Fanfan la tulipe

opisy filmu

(3)
  • Akcja rozgrywa się w XVIII-wiecznej Francji, za czasów panowania Ludwika XV. Opowiada historię młodego, biednego i bardzo przystojnego chłopaka o imieniu Fanfan (Vincent Perez), który uciekając przed małżeństwem - powołuje się do armii. Co więcej, Adeline (Penélope Cruz), urodziwa córka werbującego rekrutów sierżanta, przepowiada mu, że jeśli zaciągnie się do wojska - to pewnego dnia poślubi córkę króla (Magdalena Mielcarz).

  • Francja w XVIII wieku. Uciekając przed niechcianym ożenkiem, Fanfan (Vincent Perez), za namową Adeliny (Penélope Cruz) - urodziwej córki sierżanta werbującego rekrutów, przepowiadającej mu sławę oraz rękę królewskiej córki, zaciąga się do armii Ludwika XV (Didier Bourdon). Młody awanturnik i wielbiciel kobiecych wdzięków wyrusza do swojej jednostki w Akwitanii. Zbieg okoliczności sprawia, że po drodze ratuje królewską karetę przed atakiem rozbójników. Okazuje się, że podróżuje nią kochanka króla - Madame de Pompadour (Hélène de Fougerolles) i jego córka - Henriette (Magdalena Mielcarz). Zafascynowana uroczym, energicznym młodzieńcem, Madame de Pompadour w dowód wdzięczności ofiaruje mu klejnot.

  • Współcześnie zrealizowana, francuska superprodukcja powstała na kanwie słynnego filmu z 1952 roku, z niezapomnianym Gerardem Philippem w roli głównej.
    W XVIII wieku, w uroczej krainie zwanej Francją, ludzie żyli szczęśliwie. Kobiety były śmiałe, a mężczyźni oddawali się swojej ulubionej rozrywce - wojnie. Był to jedyny królewski sport dostępny dla zwykłych obywateli. Uciekając przed ślubem, Fanfan, młody awanturnik i wielbiciel kobiecych wdzięków, zaciąga się do armii Ludwika XV. Przekonuje go do tego Adeline, urodziwa córka werbującego rekrutów sierżanta, przepowiadając Fanfanowi sławę oraz rękę królewskiej córki. W drodze do swojej jednostki w Akwitanii, zbieg okoliczności sprawia, że Fanfan ratuje królewska karetę przed atakiem rozbójników. Okazuje się, że powozem podróżują metresa władcy, Madame de Pompadour i jego córka, Henriette'a. Fanfan zaczyna wierzyć, że właśnie spełnia się przepowiednia Adeliny.

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię