Idiokracja

Idiocracy

2006 1 godz. 24 min.
5,8 26 401
ocen społeczności
5,8 10 1 26401
6 440
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Idiokracja
 • kinomanpl ocenił(a) ten film na: 7

  Pod jednym względem ludzie przedstawieni w tym filmie są mądrzejsi od nas. Dlaczego? Są
  kompletnymi półgłówkami, nie potrafiącymi czytać i mają problem z logicznym myśleniem. Dlaczego
  są od nas mądrzejsi? Bo w chwili, gdy poznali kogoś znacznie od nich mądrzejszego i udowodnił,
  że jego pomysły się sprawdzają, to wybrali go na prezydenta i go słuchali, a co my robimy? Czy też
  wybieramy na swoich przywódców najinteligentniejszych i najbardziej kompetentnych ludzi? Czy
  wybieramy tych, którzy mają dobre pomysły i plan, jak wprowadzić je w życie? Może się mylę, ale
  czytając wiadomości, mam wrażenie, że robimy coś wręcz przeciwnego.

 • Fg7 ocenił(a) ten film na: 4

  kinomanpl madrze prawi, polac mu :D

 • pawel_baloo ocenił(a) ten film na: 5

  kinomanpl Jak to ktoś powiedział, w dzisiejszych czasach więcej ma do powiedzenia dwóch żuli spod butki z piwem niż jeden profesor :)

 • kinomanpl ocenił(a) ten film na: 7

  pawel_baloo Słuchając wypowiedzi niektórych profesorów zastanawiam się, czy naprawdę tak się różnią od żuli spod sklepu. Obawiam się, że nawet w kręgach elitarnych panuje coraz większe prostactwo.

 • pawel_baloo ocenił(a) ten film na: 5

  kinomanpl Żul jak i profesor to przenośnie, chodzi o to, że decydują ludzie, którzy nie powinni decydować a nawet jeśli powinni ich głos nie powinien być aż tak ważny.

 • Amlieithydd ocenił(a) ten film na: 7

  kinomanpl Tytuł naukowy nie ma nic wspólnego z erudycją, mądrością życiową, kulturą czy inteligencją. Możesz spotkać bezdomnego, który nauczył się kilku języków i miał w życiu pecha oraz możesz spotkać magistra po prawie, który nie widzi różnicy pomiędzy "poszłem" a "poszedłem".

 • Janekkowalski2011 ocenił(a) ten film na: 10

  kinomanpl Wśród profesorów może się trafić idiota ale wśród żuli to może się trafi taki co potrafi się podpisać.

 • paupawe ocenił(a) ten film na: 3

  pawel_baloo Janusz Korwin-Mikke to powiedział i polecam oddać głos na jego partię KORWiN :)

 • paupawe Namawianie do głosowania na Kowina i tytuł filmu wyjątkowo do siebie pasują.

 • paupawe ocenił(a) ten film na: 3

  annullaxD Bardzo typowe i zaściankowe myślenie osoby, która jest manipulowana przez media głównego nurtu :) Gdybyś się trochę znała na ekonomii...ale nie każdemu jest to dane.

 • adamcpdst ocenił(a) ten film na: 7

  paupawe Typowe myślenie kuca - jak nie popierasz krula to jesteś manipulowany i nie myślisz samodzielnie. :) Spokojnie, z tego się wyrasta. Pójdziesz na studia (oby) to zobaczysz. :)

 • paupawe ocenił(a) ten film na: 3

  adamcpdst A skąd taki wniosek, że nie studiuję? Jestem już na drugim roku ekonomii i należę do Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii. Nie wyrosnę z tego. Obracam się w partii i mamy wielu starszych działaczy, którzy popierają go od samego początku. Odezwał się wielki znawca i dorosły :) Uważam, że kto nie popiera myśli wolnorynkowych jest albo debilem, albo tchórzem, bo nie potrafi zadbać o swoją rodzinę i potrzebuje socjali i państwa opiekuńczego.

