Voces inocentes

plakat - Głosy niewinności (2004)

opisy filmu

(8)
 • Akcja filmu rozgrywa się w Salwadorze w 1980 roku podczas wojny domowej, która podzieliła kraj. Jest to historia chłopca – 11-latka, I jego kolegów, którzy muszą stanąć przed trudnym wyborem czy dać się wcielić do armii czy przystąpić do partyzantów.

 • Wojna domowa w Salwadorze, widziana oczami 11-letniego chłopca, który, jak wielu jego rówieśników, zbyt brutalnie musi wkroczyć w dorosłość. 12-latkowie w Salwadorze nie mają szansy na dzieciństwo, albo zostaną siłą wcieleni do rządowej armii, albo staną naprzeciw swoich kolegów, też z karabinem, tylko, że po stronie partyzantów.

 • Akcja filmu rozgrywa się w Salwadorze w 1980 roku podczas wojny domowej, która podzieliła kraj. Jest to historia chłopca, 11-latka, i jego kolegów, którzy muszą stanąć przed trudnym wyborem czy dać się wcielić do armii czy przystąpić do partyzantów.
  [opis dystrybutora]

 • W Salwadorze trwa wojna domowa między wojskiem a partyzantami. Z pewnej wioski, w której są już tylko kobiety z dziećmi, żołnierze siłą zabierają dwunastoletnich chłopców do armii. Chawa ma jeszcze rok - w tym czasie stara się zarobić pieniądze by pomóc matce. Pracuje w autobusie, gdzie musi wykrzykiwać nazwy przystanków. Pewnego razu poznaje dziewczynkę, w której się zakochuje. Świat, w którym żyje, nie wierzy jednak w miłość...

 • Jedenastoletniemu chłopcu Chavie i jego kolegom przyszło żyć w trudnych czasach. Mieszkając w ogarniętym wojną Salwadorze nie mają łatwego dzieciństwa. Ich najbliżsi borykają się z biedą a rodzinne domy często ulegają wojennym pociskom.
  Gdy ojciec Chavy ucieka przed wojennym reżimem do Stanów, chłopak mimo tak młodego wieku zostaje zmuszony do opieki nad matką. Aby tego dokonać zatrudnia się jako pomocnik kierowcy autobusu. W tym czasie uzbrojeni żołnierze rządowej armii rekrutują do wojska jego kilkunastoletnich kolegów. Aby ustrzec siebie i dwunastoletnich kolegów przed wojskową służbą wymyśla sprytny sposób.

 • Akcja filmu toczy się podczas wojny domowej w Salwadorze. Ojciec mieszkającego w małej wiosce 11-letniego Chavy'ego ucieka do Stanów Zjednoczonych chcąc uniknąć przymusowego wcielenia do armii. Chłopiec postanawia więc wziąć odpowiedzialność za rodzinę. Zostaje pomocnikiem kierowcy autobusu i pomaga innym kolegom, z których żołnierze armii rządowej chcą zrobić rekrutów na wojnę. Film "Głosy niewinności" został oparty o wspomnienia z dzieciństwa scenarzysty, Oscara Torresa.

 • Historia jedenastoletniego chłopca, Chavy (Carlos Padilla), mieszkającego w małej wiosce, w ogarniętym wojną domową Salwadorze. Chava i jego koledzy nie mają beztroskiego dzieciństwa. Nie dość, że ich rodziny borykają się z brakiem środków do życia, to jeszcze co wieczór ściany ich tekturowych domów dziurawią kule. Chava, mimo młodego wieku, udowadnia, że jest prawdziwym mężczyzna. Gdy jego ojciec zostawia matkę (Leonor Varela) i wyjeżdża do Stanów unikając wcielenia do armii, Chava podejmuje pracę jako pomocnik kierowcy autobusu. Jego przyszłość jest jednak niepewna. Uzbrojeni po zęby żołnierze rządowej armii co jakiś czas odwiedzają szkolę Chavy i rekrutują jego dwunastoletnich kolegów. Ale Chava ma w sobie odwagę i spryt, jakiej nie powstydziłby się żaden dorosły. Słuchając rewolucyjnych pieśni na małym tranzystorowym radiu, wymyśla sposób, jak ustrzec siebie i innych chłopców przed poborem. Scenariusz, na podstawie własnych doświadczeń z dzieciństwa, napisał Oscar Torres.

 • Historia dorstania 11-sto letniego Chavy w opętanym wojna domową Salwadorze. Pierwsze przyjaźnie, miłość, praca i zabawa przeplatane są tu z hukiem karabinów maszynowych, wybuchami, egzekucjami i śmiercią. A swe młode życie spędza Chava w cieniu swych 12-stych urodzin, kiedy to armia ma prawo wcielić go w swoje szeregi.

multimedia
pozostałe