Gorączka (1995)

Heat

plakat - Gorączka (1995)

opisy filmu

(8)
  • Neil McCauley (Robert De Niro) jest poszukiwanym przez policję, brutalnym i bezwzględnym złodziejem. Wraz ze swymi kumplami - Chrisem (Val Kilmer) i Michaelem (Tom Sizemore) organizuje zbrojny napad na opancerzoną furgonetkę, przewożącą obligacje. Wszystko przebiega bez zarzutu, dopóki Waingro, jeden z nowicjuszy uczestniczący w akcji, nie wytrzymuje napięcia i niespodziewanie wypala z broni. W strzelaninie ginie trzech strażników. Do akcji wkracza Vincent Hanna (Al Pacino), zasłużony policjant z wydziału zabójstw, od wielu lat ofiarnie walczący z przestępczością w Los Angeles. Po przybyciu na miejsce zbrodni, Hanna szczegółowo odtwarza przebieg tragedii, trafiając wkrótce na trop przestępców. Tymczasem McCauley przygotowuje ostatni wielki skok na bank, po którym zamierza przejść na emeryturę i wyjechać do Nowej Zelandii. Vincent Hanna natomiast za wszelką cenę postanawia go schwytać i dopełnić sprawiedliwości...

  • Film opowiada historię pewnego gangstera, Neila McCauleya (De Niro), który wraz z grupą przyjaciół napada na opancerzony samochód z papierami wartościowymi. Cała akcja przebiega idealnie do czasu, gdy giną policjanci. Śledztwo rozpoczyna świetny detektyw z wydziału zabójstw Vincent Hanna (Pacino). Obaj przeciwnicy są bardzo inteligentni, najlepsi w tym, co robią. Cenią się nawzajem i wiedzą, że tak naprawdę są bardzo do siebie podobni. Który wygra?

  • Zarówno Vincent Hanna (Al Pacino) jak i Neil McCauley (Robert De Niro) to profesjonaliści w swoim fachu. Pierwszy jest ofiarnym i niezmordowanym stróżem prawa, łowcą z Wydziału Zabójstw Policji L.A., odnoszącym liczne sukcesy w policyjnym fachu, pomimo ciągłych niepowodzeń w życiu osobistym. Drugi to w pełni zdyscyplinowany i zarazem bezwzględny złodziej, który wraz z grupą swoich doskonale zorganizowanych ludzi pozostaje dla policji nieuchwytny... Kiedy tych dwóch mężczyzn stanie sobie na drodze, musi dojść do twardej i ostrej konfrontacji. Ale w starciu tym zwycięsko może wyjść tylko jeden z nich...

  • Los Angeles, godziny popołudniowe. Opancerzona ciężarówka, przewożąca cenne obligacje, nagle zostaje uderzona przez potężnego tira, kierowanego przez członka bandy, która postanowiła ją okraść. Grupą dowodzi doświadczony złodziej, Neil McCauley (Robert De Niro). Wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Do czasu, gdy jeden z rabusiów zabija trójkę policjantów. Wtedy sprawa przechodzi w ręce ambitnego, ale mającego kłopoty w życiu osobistym, Vincenta Hanny (Al Pacino), który z czasem zaczyna podziwiać metody McCauley'a. Neil ma podobne odczucia, co do doświadczonego policjanta. Ich pojedynek wydaję się być nieunikniony...

  • Los Angeles. Neil McCauley (Robert De Niro) jest zawodowym złodziejem. Wraz z trzema kumplami napada na furgonetkę przewożącą obligacje Rogera Van Zanta (William Fichtner). W pewnym momencie piąty uczestnik akcji, Waingro (Kevin Gage), inicjuje strzelaninę, w której giną trzej strażnicy. Do śledztwa zostaje włączony wydział zabójstw LAPD pod dowództwem porucznika Vincenta Hanny (Al Pacino). Jest on świetnym detektywem, ale płaci za to zniszczonym życiem rodzinnym. Właśnie rozpada się jego trzecie małżeństwo. Hanna szybko identyfikuje i zaczyna śledzić członków gangu. Tymczasem McCauley nawiązuje romans z poznaną w restauracji Eady (Amy Brenneman). Planuje wyjechać razem z nią do Nowej Zelandii. Wcześniej jednak chce przeprowadzić swoją ostatnią akcję: napad na bank.

  • Kiedy Al Pacino i Robert De Niro wyrównują rachunki, "Gorączka" gwałtownie wzrasta. Film w reżyserii i na podstawie scenariusza Michaela Manna składa się z niesamowitych ujęć, w których scenę napadu na bank Mike Clark z "USA Today" nazwał "najwspanialszą sceną akcyjną ostatnich lat". Znajdziesz tu również "najbardziej imponującą obsadę aktorską zebraną w jednym filmie" ("Newsweek"). Val Kilmer, Jon Voight, Tom Sizemore i Ashley Judd partnerują dwóm gwiazdom największego formatu - Pacino i De Niro. Vincent Hanna (Al Pacino) to genialny gliniarz z wydziału zabójstw. Neil McCauley (Robert De Niro) - niepospolity, perfekcyjny i niezwykle zuchwały przestępca. Obaj staną do pojedynku na siłę, przebiegłość i intelekt.

  • Przedmieścia Los Angeles. Porucznik policji Vincent Hanna (Al Pacino) chce za wszelką cenę dopaść gang dowodzony przez Neila McCauleya (Robert De Niro). Przeciwnik jest inteligentny, bezwzględny i brutalny - to profesjonalista najwyższej klasy, tak samo jak Hanna. Obaj, świadomi tego podobieństwa, darzą się szacunkiem. Pewnego dnia dochodzi do konfrontacji.

  • Nakręcony w Los Angeles film skupia uwagę na dwóch antagonizujących ze sobą postaciach: przestępcy dokonującym zuchwałych i misternie zaplanowanych napadów - Neilu McCauleyu (De Niro) oraz nie mniej intensywnie kroczącej przez życie osobowości, choć pojmującej porządek tego świata z punktu widzenia stróża prawa - przebiegłym i wytrawnym oficerze z wydziału do spraw zabójstw  policji Los Angeles - Vincencie Hanna (Pacino).