 • adamcpdst ocenił(a) ten film na: 7

  paupawe No i zaorałeś się sam. Dziękuję, dobranoc. :)

 • paupawe ocenił(a) ten film na: 3

  adamcpdst po 1. jestem dziewczyną
  po 2. zaorałam ciebie :) dobranoc

 • adamcpdst ocenił(a) ten film na: 7

  paupawe Skoro aż 10 dni myślałaś nad odpowiedzią to nie będę wyprowadzał Cię z błędu. ;)

 • paupawe ocenił(a) ten film na: 3

  adamcpdst uwierz mi, mam lepsze rzeczy do roboty, niż codziennie wchodzić na filmweb :)

 • paupawe Kobieta popierająca kogoś, kto najchętniej przypiąłby ją łańcuchem, żeby nie mogła opuścić domu to zjawisko, które staram się wypierać ze swojej świadomości i zawsze naprawdę ciężko mi było zrozumieć, że takie osoby naprawdę istnieją.

 • paupawe ocenił(a) ten film na: 3

  annullaxD czy Ty w ogóle jesteś poważna? skoro to, co napisałaś, jest na poważnie, to absolutnie nic nie wiesz o postulatach JKM. Nie popierałabym go, gdybym chciał mi w jakikolwiek sposób zaszkodzić. nie raz, nie dwa JKM mówił, że chce obniżyć podatki po to, by mężczyzna zarabiał tak wiele, by kobieta nie musiała iść do pracy i mogła się zająć wychowywaniem dzieci. wyobraź sobie, że wiele kobiet tego pragnie, bo chcą wychować swoje pociechy na dobrych ludzi,a nie podrzuca je do żłobków. ale jeśli chce, to może iść do pracy, nikt jej nie będzie tego zabraniał. Nie wierzę, że istnieją tacy ignoranci jak Ty, którzy absolutnie nic nie wiedzą i się wypowiadają, szukają po prostu powodu, żeby się do kogoś przyczepić i obrazić. Tym samym pokazujesz jak tępa jesteś i w ogóle nie czytasz niczego oprócz gazety wyborczej. A może i nawet tego nie. Przykre, jak nisko upadli Polacy.

 • honich ocenił(a) ten film na: 7

  annullaxD Raczej odzywanie się w temacie, o którym się nie ma pojęcia i tytuł filmu doskonale do siebie pasują. W tv nie usłyszysz prawdy, ale pomówienia takie, jak to, że niby pan Janusz uważa kobiety za głupie. Ja wiem jak jest i paupawe wie jak jest naprawdę, ale wchodzę w internety i czytam np taką Ciebie wyjść z podziwu nie mogę, że ten człowiek ma chyba o nas za dobre zdanie... Ale spokojnie, w końcu to jest tyyylko wypowiadanie się w temacie, o którym się nie ma pojęcia - wcale nie budujesz obrazu kobiety nie doinformowanej :)

 • uzbek23 ocenił(a) ten film na: 7

  annullaxD No tak :v
  Nie znam się, ale się wypowiem...
  Po prostu są na świecie ludzie którzy nie wierzą w szeroko pojętą równość płci. Tak jak kobieta zazwyczaj nie za bardzo nadaje się do kopalni tak i faceci nie będą szyli ubrań.
  Chodzi o danie wyboru, czy kobieta będzie mogła sobie pozwolić na zostanie w domu i wychowywanie dzieci czy rozwijanie swoich pasji, czy też będzie razem z mężem zapierdalała byle tylko starczyło do pierwszego...
  No ale tak, "bo w telewizji pokazali Janusza jak szkalował kobiety", łatwiej jest niczego nie weryfikować.
  Nie tak trudno zrobić z kogoś wariata, wystarczy mieć za sobą media. Przykład: Macierewicz ;)

 • uzbek23 "... faceci nie będą szyli ubrań." Twoja wiedza o świecie jest aż tak marna? Czy wiesz czym zajmuje się krawiec? Czy wiesz, że to zawód męski? W Polsce pierwsza wzmianka o istnienia cechu krawców pochodzi z Warszawy z 1282 roku!

 • Jack_Holborn15 ocenił(a) ten film na: 8

  Bluetape1000 Jemu pewnie chodziło o te szwaczki w masowych fabrykach, a nie tego przedwojennego krawca, ojca Piszczyka w "Zezowatym szczęściu".

