Hancock (2008)

plakat - Hancock (2008)

opisy filmu

(5)
  • Są na świecie bohaterowie... superbohaterowie... i jest Hancock (Will Smith). Duża władza wiąże się z dużą odpowiedzialnością i wszyscy o tym wiedzą... Wszyscy, z wyjątkiem Hancocka. Wiecznie podirytowany, skonfliktowany z otoczeniem, sarkastyczny i nierozumiany Hancock, może i ratuje życie wielu osób, dzięki swoim popisom, zawsze jednak pozostawia po sobie spore zniszczenia. Mieszkańcy Los Angeles mają tego dosyć – chociaż cieszą się, że mają swojego miejscowego bohatera, zastanawiają się jednak, co takiego zrobili, że zasłużyli właśnie na Hancocka. Mężczyzna zupełnie nie troszczy się o to, co myślą o nim inni – aż do dnia, w którym ratuje życie szefa ds. PR Raya Embreya (Jason Bateman). Wtedy właśnie zgryźliwy superbohater zaczyna zdawać sobie sprawę, że może posiada jednak tę drugą, wrażliwą stronę osobowości. Stawienie temu czoła może być największym wyzwaniem Hancocka. Żona Raya, Mary (Charlize Theron), twierdzi bowiem, że jest on nieuleczalnym przypadkiem.

  • Hancock (Will Smith) - nieszczęśliwy i niechlujny superheros żyje w swoim własnym świecie. Uratował wielu ludzi w Los Angeles, powodując przy tym wielkie zniszczenia. Ostatnia akcja bohatera kosztowała miasto 9 mln dolarów. Obywatele mają już dość jego wyczynów i chcą go zmusić do opuszczenia miasta. Pewnego dnia Hancock ratuje życie Rayowi Embreyowi (Jason Bateman), który jest specjalistą od wizerunku. Za jego namową Hancock zmienia się w prawdziwego superherosa - zakłada kostium i próbuje naprawić to, co zniszczył.

  • John Hancock (Will Smith), superbohater mieszkający w Los Angeles, jest herosem odstającym od reguł. To opryskliwy, zapijaczony, nadużywający przekleństw menel, nie liczący się z niczym i nikim. Kiedy ratuje ludzi z opresji, "przy okazji" demoluje ich miasto, dlatego mieszkańcy L.A. go nienawidzą i nazywają "dupkiem". Przypadkiem ratuje życie Ray'a (Jason Bateman), speca od PR, który postanawia się odwdzięczyć, poprawiając wizerunek bohatera. Według planu Ray'a, Hancock ma pójść do więzienia, by po pewnym czasie, kiedy policja nie będzie dawać sobie rady z rosnącą przestępczością, powrócić jako wybawca miasta. Sprawy nieco się komplikują z powodu Mary (Charlize Theron), żony Ray'a, która okazuje się nie być słabą i słodką blondynką, a wręcz przeciwnie...

  • Świat się zmienił, zmienili się także superbohaterowie. John Hancock ma problemy: alkoholowe ekscesy nadszarpnęły jego i tak już wcześniej nadwyrężoną reputację. Jeśli już kogoś uratuje, to przy okazji rozwali pół miasta. Aby jakoś utrzymać się na powierzchni, korzysta z pomocy specjalisty od PR, niejakiego Raya Embreya (Jason Bateman) któremu zresztą w dość nietypowy sposób wcześniej uratował życie. Pomoc profesjonalisty dość szybko zaczyna przynosić efekty, ale Hancock bardziej niż poprawieniem własnego wizerunku interesuje się żoną Embreya - piękną Mary (Charlize Theron).

  • Will Smith wciela się w postać sarkastycznego, ciężko pracującego i nierozumianego super bohatera, który stracił szacunek opinii publicznej. Kiedy Hancock, pod wpływem publicysty-idealisty Raya Embreya godzi się na całkowitą przemianę, jego życie i reputacja odradzają się z popiołów. Wszystko wydaje się być w należytym porządku... do czasu, kiedy Hancock spotyka kobietę o podobnych do jego zdolnościach, i która posiada klucz do jego tajemniczej przeszłości.