Stardust

plakat - Gwiezdny pył (2007)

opisy filmu

(8)
 • Nie od dziś wiadomo, że człowieka najbardziej kusi to, co jest zakazane - tak też jest w przypadku młodego Dunstana (Ben Barnes). Gorąco pragnie on dowiedzieć się, co znajduje się po drugiej stronie tajemniczego muru, którego od niepamiętnych czasów strzeże stary strażnik (David P. KellyDavid Kelly). Pewnej nocy udaje mu się go wreszcie przechytrzyć i dotrzeć do magicznego królestwa. Tam poznaje piękną księżniczkę więzioną przez czarownicę. Una od razu podbija serce młodzieńca. Później wraca on spokojnie do swego domu, mając nadzieję, że jego przygoda jak najszybciej odejdzie w zapomnienie. Jednak po dziewięciu miesiącach do drzwi Dunstana puka stary strażnik i wręcza mu koszyk z efektem spotkania z Uną (Kate Magowan): w środku znajduje się niemowlę imieniem Tristan (Charlie Cox). Któż wówczas może wiedzieć, że i jego los jest już nierozerwalnie związany z ową niedostępną dla zwykłych śmiertelników krainą...

 • Dla miłości wszystko jest możliwe, ale czy na pewno? W małej wiosce Mur, gdzie ludzie żyją niezmiennie tak samo, żyje wraz ze swoją narzeczoną Tristran Thorn (Charlie Cox). Obiecuje on jej gwiazdkę z nieba. Wie jednak, że zdobycie jej graniczy niemal z cudem. Jego celem jest przedostanie się do Krainy Czarów - zamieszkałej przez elfy, wróżki i gobliny, z której nikt jeszcze nie powrócił. Ale czy gwiazdka jest warta świeczki?

 • "Gwiezdny pył" to historia o Tristanie Thornie (Charlie Cox), chłopaku, któremu najbardziej na świecie zależy na sercu pięknej Victorii (Sienna Miller). Pewnej nocy młody Tristran Thorn obiecuje swej ukochanej gwiazdkę z nieba. Jednak, by ją zdobyć, musi udać się do magicznej krainy elfów, wróżek i goblinów, z której nikt jeszcze nie powrócił. Bohater będzie musiał sobie zadać pytanie: jak wielka jest cena miłości?

 • Historia przedstawiona w "Gwiezdnym pyle" zaczyna się w momencie kiedy Tristian (Charlie Cox) obiecuje swojej ukochanej Vicotrii (Sienna Miller) gwiazdkę z nieba. Młodzieniec nie jest jednak świadomy tego, jakie grozi mu niebezpieczeństwo. Mimo wszystko przedostaje się przez mur do Krainy Czarów. Spotka tam gwiazdę Yvaine (Claire Denes), złą czarownicę Lamię (Michelle Pfeiffer), tajemniczego Kapitana Szekspira (Robert De Niro) oraz zagadkowego króla (Peter O'Toole). Dzięki tej podróży Tristian zrozumie i pozna siłę miłości.

 • Pewnej nocy młody Tristran Thorn obiecuje swej narzeczonej (Sienna Miller) gwiazdkę z nieba. Jednak by ją zdobyć, musi udać się do magicznej krainy, z której nikt jeszcze nie powrócił, pełnej niezwykłych stworów: złych czarownic, dobrych wróżek oraz elfów. Przed chłopakiem stoi nie lada wyzwanie. Czy dla ukochanej kobiety jest w stanie jednak się poświęcić?

 • Tristan (Charlie Cox) jest bez wzajemności zakochany w pięknej Vicotrii (Sienna Miller). Aby zdobyć jej rękę obiecuje przynieść gwiazdę, która na ich oczach spadła z nieba. Przechodzi przez mur - granicę między światem ludzi, a krainą czarów. W poszukiwaniu gwiazdy-kobiety wyruszają też czarownica (Michelle Pfeiffer) oraz żądny władzy, syn zmarłego króla (Peter O'Toole). Tristan musi pokonać wiele trudności i zastanowić się nad tym, co jest dla niego najważniejsze. Okazuje się, że magiczny świat nie jest taki wspaniały, jak mogłoby się wydawać.

 • To bajka, jakich niby wiele, ale mimo to inna. Tristan (Charlie Cox) obiecuje swojej ukochanej Victorii (Sienna Miller) gwiazdkę z nieba. Wyrusza w długą podróż za Mur, aby zdobyć upragnioną rzecz. Udaje mu się znaleźć gwiazdę, która okazuje się być piękną dziewczyną. Oboje udają się w drogę powrotną, żeby zdążyć z prezentem przed urodzinami Victorii. Z czasem między bohaterami rozkwita miłość, z której Tristan nie do końca zdaje sobie sprawę. Ale podróż obfituje w wiele niebezpieczeństw: na gwiazdę czyhają trzy okrutne siostry czarownice, które chcą zdobyć jej serce, żeby pozostać wiecznie młode i piękne. Poluje na nią również bratobójca, który chce przechwycić kamień, noszony przez gwiazdę na szyi. Dzięki niemu będzie oficjalnie królem Stormholdu. Aby osiągnąć swój cel, jest gotów do największej zbrodni.

 • „Złowrogie wiedźmy, latający piraci, książęta z bajki, spadające gwiazdy i wielka miłość w magicznej krainie. Czego chcieć więcej?" (Today). 

  Dołącz do najjaśniej świecących gwiazd kina: Michelle PfeifferRoberta De Niro i Claire Danes, by przeżyć wielką, fantastyczną przygodę zatytułowaną Gwiezdny pył.
  By zdobyć serce pięknej wybranki (Sienna Miller), Tristan (Charlie Cox) obiecuje jej gwiazdkę z nieba. Jego przygoda nabiera kolorytu, gdy młodzieniec odkrywa, że spadająca gwiazda jest w rzeczywistości urokliwą istotą o imieniu Yvaine (Danes). Jakby tego było mało, zła wiedźma Lamia (Pfeiffer) czyha na młodość kobiety stawiając Tristana w kłopotliwej sytuacji i w nowej roli - obrońcy.

  Ta magiczna baśń zabiera w rejony wyobraźni, do których nie dotarł wcześniej nikt inny. Odkryj cudowną historię, dzięki której ponownie uwierzysz w prawdziwą miłość!