 • annullaxD Dam ci jedno zadanie, jeśli jesteś inteligentna, to po efektach prób rozwiązania go powinnaś całkowicie zmienić stosunek do Korwina. Sprawdzone ,zawsze działa. Jedynie idioci wciąż po tym eksperymencie upierają się przy swoim zdaniu. Po spełnieniu tego zadania powinnaś zauważyć jak bardzo byłaś w swoim życiu manipulowana w temacie Korwina. A oto te zadanie: Wrzuć linka do oryginału wypowiedzi Korwina, który potwierdzałby Twoje słowa. Może to być link do jego wpisu na blogu, jego wpis z facebooka, a nawet link do filmiku na którym to mówi. Jest tylko jedno ale, mianowicie to nie może być artykuł w którym ktoś przytacza jego słowa, ktoś je komentuje. Nie, bo są to z reguły zmanipulowane treści. Znajdź link do oryginalnej wypowiedzi. Wszystkie jego wypowiedzi odbierane jako te kontrowersyjne są w internecie. Znajdź ją i zobacz co on powiedział naprawdę i porównaj sobie z tym co inni wkładają mu w usta, że powiedział.

 • annullaxD Czyli w skrócie udowodnij to co o nim napisałaś, a przy trudnościach jakie Ci sprawi udowodnienie tego powinnaś wreszcie zrozumieć zagadkę swojego życia, czyli dlaczego kobiety popierają Korwina.

 • kulawababcia ocenił(a) ten film na: 7

  marcinek6000 https://www.youtube.com/watch?v=OF8r9jFMhD8
  Proszę. JKM postulujący odebranie czynnych praw wyborczych kobietom. Dlatego ja nie rozumiem, dlaczego kobiety chcą głosować na człowieka, który uważa, że nie powinny mieć prawa głosować.

 • Jack_Holborn15 ocenił(a) ten film na: 8

  kulawababcia To ja Ciebie jeszcze bardziej zaskoczę. Mało która z tych kobiet co mnie otaczają w ogóle się interesuje polityką - a właściwie żadna. Są to kobiety w różnym wieku i z różnym wykształceniem. Normalna kobieta interesuje się tym, by jej synkowi czy córeczce niczego nie brakło, by mieli dobre stopnie w szkole, by mąż ją kochał, by stworzyć rodzinne ciepło w jej domostwie. I by syn czy córka mogli po latach powtórzyć za poetą: "dobra to chatka, gdzie mieszka matka". Targetem zaś zawodowych feministek są głównie zbuntowane młodziutkie pryszczate dziewczątka i studentki pierwszych lat studiów uważające, że w dobrym tonie jest wyścibić nosek spod tego tradycyjnego świata, zabłysnąć wśród rodziny oryginalnością i zdobyć zaufanie grupie tak samo zindoktrynowanym połamańcom jak one. A jeszcze gdy przyjadą z jakiejś prowincji do większego miasta to już w ogóle.
  Jasne, skoro już niektóre chcą sobie pogłosować, to niech na te wybory idą - i to samo mówi Korwin. To Margaret Thatcher była jawną przeciwniczką prawa do głosowania dla kobiet.
  No ale dobra, skoro już mamy tak kochać tę demokrację to osobiście uważam, że każdy obywatel, który nie pójdzie na wybory powinien zostać pozbawiony prawa do zasiłku, zapomogi, renty socjalnej czy przywileju zwolnienia z opłat w pojazdach komunikacji miejskiej tudzież z "abonamentu" radiowo-telewizyjnego. Bo skoro on ma w nosie los państwa, to i państwo powinno mieć jego w nosie. W Belgii obecność na wyborach jest obowiązkowa, zaś absencja grozi karą.

 • annullaxD Nie wszystkie kobiety spełniają się zawodowo, niektóre bardziej są szczęśliwe w domu z dziećmi. Ja nie potrzebuję kariery, modnych ciuchów i gadżetów, make-upów czy wizyt u kosmetyczki żeby czuć się dowartościowana. Współczuję takim kobietom braku pewności siebie, że szukają jej wszędzie tylko nie w sobie...

 • annullaxD Nie wszystkie kobiety spełniają się zawodowo, niektóre bardziej są szczęśliwe w domu z dziećmi. Ja nie potrzebuję kariery, modnych ciuchów i gadżetów, make-upów czy wizyt u kosmetyczki żeby czuć się dowartościowana. Współczuję takim kobietom braku pewności siebie, że szukają jej wszędzie tylko nie w sobie...

 • YouzeQ ocenił(a) ten film na: 6

  paupawe Skoro na tematy polityczne zeszłą rozmowa, to ktoś może mnie oświecić, co (oprócz pustych frazesów) JKM ma do zaoferowania? By nie śmiecić proszę o PW.

