plakat - Happy Feet: Tupot małych stóp (2006)

pressbook

O FILMIE

W wielkim państwie pingwinów cesarskich, gdzieś na Antarktydzie, jesteś nikim, jeśli nie potrafisz śpiewać ? i taki właśnie los spotyka Mambo (ELIJAH WOOD), który jest najgorszym śpiewakiem na świecie. Urodził się, tańcząc, jak sam sobie zagra... czyli stepując.
Choć mama Mambo, Norma Jean (NICOLE KIDMAN), uważa, że jego taneczny zwyczaj jest uroczy, jego ojciec, Memphis (HUGH JACKMAN), twierdzi, że ?to nie przystoi pingwinom?. Poza tym, oboje wiedzą, że bez ?pieśni serca? Mambo może nigdy nie zaznać prawdziwej miłości.
Jak to czasem w życiu bywa, przyjaciółka małego pingwina, Gloria (BRITTANY MURPHY), jest natomiast najlepszą śpiewaczką w okolicy. Mambo i Glorię łączy szczególna więź od momentu wyklucia się z jaja, ale i jej z trudem przychodzi akceptowanie jego skocznych zwyczajów.
Mambo jest po prostu zbyt odmienny ? szczególnie dla Noah Starszego (HUGO WEAVING), surowego przywódcy Cesarskiej Krainy, który w końcu skazuje naszego bohatera na wygnanie.
Przebywając po raz pierwszy w życiu z dala od domu, Mambo spotyka grupę zdecydowanie nieprzypominającą pingwinów cesarskich ? paczkę pingwinów Adeli, Amigos. Kierowanej przez Ramona (ROBIN WILLIAMS) grupie odlotowe ruchy Mambo od razu przypadają do gustu do tego stopnia, że Mambo zostaje zaproszony do wspólnej zabawy.
W Krainie Adeli Mambo zgłasza się po poradę do Lovelace?a Guru (głosu użyczył mu także ROBIN WILLIAMS), dziwacznie upierzonego pingwina skalnego, który za jeden kamyczek odpowie na wszystkie życiowe pytania.
Wraz z Lovelace?em i Amigos Mambo wybiera się w podróż po niezmierzonych pustkowiach, a po wielu heroicznych wyczynach udowadnia, że tylko będąc sobą można zmieniać świat.

Warner Bros. Pictures, we współpracy z Village Roadshow Pictures, przedstawia produkcję spółki Kennedy Miller, zrealizowaną wspólnie z Animal Logic Film. W filmie George?a Millera, zatytułowanym Happy Feet ? Tupot małych stóp, głosów bohaterom użyczyli: Elijah Wood, Robin Williams, Brittany Murphy, Hugh Jackman, Nicole Kidman, Hugo Weaving i Anthony LaPaglia. Usłyszymy także stepowanie Saviona Glovera.
Film wyreżyserował George Miller, który jest także współautorem scenariusza wraz z Johnem Collee, Judy Morris i Warrenem Colemanem. Producentami filmu są Doug Mitchell, George Miller i Bill Miller, producentami wykonawczymi są Zareh Nalbandian, Graham Burke, Dana Goldberg, i Bruce Berman. Muzykę do filmu skomponował John Powell, a wśród utworów na ścieżce dźwiękowej znalazły się piosenki śpiewane przez Prince?a, Yolandę Adams, Fantasię Barrino, Gię Farrell, Chrissie Hynde, Patti LaBelle, k.d. lang, Jasona Mraza i Pink.
Film Happy Feet ? Tupot małych stóp będzie rozpowszechniany przez Warner Bros. Pictures, spółkę Warner Bros. Entertainment, a w wybranych krajach przez Village Roadshow Pictures.

INFORMACJE O PRODUKCJI
BOHATEROWIE FILMU I OBSADA
MUZYKA
TANIEC
TWORZENIE ŚWIATA RYTMU
FOTOGRAFICZNIE RZECZYWISTY OBRAZ W FILMIE
HAPPY FEET: THE IMAX EXPERIENCE
INFORMACJE O OBSADZIE
INFORMACJE O AUTORACH FILMU