Hair (1979)

plakat - Hair (1979)

opisy filmu

(6)
  • Adaptacja słynnego broadwayowskiego przeboju, opiewającego hippisowską kontestację lat 60. XX wieku. Claude Bukowski (John Savage) przed powołaniem do służby wojskowej w Wietnamie przybywa na dwa dni do Nowego Jorku. W Central Parku spotyka grupę hippisów z ich przywódcą, Bergerem (Treat Williams). Claude zakochuje się w bogatej Sheili (Beverly D'Angelo). Za wszelką cenę stara się z nią spotkać przed wstąpieniem do wojska...

  • George Berger to zajadły pacyfista. Należy do grupy hippisów, którzy pewnego ranka w Central Parku zaczepiają trójkę kobiet jeżdżących konno. Znajduje się wśród nich młoda Sheila. Całe zdarzenie obserwuje 20-letni Claude Hooper Bukowski, który właśnie przybył z Oklahomy do Nowego Jorku. Chłopak ma stawić się przed komisją poborową, a potem zostanie wysłany do Wietnamu. Komuna hippisów przygarnia go i postanawia pokazać beztroskie życie.

  • Film jest adaptacją kultowego musicalu wystawianego na Broadway'u w latach 60-tych ubiegłego stulecia. Opowiada historię Claude'a - młodzieńca z Oklahomy. Chłopak, po przybyciu do Nowego Jorku zaprzyjaźnia się z grupką hippisów i zakochuje się w pięknej Sheili - dziewczynie z bogatego domu. Niestety, ich szczęście trwa krótko. Claude musi wyjechać na wojnę do Wietnamu...

  • "Hair" to pełna energii i pasji błyskotliwa adaptacja słynnego broadwayowskiego musicalu w reżyserii nagrodzonego Oscarami Milosa Formana. Doskonała muzyka, klimat oddający ducha swobody, wolności i miłości lat 60-ych sprawiają, że "Hair" to film kultowy nie tylko dla młodego pokolenia dorastającego w latach 70. Claude Bukowski (John Savage - "Cienka, czerwona linia") - zwykły chłopak z Oklahomy przyjeżdża do Nowego Jorku, by zaciągnąć się do wojska i wyjechać na wojnę w Wietnamie. W Central Parku poznaje grupę hippisów, ich charyzmatycznego lidera Bergera (Treat Williams) i piękną Sheilę (Beverly D'Angelo). Spotkanie to pozwala mu odkryć zupełnie nieznany do tej pory świat, w którym rządzi przyjaźń, miłość i wolność.

  • Rok 1968. Claude Bukowski, chłopak z prowincji, przybywa do Nowego Jorku, by stanąć przed komisją poborową. Przechodząc przez Central Park spotyka grupę hippisów. Wśród nich rej wodzi pacyfista George Berger, który ukazuje głównemu bohaterowi bezsens wojny wietnamskiej. Claude nie wyobraża sobie, że mógłby nie spełnić swoich powinności obywatelskich. Jednak zanim chłopak trafia przed komisję poborową, hippisi pokazują mu beztroski świat, który coraz bardziej go wciąga.

  • 20-letni Claude Bukowski przyjeżdża z Oklahomy do Nowego Jorku na posiedzenie komisji wojskowej. Na swojej drodze spotyka czwórkę hippisów - przypadek sprawia, że zostaje z nimi na dłużej. Odkrywa świat nieznanych wartości i narkotycznych uniesień. Świat braterstwa, równości i tolerancji. Rozbrzmiewa "Era wodnika". "Hair" powstało na podstawie brodwayowskiego musicalu. Początkowo obraz miał nakręcić George Lucas, a do ról epizodycznych przesłuchiwano nawet Madonnę i Bruce'a Springsteena.