 • Janekkowalski2011 ocenił(a) ten film na: 10

  adamcpdst Mówisz, że po studiach się z krula wyrasta? Kiedyś taki grubszy Anglik powiedział, że jak ktoś ma dwadzieścia lat i nie jest socjalistą to znaczy, że nie ma serca ale jeśli się ma czterdzieści lat i jest się socjalistą to znaczy, że nie ma się mózgu. Ja wyznawcą JKM zostałem piętnaście lat po studiach. Dopiero wtedy kiedy polscy socjaliści rozpieprzyli ten kraj zadłużając go na bilion złotych a ja próbowałem zrozumieć dlaczego tak się stało. Wtedy poznałem ideologię JKM i jestem zadowolony bo rozumiem wiele mechanizmów społeczno-gospodarczych, o których na studiach nie mówili a w mediach pieprzyli androny. Więc z JKM się nie wyrasta. Ideologię JKM przestaje się wyznawać kiedy po studiach wpadasz w wir pracy w sferze budżetowej albo robisz interesy ze sferą budżetową. Wtedy zaczyna ci zależeć aby taki stan rzeczy trwał bo na nim zarabiasz. A tylko do nielicznych mózgów dociera, że to tylko pozorny majątek gdyż prędzej czy później socjalistyczne państwo dobierze się do każdego kto ma kasę i mu ją po prostu zabierze na realizowanie swoich potrzeb. Stąd tak nieliczne grono zwolenników ideologii JKM - niecałe pięć procent społeczeństwa - elita intelektualna.

 • Janekkowalski2011 To jest na takiej zasadzie jak w Rasijii, kiedyś słyszałam w pewnym dokumencie o alkoholizmie w tym kraju jak ktoś ze zwykłych towarzyszy powiedział, że ludzie mają gdzieś kto rządzi, niech sobie będzie kto chce i tak nic się nie zmieni, trzeba robić swoje (czyt. kombinersko ciułać do pierwszego). Wg. mnie w naszym kraju tak postępują ci którym jakoś się tam udało dostać do w miarę porządnego koryta oraz ci którym puki co sił starcza zapier@alać po 12h, zostają naprawdę biedni czy emeryci którzy chcą coś zmienić ale nie każdy patrzy w stronę JKM w czym swój udział mają oczywiście media.

 • Janekkowalski2011 ocenił(a) ten film na: 10

  777temida Oni chcą coś zmienić ale na lepsze tylko dla funkcjonariuszy państwa. Media im wmawiają, że to bankierzy i biznesmeni są powodem ich mizernych zarobków i życia. I że należy jeszcze bardziej opodatkować tych paskudnych bogaczy. Nie wiedząc, że każdy podatek jest przerzucany na konsumenta przyklaskują tym durnym pomysłom i głosują na socjalistów. Socjaliści wygrywają wybory, podwyższają podatki, firmy podnoszą ceny za usługi i produkty, konsumenci płacą więcej i znowu zostaje im mniej w kieszeni. Tylko sfera funkcjonariuszy państwa zarobiła dobrze bo obróciła nominalnie większą kwotą podatków, z których pobrała dla siebie sowitą prowizję. Gdyby choć raz zaryzykowali i zagłosowali na JKM to by się nauczyli jak szybko można się odbić od dna gospodarczego. Ale to jęczydupy i nie zaryzykują. Będą waleni po kieszeni aż do bankructwa państwa.

 • honich ocenił(a) ten film na: 7

  annullaxD Raczej odzywanie się w temacie, o którym się nie ma pojęcia i tytuł filmu doskonale do siebie pasują

 • kryszti ocenił(a) ten film na: 8

  annullaxD Sama jesteś największą idiotką w tej rozmowie.

