plakat - Infernal Affairs: Piekielna gra (2002)

opisy filmu

(3)
  • Yan jest policjantem, który od 10 lat rozpracowuje struktury triady w Hongkongu, zakamuflowany w jej szeregach. Ming z kolei pracuje dla mafii, chociaż na co dzień jest szanowanym i pnącym się po szczeblach kariery oficerem policji. Od 10 lat dostarcza informacje o pracy wydziału szefowi tamtejszej triady. Pewnego razu, podczas rutynowej akcji, obydwie strony orientują się, że mają u siebie tajniaków. Zaczyna się wyścig z czasem, przebiegła gra w kotka i myszkę, której stawką będzie życie zdemaskowanego szpiega.

  • Opowieść o dwóch bohaterach stojących po przeciwnych stronach barykady (choć nie do końca). Yan (Tony Leung) jest tajniakiem, od wielu lat rozpracowującym groźny gang, którym rządzi bezwzględny Sam. Ming (Andy Lau) to z kolei zaufany człowiek Sama, który jest jego wtyczką w policji. Dziesięć lat temu na rozkaz swego szefa wstąpił do akademii policyjnej, lecz teraz ambitny sierżant coraz bardziej chce zerwać z kryminalną przeszłością.

  • Dwóch przyjaciół, Chan Wing Yan (Tony Leung Chiu Wai) oraz inspektor Wong (Anthony Wong Chau-Sang), stara się rozpracować jedną z chińskich mafii. Nikt z gangu nie wie, że Chan Wing, będąc członkiem mafii, jest także tajnym agentem. Jego prawdziwe oblicze zna tylko prowadzący go Wong. Tymczasem mafia ma także swoich ludzi w policji, o których dwaj oficerowie nic nie wiedzą. Lau Kin Ming (Andy Lau) jest szanowanym funkcjonariuszem pnącym się po drabinie sukcesu oraz wprowadzony 10 lat temu przez szefa gangu Sama (Eric Tsang). Dzięki jego staraniom policja nie może posunąć się naprzód nawet o krok. Niespodziewanie, podczas jednej z akcji, obydwie strony odkrywają, że w ich szeregach kryją się szpiedzy. Rozpoczyna się bezwzględna walka o wykrycie i wyeliminowanie zdrajcy. Yan i Ming wykorzystają wszystkie możliwe środki, aby namierzyć przeciwnika. W jednej z akcji ginie oficer Wong - jedyna osoba znająca prawdziwą tożsamość Chana. Teraz również on jest poszukiwanym przez policję groźnym przestępcą.