Halloween (2007)

plakat - Halloween (2007)

opisy filmu

(5)
 • Po tym jak młody Michael Myers zabija swoją starszą siostrę w noc Halloween, zostaje przetrzymywany przez 15 lat w instytucji dla umysłowo chorych. Jednak ucieka i rozpoczyna poszukiwania swojej młodszej siostry, Laurie Strode, które prowadzą go do rodzinnego miasta Haddonfield. Od tej pory Laurie i jej przyjaciele muszą rozpocząć walkę o przeżycie z Michaelem Myersem, starającym się ich zabić.

 • 1963 rok, Haddonfield, Illinois. Sześcioletni Michael Audrey Myers jest oziębłym i niezrównoważonym dzieckiem z rozbitej rodziny. Praktycznie nienawidzi wszystkich swoich krewnych za wyjątkiem młodszej siostry Laurie, którą kocha i o którą dba serdecznie. Jednak nocą w Halloween młody Michael podstępnie zabija chłopaka swojej matki i starszą siostrę wraz z chłopakiem. W konsekwencji Michael zostaje osadzony w sanatorium Smith Grove pod opieką dr. Samuela Loomisa, który stara się nawiązać kontakt z chłopcem, jednak nigdy nie jest wstanie do niego dotrzeć. Teraz po 11 latach 17-letni Michael Mayers zostaje przez przypadek uwolniony i powraca do rodzinnych stron, aby odnaleźć swoją młodszą, dorosłą już siostrę Laurie. Jednak dr Loomis podąża za nim, gdyż tylko on wie, że kto skrzyżuje swoją drogę z Myersem, zapłaci za to wysoką cenę. Dlatego też chce się upewnić, że nikt nie stanie na jego drodze do odnalezienia młodej Laurie, przybywa aby ostrzec ludzi o obecności Myersa i odnaleźć Laurie wcześniej od niego. 

 • Remake słynnego horroru Johna Carpentera z 1978 roku.
  1963 rok, Haddonfield, Illinois. Michael Myers nie jest typowym dzieckiem. Nie ma kolegów. Zachowuje się bardzo dziwnie a w dodatku nienawidzi wszystkich swoich krewnych za wyjątkiem siostry, Laurie. W noc halloween mały Michael niespodziewanie dokonuje masakry w domu rodzinnym. Po tym tragicznym wydarzeniu zostaje osadzony w zakładzie dla ludzi umysłowo chorych w Smith Grove. Opiekuje się nim dr Sam Loomis. Próby nawiązania kontaktu z chłopcem kończą się jednak niepowodzeniem. Po 15 latach Michael ucieka z zakładu i pierwsze kroki kieruje do rodzinnego Haddonfield, chcąc odnaleźć nastoletnią już Laurie. W ślad za psychopatą rusza dr Loomis, który musi jako pierwszy ją odnaleźć, zanim zrobi to Myers. 

 • "Halloween" to nowa ekranizacja jednego z najsłynniejszych horrorów w dziejach kina, remake filmu nakręconego w 1978 roku przez Johna Carpentera, krwawej opowieści o bezlitosnej, zamaskowanej maszynie do zabijania: Michaelu Myersie. W USA film w ciągu zaledwie czterech pierwszych dni wyświetlania zarobił 31 milionów dolarów. Po siedemnastoletnim pobycie w szpitalu psychiatrycznym Michael Myers ucieka i rozpoczyna swój morderczy powrót do Haddonfield, by kontynuować tam dzieło zniszczenia, a także, by rozwiązać parę spraw ze swej przeszłości.
  [opis dystrybutora]

 • Remake klasycznego horroru Johna Carpentera z 1978 roku.
  10-letni Michael Myers morduje swoją siostrę, jej chłopaka i ojczyma. Trafia on do szpitala dla obłąkanych, gdzie po 17 latach ucieka mordując tych, których napotka. Doktor Samuel Loomis, który przez cały ten czas, starał się odkryć dlaczego Myers mordował, wyrusza w pościg za nim. Tymczasem Myers będąc już w Haddonfield, zaczyna śledzić nastoletnią Laurie i jej przyjaciółki - Annie i Lyndę. W święto Halloween niczego niespodziewające się dziewczyny, będą musiały stoczyć krwawą walkę z psychopatą. Lecz nasuwa się pewne pytanie: Czy Michael aby na pewno chce zamordować jedną z dziewczyn - Laurie? Doktor Loomis musi dotrzeć do dziewczyny, zanim zrobi to zabójca.