 • paupawe Niestety ludzie są zmanipulowani obecnie przez popularyzowaną "kulturę" i modę. Dużo by tu pisać o tym jak się teraz żyje a jak powinno, nie głosowałam na Korwina z racji tego, że głos byłby zmarnowany z uwagi na sondaż ale popieram hasła mówiące o tym, że facet jako głowa rodziny powinien tyle zarabiać aby jego kobieta jako "szyja rodziny" :) że tak to ujmę mogła w miarę spokojnie zająć się domem i wychowaniem dzieci. Owszem nawet w typowo męskich zawodach niektóre kobiety dadzą sobie świetnie radę ale po co się męczyć idąc pod górę? Kobieta zgodnie z naturą jest stworzona do czego innego, facet zawsze czuje się dobrze a kobieta nawet i co dwa tygodnie cierpi z powodu typowo kobiecych dolegliwości (nie rozumiem dlaczego o tym się milczy podczas gdy o seksie wręcz krzyczy!?) w dodatku kobieta ma mniejszą siłę fizyczną, za to w przeciwieństwie do mężczyzny potrafi skupiać uwagę na kilku rzeczach na raz, w prehistorii zajmowała się więc dziećmi, obejściem, ogniskiem itp. a facet stworzony jest do koncentracji na jednym tj. dawniej na ofierze by ją zdobyć a samemu nie zginąć i tak teraz powinno być. To jest udowodnione naukowo. Teraz reklamuje się nachalnie pseudo wolność w której mam jako takie prawo wyboru gdzie pójdę do pracy (przypominam-jako taki wybór) a nie mam wyboru czy w ogóle pójdę czy zajmę się dzieckiem a potem wrócę i będę zapier##lać potrójnie w domu...o straconym czasie i utraconych- bo nie nabytych- wspomnieniach z dziećmi nie wspomnę!

 • paupawe ocenił(a) ten film na: 3

  777temida bardzo popieram, 100% prawdy

 • Jack_Holborn15 ocenił(a) ten film na: 8

  777temida O seksie się krzyczy, bo to było - i powinno być - tematem tabu jako kwestia intymna. Ale obecnie mamy próby dekonstrukcji tradycyjnego modelu społeczeństwa opartego na chrześcijaństwie, stąd też często i w "komediach" romantycznych nie może się obyć bez scenki kopulacji, czy choćby żałosnych "żartów" z seksu. To dlatego takie fanatyczne dążenie lewicy do wprowadzenia tzw. "edukacji" (czyt. indoktrynacji) seksualnej nawet dla dzieci w przedszkolu, w czasie gdy te bawią się lalkami i klockami.

 • Jack_Holborn15 Widać mamy te same zdanie na wiele tematów. To, co i jak się promuje mnie już nie tylko dotyka ale zwyczajnie męczy, mam nadzieję, że innych też i zaczną sami decydowac jak chcą żyć i jak mają żyć ich dzieci, na tyle ile się da zamiast wszystko chłonąć co nam podają, na wszystko sie godzić. Niestety niewiele możemy zrobić w kwestii tego jak chcielibyśmy by wygladało nasze otoczenie, coraz częściej myślę, że takie grupy społeczne jak np. Amisze są w tej kwestii i mądrzejsi od nas i to oni są naprawdę wolni choć innym wydaje sie inaczej...

 • pawel_baloo Nazwij mnie dziwnym, ale żule spod butki z piwem powinni mieć chyba jeszcze prawa człowieka, co nie?

 • pawel_baloo :} nie chodziło o samą inteligencję. Chodzi o to że w demokracji dwóch żuli jest w stanie przegłosować jednego profesora.

 • Amlieithydd ocenił(a) ten film na: 7

  kinomanpl Oż w morde jeża, że też sam na to nie wpadłem. Co prawda zwątpili przez chwilę i chcieli doradcę zabić, ale jak tylko dowiedzieli się, że rzeczywiście rośliny się odradzają to zapewnili mu prezydenturę aby coś tam naprawił.

 • giovanni50 ocenił(a) ten film na: 5

  kinomanpl PIS przy władzy tyle w temacie

 • Wladca_Piersicieni ocenił(a) ten film na: 10

  kinomanpl Dlaczego są od nas mądrzejsi? Bo w chwili, gdy poznali kogoś znacznie od nich mądrzejszego i udowodnił,
  że jego pomysły się sprawdzają, to wybrali go na prezydenta i go słuchali, a co my robimy?
  XXXXXXXx

  w kwestii formalnej - jak główny bohater filmu wykazał się w teście najwyższym ilorazem inteligencji - to zatrudnił do NIE "ogół społeczeństwa", lecz prezydent USA - były aktor filmów porno i pięciąkrotny mistrz zawodów w "mordobiciu"
  jako Sekretarza Stanu (czy jakoś tak podobnie)
  prezydentem USA został na koniec filmu "za zasługi"
  (co w sobie jest prorocze - prezydentem został Barack Obama

 • YouzeQ ocenił(a) ten film na: 6

  kinomanpl Niestety zasada dotyczy nie tylko polityków ale również dziennikarzy a nawet... naukowców.

  Nie tak dawno Europę obiegła informacja o śmierci jednego z ochotników, na którym (odpłatnie) testowano nowy lek. "Najzabawniejsze" w tej sprawie jest to, że gdyby nie modyfikowano substancji czynnej, która w swoim naturalnym stanie jest nieszkodliwa.

 • YouzeQ Cóż, tworzenie leków polega właśnie na modyfikowaniu ich substancji. Przykro mi, że człowiek umarł, ale co ma jedno do drugiego?

 • Robson666r ocenił(a) ten film na: 8

  kinomanpl Ja bym się nie zgodził i powiedział tak: im głupsze społeczeństwo tym łatwiej nim sterować. Dlatego takie "głupie" społeczeństwo zawsze doceni mądrego, bo samo niewiele oczekuje i myśli, że jak zajmie się tym ktoś mądry to będzie cacy. W sytuacji gdzie wielu przedstawicieli społeczeństwa ma wyrobiony światopogląd i oczekiwania, stworzenie systemu, który wszystkich zadowoli staje się nie możliwe. Bardzo dobrym przykładem była rewolucja październikowa i brak reakcji ze strony zacofanego chłopstwa (bez "szerszych" oczekiwań społecznych, ograniczające się jedynie do swojej wspólnoty wiejskiej, pragnące jedynie ziemi do uprawy) na objęcie władzy przez bolszewików. Nawet wojna domowa i wprowadzenie komunizmu wojennego nie spowodowało gwałtownej reakcji (poza jednym dużym powstaniem na tambowszczyźnie i wieloma lokalnymi zrywami). Bolszewicy potrafili w sile 200 tys. ujarzmić naród 150 milionowy w zaledwie trzy miesiące (z różnymi wahaniami w okresie do 1924 roku). Wynikało to w dużej mierze z braku szerszych horyzontów oraz nie wykształconej świadomości chłopskiej

 • Jack_Holborn15 ocenił(a) ten film na: 8

  Robson666r Zwykle jednak społeczeństwo telewizyjne wybiera polityków ładnie się wypowiadających, przystojnych i dobrze ubranych. Moja nauczycielka rosyjskiego, dość jeszcze młoda, w latach 90-tych powiedziała, że mamy teraz prezydenta (Kwaśniewskiego), którego nie musimy się wreszcie wstydzić (Wałęsy). Oczywiście jeden jest wart drugiego, ale różnice w sposobie wypowiadania się i wyglądzie działały na korzyść "Alka", a nie "Bolka". Spójrz na kampanie prezydenckie w USA. Komentuje się tam nie tyle to co kandydat ma merytorycznego do powiedzenia, ale to czy potrafił sprawnie zareplikować na zaczepki rywala. Nie wspomnę już o tym, że każdy z nich jest szczupły, musi wcześniej chodzić na fitnessy i inne aerobiki; nie miałby szans łysy, tłusty i charczący Oleksy.

 • Jack_Holborn15 ocenił(a) ten film na: 8

  Jack_Holborn15 A tym bardziej Rysio Kalisz.

 • Robson666r Nie można mówić o społeczności chłopskiej w kategorii ciemnogrodu, małego IQ i zapatrzenia w swoje sprawy na zasadzie niech dzieje się co chce moja chałupa i moja kasa mnie tylko interesuje, za płotem nie dzieje się co chce jak w filmie Sami swoi gdzie Pawlak bodajże do wójta mówi że jego nie interesuje kto rządzi (na zarzut że jest za sanacją). w każdej grupie społecznej mamy ignorantów. Chłopi zaś zawsze byli za swoja ziemią i bronili jej przed tymi co chcieli ją przejąć a przeciez co stanowi kraj jeśli nie ziemia właśnie. Obejrzyj sobie "Skradziona tożsamość" a zobaczysz ile ta grupa społeczna zrobiła by Polska była Polską.

 • 777temida Dokładny tutuł to PSL-skradziona tożsamość jest na YouTube

 • Robson666r ocenił(a) ten film na: 8

  777temida Ale ja nie pisałem o Polsce, tylko o chłopach rosyjskich, którzy nie zyskali szerszej "samoświadomości" społecznej i to odbiło się podczas wojny domowej 1918-1921 i w latach późniejszych. Lawirowali oni między czerwonymi i białymi i jedyne co ich obchodziło to ziemia, a kto rządzi to już nie nasz problem, byle tej nieszczęsnej ziemi nie zabrali. W Polsce sytuacja wyglądała trochę inaczej.