Hulk (2003)

plakat - Hulk (2003)

opisy filmu

(5)
  • Naukowiec Bruce Banner ma trudności z panowaniem nad swoimi emocjami w momentach stresu i złości. Wskutek niedopatrzenia przyjmuje śmiertelną dla człowieka dawkę promieniowania gamma. Wkrótce zaczyna odczuwać nie do końca sprecyzowaną obecność kogoś w swoim wnętrzu, niebezpiecznego, ale zarazem przez swoją mroczność pociągającego... Gwałtowne zmiany zachodzące w jego życiu obserwuje jego była dziewczyna i współpracowniczka naukowa, Betty Ross.

  • Młody naukowiec, Bruce Banner (Eric Bana) ratuje życie koledze z pracy. Jednak jego ciało przyjmuje przy tym bardzo wysoką dawkę promieniowania gamma, w zwykłych warunkach śmiertelną dla każdego człowieka. Wychodzi z tego pozornie bez szwanku, lecz tylko pozornie... Coś się w nim zmienia, powstaje jakaś nieuchwytna anomalia. Zaczyna mieć trudności z panowaniem nad swoimi emocjami w momentach wielkiego stresu i wściekłości. Wszystko to obserwuje jego dobra koleżanka, a przy tym jedyna osoba na świecie, którą Bruce kocha, Betty Ross (Jennifer Connelly). Będzie ona usiłowała go ratować przed jego własnym ojcem (Nick Nolte) i przed Generałem Rossem (Sam Elliott). Bruce będzie również musiał wygrać walkę z samym sobą, ze swoim drugim 'ja', nad którym nie ma żadnej kontroli...

  • Eric Bana ("Helikopter w ogniu") wciela się w postać naukowca Bruce'a Bannera, który w wyniku nieudanego eksperymentu przeistacza się w niezwykłego zielonego stwora. Bana gra zarówno postać naukowca jak i stworzonego przez Industrial Light and Magic nadczłowieka Hulka. Zdobywczyni Oscara Jennifer Connelly ("Piękny umysł") wcieliła się w Betty Ross, naukowca, której niestety przypadkiem udało się uwolnić Hulka. Nick Nolte ("Cienka czerwona linia") gra ojca Bruce'a, a Sam Elliot ("Ukryta prawda") odtwarza postać ojca Betty, oficera amerykańskiego wywiadu. 

  • Bruce Banner jest naukowcem. Pewnego dnia zostaje porażony promieniami gamma, które powinny go zabić, lecz tego nie zrobiły. Lekarze nic nie wykryli w jego ciele i wszystko wskazywało na to, że jest w porządku. Pod wpływem stresu i złości zaczyna się zmieniać w zupełnie inną bestię, nad którą nie może zapanować. Będzie musiał walczyć z samym sobą, z generałem Rossem i własnym ojcem. Jedyną osobą, która jest w stanie mu pomóc jest jego ukochana, Betty Ross.

  • Genetyk Banner (Nick Nolte) prowadzi badania nad systemem odpornościowym. Doświadczenia przeprowadza na swoim nowo narodzonym synku, Brusie. Mija 30 lat. Syn Bannera (Eric Bana) idzie w ślady ojca i zostaje genetykiem. Podczas jednego z eksperymentów dochodzi do wypadku i Bruce zostaje napromieniowany, co uaktywnia wstrzykiwaną przez ojca substancję. Wkrótce nieśmiały naukowiec w chwilach stresu przemienia się w zielonego olbrzyma Hulka.

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię