Hannibal (2001)

plakat - Hannibal (2001)

opisy filmu

(6)
 • Kontynuacja głośnego "Milczenia owiec". Hannibal Lecter (Anthony Hopkins) mieszka we Florencji, gdzie sprawuje funkcję kustosza jednego z tamtejszych muzeów. Cały czas pozostaje jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców na świecie. Do polowania przyłącza się również Mason Verger (Gary Oldman), jedna z ofiar doktora, która przeżyła spotkanie z nim. Verger pała żądzą zemsty. Pragnie dopaść Lectera przed policją i rzucić go na pożarcie specjalnie hodowanym świniom.

 • Upłynęło dziesięć lat ... Dla Dr Hannibala Lectera były one szczęśliwe. Udana ucieczka z więzienia otworzyła nowy etap w jego życiu. Korzysta z pełni wolności w słonecznej Italii, choć myślami wciąż powraca do kobiety, która wywarła na nim piorunujące wrażenie. Agentka Clarice Starling też nie może zapomnieć człowieka - wcielenia zła. Jego lodowaty głos i kamienna twarz prześladują ją w snach. Nie podejrzewa jednak, że znów się spotkają. Mason Verger, szósta ofiara Lectera, nie ma szans, by kiedykolwiek zapomnieć swego oprawcę. Potworne okaleczenia codziennie przypominają mu o koszmarze, jaki przeszedł. Dziedzic gigantycznej fortuny dokładnie wie, na co przeznaczy swój majątek. Zemsta będzie słodka i krwawa... Wie również, że jedynym sposobem by wywabić Lectera z kryjówki jest wystawienie przynęty: Clarice Starling.

 • Akcja "Hannibala" rozpoczyna się w siedem lat po ostatniej ucieczce Lectera. Agentka Clarice Starling uczestniczy w źle przygotowanej akcji, w czasie której musi zabić matkę z dzieckiem na ręku. Ponieważ opinia publiczna potrzebuje kozła ofiarnego, jej dalsza kariera wisi na włosku. Wtedy właśnie odzywa się do niej Lecter. Przebywa obecnie we Florencji, gdzie jest kustoszem jednego z muzeów. Jego tożsamość odkrywa komendant policji Rinaldo Pazzi. Powiadamia o tym jednak nie FBI, a Masona Vergera, jedną z pierwszych ofiar Hannibala. Przeżył on spotkanie z doktorem, ale został potwornie okaleczony. Teraz, współpracując z przeciwnikiem Starling, agentem Krendlerem, przygotowuje się do okrutnej zemsty. Kto pierwszy znajdzie Lectera?

 • Sequel słynnego "Milczenia owiec".
  Hannibal Lecter, po swej spektakularnej ucieczce z więzienia, przebywa obecnie we Florencji, gdzie pracuje jako kustosz w jednym z tamtejszych muzeów. Jednym z bohaterów jest Mason Verger, milioner-pedofil, który został niegdyś przez Lectera koszmarnie okaleczony. Odtąd zawładnęła nim obsesja zemsty. Gotów wydać każde pieniądze próbuje odnaleźć Lectera. Za sprawą detektywa Pazziego, żądnego pieniędzy przekupnego policjanta, namierza w końcu Lectera i zaczyna wcielać w życie swój plan. Za sprawą fortelu Vergera wobec FBI we Florencji pojawia się też Clarice, także zainteresowana schwytaniem Lectera. Kto będzie pierwszy?

 • Mija kilka lat od czasu pobytu Hannibala Lectera w szpitalu psychiatrycznym w Boltimore. Udało mu sie uciec i wyjechać do Florencji, gdzie zostaje kustoszem muzeum, po dziwnym zaginięciu swojego poprzednika.
  W tym samym czasie Clarice Starling, agentka FBI, która aby złapać seryjnego mordercę kobiet rozpoczęła współpracę z Lecterem, pracuje nad kolejna sprawą. W czasie akcji aresztowania przestępczyni dochodzi do komplikacji i ginie sześc osób, w tym ścigana i inny agent FBI. Starling ma kłopoty. Problemów dostarcza jej dodatkowo Mason Verger, niedoszła i potwornie oszpecona ofiara doctora Lectera. Stara się on wpędzić agentkę w takie kłopoty, by z pomocą przybył jej Lecter. A wtedy mógłby dokonać wymarzonej zemsty.
  Tymczasem o prawdziwej tożsamości kustosza dowiaduje sie włoski policjant. Postanawia bez niczyjej pomocy złapać psychopatę i zgarnąć wyznaczona za niego nagrodę. Wiadomo, że Hannibal Lecter nie jest byle kim i również z policjantem nie ma najmniejszych problemów.
  Dowiadując się, że Clarice została zawieszona w obowiązkach wraca do Stanów, mimo iż po piętach depczą ma ludzie Vergera
  Nawiązuje z nią kontakt i zostaje schwytany. Trafia do domu Masona, który już szykuje krwawy odwet. Czy psychopatycznemu mordercy uda się uciec? Jaki udział w ucieczce Lektera będzie miała Clarice? Czy Hannibal zgodnie ze swoim zwyczajem pomści krzywdy agentki Starling? Zobaczcie sami.

 • Sequel filmu "Milczenie owiec". Hannibal Lecter (Anthony Hopkins), któremu udało się uciec z więzienia, mieszka we Florencji. Dorabia sobie jako kustosz w jednym z tamtejszych muzeów. Żądny zemsty na nim Mason Verger (Gary Oldman), milioner, a jednocześnie pedofil ze zmasakrowaną twarzą, jest jedyną ocalałą ofiarą Lectera. Niegdyś przez niego okaleczony pragnie zemsty. Za pomocą detekywa odnajduje jego kryjówkę. Verger prosi Clarice Starling (Julianne Moore), aby pomogła mu w zemście. Teraz będzie przynętą na Lectera.