Hostel (2005)

plakat - Hostel (2005)

pressbook

O FILMIE

Uznany twórca przemysłu filmowego Quentin Tarantino ma przyjemność zaprezentować wyreżyserowany przez Eli Rotha film HOSTEL, kontynuację przebojowej produkcji z 2002 roku pt. „Śmiertelna gorączka” /Cabin Fever/. Bardziej makabryczny w swoim stylu niż debiutancki film Rotha, „Hostel” stanowi jedyną w swoim rodzaju mieszankę elementów pokazujących przerażającą naturę ludzką i wynaturzony obraz otaczającego nas świata. Elementy te zostały zaczerpnięte z wielu zasłyszanych niewiarygodnych, aczkolwiek udokumentowanych historii pokazujących handel żywym towarem, świat przestępczości zorganizowanej oraz seks turystykę. Ten bezkompromisowy, głęboko poruszający obraz z pewnością nie pozostawi obojętnym nikogo, a wręcz zaszokuje nawet najbardziej zagorzałych zwolenników gatunku.

„Hostel” opowiada historię dwóch nie stroniących od przygód kumpli z college’u – Paxtona i Josha, którzy z plecakami przemierzają stary kontynent nastawiając się na zebranie nowych przeżyć i doświadczeń, w czym pomaga im nowo zapoznany przyjaciel – Oli /pochodzący z Islandii/.

Paxton i Josh za namową Olie’go trafiają do miejsca nazywanego przez amerykańskich backpackersów miejscem nirwany – ulokowanym w niewielkim słowackim miasteczku hostelu, pełnym wschodnioeuropejskich pięknych dziewczyn, które jednak nie znalazły się tu przypadkowo. Kumple trafiając w to miejsce szybko i łatwo zapoznają się z egzotycznymi pięknościami – Natalią i Swietłaną. Być może była to zbyt pochopna znajomość...

Początkowo zainteresowani tylko dobrą zabawą i czasem spędzanym przyjemnie w towarzystwie pięknych pań, dwaj Amerykanie nie zdają sobie sprawy w jakie popadli tarapaty. Z tej pułapki nie tak łatwo się już jest wydostać, a jest ona tak ciemna i głęboka, jak tylko ciemne i głębokie mogą być najbardziej wynaturzone zakamarki ludzkiej natury.

O PRODUKCJI
AKTORZY
SYLWETKA REŻYSERA