plakat - Hollywoodland (2006)

opisy filmu

(4)
  • George Reeves (Ben Affleck), gwiazdor serialu Superman, zostaje znaleziony martwy. We własnym domu. Z jedną jedyną raną postrzałową. Miliony fanów są zszokowane jego śmiercią. Podobnie jak narzeczona 45-letniego aktora, wschodząca gwiazda, Leonore Lemmon (Robin Tunney). Matka Reevesa Helen Bessolo (Lois Smith) chce poznać wszystkie okoliczności śmierci syna. Zatrudnia (za 50 dolarów dziennie) detektywa Louisa Simo (Adrien Brody). Okazuje się, że kluczem do rozwiązania zagadki może być historia pewnego romansu.

  • 16 czerwca 1959 roku trafiony kulą gwiazdor George Reeves, któremu niebywałą popularność przyniosła tytułowa rola w serialu "Adventures of Superman", umiera w swoim domu w Hollywood. Policja informuje, że popełnił samobójstwo i zamyka sprawę. Jednak zrozpaczona matka wynajmuje prywatnego detektywa, który trafia na ślad - być może klucz do zagadki.

  • "Hollywoodland" zainspirowany jest jedną z najbardziej tajemniczych spraw w historii Hollywood. George Reeves (Ben Affleck), wielka gwiazda fabryki snów, któremu niebywała popularność przyniosła tytułowa rola w serialu "Przygody Supermana", umiera w swoim domu na wzgórzach Hollywood 16 czerwca 1959 roku. Trafiony kulą gwiazdor pozostawia po sobie narzeczoną - Leonore Lemmon (Robin Tunney) oraz zszokowanych jego nagłą śmiercią fanów. Policja orzeka, że popełnił samobójstwo i zamyka sprawę. Jednak nieutulona w żalu matka, Helen Bessolo (Lois Smith), nie chce pozwolić, by zagadkowe okoliczności tej tragedii pozostały niewyjaśnione. Wynajmuje prywatnego detektywa, Louisa Simo (Adrien Brody), który znajduje ślad - być może klucz do zagadki. Reeves miał bowiem romans z Toni Mannix (Diane Lane), żoną jednego z szefów studia MGM, Eddiego Mannixa (Bob Hoskins). Jednak w Hollywood prawda i sprawiedliwość to rzadkość. Simo prowadzi niebezpieczne i pełne niespodzianek śledztwo, które zaczyna mieć ogromny wpływ na jego życie prywatne. Dowiaduje się także sporo o samym Reevesie.

  • Nagrodzony Oscarem Adrien Brody, Ben Affleck i Diane Lane tworzą znakomite kreacje w filmie "Hollywoodland", zainspirowanym jedną z najbardziej tajemniczych spraw kryminalnych w historii fabryki snów. Jest to opowieść o życiu aktora George'a Reevesa, któremu niebywałą popularność przyniosła tytułowa rola w serialu telewizyjnym "Przygody Supermana".

    Reeves (Affleck) umiera w swoim domu na wzgórzach Hollywood 16 czerwca 1959 roku. Policja uznaje, że aktor popełnił samobójstwo i zamyka sprawę. Jednak matka aktora, Helen Bessolo (Lois Smith) nie chce pozwolić, by zagadkowe okoliczności tej tragedii pozostały niewyjaśnione. Kobieta wynajmuje prywatnego detektywa (Brody), który znajduje ślad - być może klucz do zagadki. Reeves miał bowiem romans z Toni Mannix (Lane), żoną jednego z szefów studia filmowego.