Prizzi's Honor

plakat - Honor Prizzich (1985)

opisy filmu

(3)
  • Bezwzględny gangster traci głowę dla płatnej zabójczyni. Kobieta nie należy do "rodziny". Jest zamieszana w intrygę, skutkiem której ród Prizzich traci ponad pół miliona dolarów. Miłość współpracownika sycylijskiego rodu zostaje wystawiona na ciężką próbę, kiedy otrzymuje zlecenie zlikwidowania ukochanej. Musi dokonać wyboru - "rodzina", pieniądze i zaszczyty, czy piękna małżonka. Wkrótce okazuje się, że jego życiu również zagraża niebezpieczeństwo.

  • Gangster Charley Partanna (Jack Nicholson) pracuje dla mafijnej rodziny Prizzich. Poznaje Irene Walker (Kathleen Turner), w której się zakochuje. Kobieta mówi mu, że jest Polką, pracuje jako doradca podatkowy i właśnie rozstała się z mężem. Jednak naprawdę Irene jest zamieszana w intrygę wymierzoną przeciw zwierzchnikom Charleya. Wkrótce pobierają się. Niedługo po ślubie Charley dostaje polecenie zlikwidowania Irene.

  • W potężnej mafijnej rodzinie Prizzich obowiązuje honorowy kodeks, nakazujący przedkładać dobro rodziny ponad wszystko. Pracujący dla niej zabójca Charley Partanna (Jack Nicholson) nie jest już aż tak zasadniczy w innych kwestiach, w tym miłosnych. Nie ma zamiaru powrócić do swojej długoletniej narzeczonej Maerose Prizzi (Anjelica Huston), wybierając piękną koleżankę po fachu - płatną zabójczynię spoza rodziny, Polkę z pochodzenia Irene Walker (Kathleen Turner).
    Ale kiedy okaże się, że jego kobieta oszukała rodzinę na znaczną sumę pieniędzy i kiedy wokół posypią się trupy, Charleyowi Partanna przyjdzie wybierać pomiędzy miłością a honorem. Honorem Prizzich ...

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe