie, kto się śmieje z 25 letniej kobiety, że jest starą panną, kto za tamtych czasów miał tak zaangażowach w wychowanie dzieci ojców. Obecnie mężczyzna, który gotuje w domu to skarb, dawniej to był wstyd. A wszystko sprowadza się do tego, że bardziej niż kiedykolwiek wcześniej możemy być kim chcemy i w większości nikt nas za to nie będzie wytykać palcami. 400 lat p.e. Sokrates zapisał "Dzisiejsza młodzież lubi luksus, ma złe maniery, nie uznaje żadnych autorytetów i nie ma szacunku dla starszych. W naszych czasach dzieci stały się tyranami. Nie są posłuszne
  swoim rodzicom, zbyt szybko jedzą i tyranizują nauczycieli". Przepraszam za długą wypowiedź nie do końca na temat, po prostu zbyt często bezrefleksyjnie oczekuje się od młodych bicia we własne piersi nie zwracając uwagi na samych siebie. Napisałam to też dlatego, że jeszcze 10 m-cy temu byłam w ciąży i tyle uprzejmości co od młodych ludzi doświadczyłam i jednocześnie nieuprzejmości od starszych w tamtym czasie otworzyło mi trochę oczy i spojrzałam na wszystko mniej stereotypowo .