Edi

2002 1 godz. 37 min.
7,3 42 268
ocen społeczności
7,3 10 1 42268
12 240
chce zobaczyć
{"rate":6.75,"count":4}
powrót do forum filmu Edi
 • pat_tison ocenił(a) ten film na: 10

  Komentarze typu: nieudacznik, alkoholik po prostu zwalają z nóg. Nigdy nie wiesz jaki Ciebie czeka los to po pierwsze, a po drugie czy tylko ja zauważyłam, że Edi był zadowolnym z siebie czlowiekiem?! Fragment, który zapamiętam do końca życia: Jureczek: "Tu jest raj! Wszystko tu jest ! pralka, telewizor... to nie raj? Edi: " A co to za raj, który dzisiaj jest, a jutro go nie ma" . Jestesmy tak przywiazani do rzeczy materialnych, że czasami zapominamy o tym co najważniejsze.

 • pat_tison Fajny komentarz, ale nie zgodzę się, że "Edi był zadowolonym z siebie człowiekiem". Wiele wskazuje na to, że był nieszczęśliwy - uciekanie w świat książek, historia Romea i Julii z którą chyba się utożsamiał, czy właśnie chłodne i zdystansowane podejście do przesadnej radości, którą emanował Jureczek. Scena w której obmywa sobie twarz wodą po takim gorszym dniu również jest jednoznaczna - "nie chcę dłużej tak żyć". Pani w barze przecież zauważyła, że jest smutny. Być może chodziło o utraconą miłość, którą dostrzegł w Księżniczce? Tu już wchodzimy w rejony interpretacji.

 • pat_tison ocenił(a) ten film na: 10

  LukeInside Ostatnio miałam okazję obejrzeć ten film jeszcze raz. Doszłam do podobnego wniosku. Pewnie dlatego, że jestem już starsza, dojrzalsza, dostrzegam i rozumiem pewne rzeczy bardziej. Nawet nie miałam świadomości, że dodałam komentarz. :)
  Cytat o raju nadal zakorzeniony w głowie i z racji bardziej zaawansowanego już doświadczenia, również ma inne, głębsze znaczenie.

 • Szpila_1308 ocenił(a) ten film na: 10

  pat_tison Nie będę silił się na intelektualne wykwity, po prostu, mistrzostwo świata a jeszcze krócej - arcydzieło polskiej kinematografii - 10/10 !!!