Rush Hour

plakat - Godziny szczytu (1998)

opisy filmu

(5)
  • Detektyw Lee (Jackie Chan) pracuje w Hongkongu. Przyjaźni się z chińskim konsulem Hanem (Tzi Ma). Pewnego dnia, w Los Angeles zostaje porwana córka Hana. Porywacze zażądali wysokiego okupu. Lee udaje się tam na ratunek dziewczynce. Tymczasem służby amerykańskie, przyznają sprawę detektywowi Jamesowi Carterowi (Chris Tucker). Jest on sympatycznym, ale krnąbrnym policjantem. Początkowo Lee i Carter nie mogą się porozumieć, ich akcja nie przynosi rezultatu. Obaj zawsze pracowali sami, dlatego teraz nie potrafią pracować z partnerem. Ale po pewnym czasie wpadają na trop bandytów.

  • Detektyw James Carter (Chris Tucker) jest największym luzakiem w policji Los Angeles. Zawsze pracuje sam. Gdy FBI prosi go o pomoc w odnalezieniu porwanej córki konsula, zgadza się na pracę z partnerem. Jest nim detektyw Lee (Jackie Chan), duma policji Hong Kongu - oddany sprawie, nieustraszony mistrz wschodnich sztuk walki. Lee i Carter tworzą mieszankę wybuchową. Stawiając całe miasto na głowie trafiają na trop porywaczy i od tej chwili kończą się żarty.

  • W filmie Jackie Chan wciela się w rolę detektywa o nazwisku Lee, dumę królewskiej policji Hongkongu, który zna doskonale nie tylko wszelkie możliwe techniki śledcze, ale także potrafi mistrzowsko posługiwać się podczas walki, rękami i nogami. Jednym z ostatnich zadań Lee jest dozór nad jedenastoletnią córką chińskiego konsula. Gdy dziewczynka zostaje porwana, dzielny policjant rusza w ślad za przestępcami do Ameryki. Za wszelką cenę chce ich odnaleźć, zwłaszcza że owi porywacze zabili wcześniej jego najbliższego przyjaciela. W Stanach Lee nawiązuje współpracę z FBI i dostaje nowego partnera, aroganckiego i jednocześnie szalenie dowcipnego detektywa Jamesa Cartera (Chris Tucker).

  • Soo Yung, 11-letnia córka chińskiego konsula Hana (Tzi Ma) zostaje uprowadzona. Porywacze żądają okupu w wysokości 50 milionów dolarów. Han nie zamierza się jednak poddawać. Chce żeby śledztwem zajął się jego przyjaciel Lee (Jackie Chan), doświadczony policjant z Hongkongu. FBI, by zachować kontrolę nad śledztwem, przydziela mu do pomocy miejscowego policjanta - słynącego z ciętego języka, czarnoskórego Jamesa (Chris Tucker). Arogancki detektyw bardzo chce zrobić wrażenie na FBI, ale szybko odkrywa, że jego zadanie ma się właściwie ograniczać do trzymania Lee z dala od sprawy. Mimo to postanawia działać. Z początku współpraca pomiędzy powściągliwym Chińczykiem, a energicznym Amerykaninem nie układa się najlepiej. Z czasem jednak okazuje się, że doskonale się uzupełniają.

  • Gdy jedni gadają …inni działają! Jackie Chan ("Draka w Bronksie", "Pierwsze uderzenie") i Chris Tucker ("KasaMowa", "Piątek") prezentują wybuchową mieszankę ciosów i ciętego języka w kultowej już komedii przepełnionej dowcipem i akcją! Zderzenie kultur i nieposkromione temperamenty dwóch policjantów z zupełnie innych światów, to nic w porównaniu z odkryciem, że łączy ich jedna wspólna rzecz: nie mogą znieść siebie nawzajem! Czas ucieka a oni muszą połączyć siły, by złapać przestępców - jeśli się wcześniej sami nie pozabijają!

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe