Frantic (1988)

plakat - Frantic (1988)

opisy filmu

(5)
  • Sentymentalna podróż do Paryża staje się dla Walkerów koszmarem. Gdy Richard brał prysznic, jego żona zniknęła bez śladu. Poproszone o pomoc władze są przekonane, że Sondra go opuściła. Ale nowojorczyk wie, że to musiało być porwanie. Nim jednak odkryje, kto i dlaczego uprowadził jego ukochaną żonę, będzie musiał robić rzeczy, z którymi nigdy do tej pory nie miał do czynienia. W desperackiej wędrówce towarzyszy mu piękna Michele, która, jak się wkrótce okazuje, w jego towarzystwie nie znalazła się przypadkowo.

  • Światowej sławy amerykański kardiochirurg, Richard Walker przybywa wraz z żoną na sympozjum naukowe do Paryża. W czasie, gdy lekarz bierze prysznic, jego żona znika z pokoju hotelowego. Poproszone o pomoc władze są przekonane, że Sondra go opuściła. Ale Richard wie, że to musiało być porwanie. Kolejne znajdywane przez niego wskazówki prowadzą ku miejscom, w których bywają tylko przestępcy. W jednym z takich miejsc zdesperowany mężczyzna spotyka Michelle, która, jak się wkrótce okazuje, nie pojawiła się na jego drodze przez przypadek.

  • Znany amerykański kardiochirurg, dr Richard Walker (Harrison Ford), przybywa samolotem wraz z żoną Sondrą (Betty Buckley) na sympozjum naukowe do Paryża. Małżeństwo zatrzymuje się w Grand Hotelu, gdzie okazuję się, że walizka Sondry została zamieniona na lotnisku, a ta znajdująca się w ich pokoju nie należy do niej. Podczas gdy Richard bierze prysznic, jego żona odbiera tajemniczy telefon, a chwilę potem znika bez śladu. Mężczyzna rozpoczyna poszukiwania, w których towarzyszy mu tajemnicza Michelle (Emmanuelle Seigner)...

  • Harrison Ford i reżyser Roman Polański mogą zaliczyć thrillery do swoich najlepszych dokonań. "Frantic" to, według dziennikarza USA Today Mike'a Clarka, "perfekcyjny duet najlepszej gwiazdy z reżyserem suspensu". Ford wciela się w rolę amerykańskiego lekarza, którego żona (Betty Buckley) nieoczekiwanie znika w Paryżu. Aby ją odnaleźć, musi stawić czoła obcemu językowi i obcemu miejscu, obojętności policji, nadgorliwości biurokratów oraz prowokującej, tajemniczej nieznajomej (Emmanuelle Seigner), która ukrywa przed nim część prawdy.

  • Światowej sławy amerykański kardiochirurg (Harrison Ford) przybywa z żoną na sympozjum naukowe do Paryża. Gdy lekarz bierze prysznic, jego żona w tajemniczych okolicznościach znika z pokoju hotelowego. Bohater podejmuje śledztwo na własną rękę.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe