Hazardzista (2003)

Owning Mahowny

plakat - Hazardzista (2003)

pressbook

Streszczenie

„Hazardzista” to historia oparta na faktach.
Rzetelny i sumienny urzędnik - Dan Mahowny (Philip Seymour Hoffman) pracuje w Canadian Imperial Bank of Commerce. Ma głowę do rachunków i umiejętność podejmowania trafnych decyzji. Jego zdolności i ogromna pracowitość szybko zostają dostrzeżone i kariera skromnego urzędnika nabiera tempa: mając zaledwie 24 lata zostaje zastępcą dyrektora ważnego działu. W pracy ma świetną opinię – sumiennie i rzetelnie wykonuje obowiązki. Znajomi widzą w nim dobrego kolegę z poczuciem humoru, z którym można obejrzeć sport w telewizji. Narzeczona (Minnie Driver) uważa, że Dan jest może trochę zbyt nieśmiały, ale ujmuje ją jego swoisty urok. Nikt nie podejrzewa, że spokojnego Dana może pochłaniać jakaś nieokiełznana namiętność.

Tymczasem Mahowny na całe dnie znika w kasynie, gdzie oddaje się swojej pasji - hazardowi. Mając dostęp do kont klientów, może zaspokajać swój głód bez ograniczeń. Cały czas ma nadzieję, że nic się nie wyda, że dzięki swoim zdolnościom w porę zdoła uzupełnić coraz większe debety. Każdy kolejny dzień to kolejne ryzyko, kolejne wyzwanie, które na nowo rozpala namiętności.

Tak jak większością nałogowych hazardzistów Mahownym nie powoduje chęć zdobycia ogromnej fortuny, która zapewni mu luksusowe życie bez konieczności chodzenia do pracy, nie marzy o luksusowej willi z basenem i limuzynie z szoferem. Nigdy nie zastanawiał się, by cokolwiek zaoszczędzić z tego, co wygrał. Do kasyna zwabia go dreszcz emocji, gdy waży się stawka - pociąga go samo ryzyko, nie wygrana.

"Stung" – bestseller Gary`ego Rossa
Scenariusz
opinie i nagrody
multimedia
pozostałe