Infiltracja (2006)

The Departed

plakat - Infiltracja (2006)

opisy filmu

(8)
 • Zrealizowany z hollywoodzkim rozmachem i gwiazdorską obsadą, remake światowego hitu "Infernal Affairs" z 2002 roku.
  Akcja filmu rozgrywa się w południowym Bostonie, gdzie policja stanowa toczy zażartą walkę z przestępczością zorganizowaną. Młody tajny agent policji, Billy Costigan (Leonardo DiCaprio), otrzymuje od przełożonego Olivera Queenana (Martin Sheen) rozkaz przeniknięcia do struktur mafijnych, którymi rządzi Frank Costello (Jack Nicholson). Podczas gdy Billy szybko zdobywa zaufanie bossa, Colin Sullivan (Matt Damon) - zatwardziały młody przestępca, który już jako kadet Akademii Policyjnej pełnił rolę mafijnego informatora - zostaje awansowany na stanowisko dowódcze w Wydziale Spraw Wewnętrznych. Każdego z nich pochłania podwójne życie. Kiedy zarówno przestępcy, jak i stróże prawa, wpadają na trop wrogiej wtyczki we własnych szeregach, obaj bohaterowie rozpoczynają wyścig o to, kto pierwszy odkryje tożsamość drugiego, by tym samym uratować własną skórę...

 • "Infiltracja" to remake popularnego thrillera rodem z Hong Kongu zatytułowanego "Infernal affairs". Jednak akcja filmu Martina Scorsese ma miejsce w Bostonie. Zadaniem młodego gliniarza Billy'ego Costigana (Leonardo DiCaprio) jest infiltracja środowiska tamtejszej mafii. Billy zdobywa zaufanie przywódcy syndykatu - Franka Costello (Jack Nicholson). Tymczasem również mafia posiada swoją wtykę w policji, jest nią młody kryminalista Colin Sullivan (Matt Damon). On z kolei szybko awansuje w Specjalnej Jednostce Wywiadowczej. Billy i Colin coraz bardziej angażują się w swoje podwójne życie, zbieranie informacji o planach drugiej strony pochłania ich bez reszty. Wkrótce jednak dla obu stron staje się jasne, że w ich szeregach działa kret. Życie obu mężczyzn staje się zagrożone.

 • Frank Costello (Jack Nicholson) jest bezwzględnym i nieobliczalnym szefem mafii. Poluje na niego cała bostońska policja. Jej szef, kapitan Queenan (Martin Sheen) postanawia w szeregach organizacji umieścić "wtyczkę". Do niebezpiecznego zadania zostaje wyznaczony Billy Costigan (Leonardo DiCaprio), który szybko zdobywa zaufanie mafijnego bossa. Jednak kapitan Queenan nie wie, że Costello też ma "swojego" człowieka wśród stróżów prawa. Gdy obaj agenci dowiadują się o swoim istnieniu, rozpoczyna się śmiertelny pojedynek...

 • W południowym Bostonie policja stanowa toczy wojnę ze zorganizowaną przestępczością. Billy Costigan (Leonardo DiCaprio) jest młodym tajnym agentem policji. Dostaje rozkaz przeniknięcia do struktur mafijnych, którymi rządzi Costello (Jack Nicholson). Dość szybko zdobywa on zaufanie mafiosa. W tym samym czasie Colin Sullivan (Matt Damon), młody przestępca, będąc informatorem mafii, sprawdza policję od wewnątrz. Awansuje na stanowisko dowódcze w specjalnej jednostce dochodzeniowej. Zarówno Billy, jak i Colin, pochłonięci są zbieraniem informacji. Jednakże mafia i policja wpadają na trop wrogiej wtyczki we własnych strukturach. Billy'emu i Colinowi zaczyna grozić niebezpieczeństwo. Rozpoczyna się wyścig o to, który pierwszy ocali własną skórę!

 • Głównych bohaterów, Billy'ego (Leonardo DiCaprio) i Collina (Matt Damon), poznajemy w akademii policyjnej. Obaj też po ukończeniu szkolenia dostają się do policji. Jeden z nich jest bardzo obiecującym, inteligentnym śledczym, a drugi posługując się sprytem i cierpliwością przenika w szeregi mafii. Z biegiem czasu ich drogi krzyżują się, ale nie z powodu wykonywanego zawodu, lecz przez Franka Costello (Jack Nicholson), szefa mafii Irlandczyków, od którego obaj stają się zależni.

 • W czasie gdy Billy Costigan (Leonardo DiCaprio) - świeżo upieczony policjant przenika do mafii, której szefem jest Frank Costello (Jack Nicholson), Collin Sullivan (Matt Damon) - wychowanek Franka wstępuje w szeregi bostońskiej policji. Po pewnym czasie szef policji Queenan (Martin Sheen) zaczyna się domyślać, że mają w swoich szeregach szczura. Do tego samego wniosku dochodzi Costello. Rozpoczyna się wyścig.

 • Bohaterami są dwaj młodzi policjanci, z których jeden godzi się pracować dla mafijnego bossa w policji, zaś drugi jest tajnym policjantem - wtyczką w wielkim gangu. Działalność tych dwóch nic o sobie niewiedzących agentów krąży na zasadzie podwójnej prowokacji wokół osoby mafijnego bossa, Costello. Reżyser opowiada o tym, jaką cenę płaci się za walkę o tryumf prawa.
  Obaj policjanci, Colin i Bill wywodzą się ze środowisk półświatka, są jednak chłopcami inteligentnymi i dającymi się namówić na pełną ryzyka i niebezpieczeństw działalność, której nieustannie towarzyszy kamuflaż, kłamstwo, donosy, przemoc, zemsta i zbrodnia. Bohaterowie postawili sobie jednak inne cele życiowe. Jeden dąży dosłownie po trupach do wytyczonego celu, drugi zaś pragnie ujść z życiem, rzetelnie wykonać powierzone przez policję zadanie. Obaj są kontrolowani przez swych przełożonych w policji, a jednocześnie muszą znosić presję i kuszenie złowrogiego bossa Costello.

 • Akcja filmu rozgrywa się w południowym Bostonie, gdzie policja stanowa wypowiada wojnę mafii. Powstaje ściśle tajny projekt, od którego zależy powodzenie całej operacji. Agent William Costigan (Leonardo DiCaprio) ma niezauważalnie wtopić się w mafijne struktury, którymi dowodzi Frank Costello (Jack Nicholson). W czasie, gdy Billy stara się pozyskać zaufanie bossa, do policji dostaje się przestępca Colin Sullivan (Matt Damon), którego zadaniem jest monitorowanie ruchów stróżów prawa. Obaj prowadzą podwójne życie, a najmniejszy błąd może ich zdemaskować. Kiedy zarówno Costello, jak i szefowie policji orientują się, że mają w swoich szeregach wtyki, zaczyna się wyścig z czasem...