Intacto

2001 1 godz. 48 min.
6,9 2 914
ocen
6,9 10 1 2914
2 112
chce zobaczyć

Niektórzy ludzie rodzą się z niezwykłym darem - mają szczęście w wszystkim, wszystko im się układa. Inni przez całe życie szukają i próbują je zdobyć, mieć i nie zważają przy tym na koszty.
To film o czwórce ludzi którzy odkrywają że szczęście to coś bez czego nie można sobie pozwolić żyć, jeżeli chce się osiągać największe wygrane i zdobywać największe fortuny. Każdy z nich wyszedł kiedyś szczęśliwie z nieszczęścia. Tomas przeżył katastrofę samolotu, Federico - silne trzęsienie ziemi, Sam - zawieruchę II Wojny Światowej, a Sara wyszła cało z wypadku samochodowego. Sam ma kasyno w którym okrada grających z "szczęśliwego trafu". Od dziesięcioleci napawa się tym skradzionym szczęściem i jest niepodzielnym jego władcą. Ale jego asystent Federico chce zrzucić mistrza z piedestału. Odchodzi z kasyna, najmuje do pomocy Tomasa i razem z nim podejmuje najbardziej niebezpieczną grę swego życia. Tymczasem Sara - policjantka, prowadzi obsesyjne śledztwo aby zdemaskować nielegalną strukturę grających w kasynie Sama.

Według Federico (Eusebio Poncela), detektywa jednej z firm ubezpieczeniowych, szansa na uratowanie się z katastrofy lotniczej wynosi 237 milionów do jednego. Drobny złodziejaszek, Thomas (w tej roli argentyński gwiazdor Leonardo Sbaraglia) obala tę teorię. Jako jedyny bowiem ocalał z katastrofy lotniczej, w której zginęli wszyscy pasażerowie i załoga.

Federico też otrzymał kiedyś dar szczęścia (uratował się podczas trzęsienia ziemi), ale stracił go w dość niecodzienny sposób: przegrał w kasynie. Ale nie w takim, jakich pełno w Las Vegas, lecz w kasynie dla ludzi, którzy dostali od losu dar szczęścia. Jego właścicielem jest Samuel "Żyd" (Max Von Sydow), który jako jeden z nielicznych przeżył obóz koncentracyjny.

W spotkaniu z Thomasem, Federico widzi szansę odzyskania utraconego powodzenia. Ale czy utracone szczęście można w jakikolwiek sposób odzyskać? I jak to zrobić?

"Intacto" to film o ludziach, którzy uzyskali od losu dar szczęścia. O tym, że daje im on pewność bycia "wybranym", "jednym z tysiąca". To także próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego ryzykujemy utratę tak niezwykłego daru, dlaczego – mimo wszystko - chęć ryzyka jest silniejsza.

Amerykańska prasa pisała: "zdumiewająco dojrzały debiut młodego hiszpańskiego reżysera". Skąd jednak w tak młodym człowieku wzięła się fascynacja katastrofami lotniczymi? Otóż pomysł wziął się stąd, że Juan Carlos Fresnadillo jako dziecko był świadkiem zderzenia się dwóch jumbo jetów. Wywarło to na nim ogromne wrażenie. Ponadto reżysera zainspirowała również opowieść pewnej młodej kobiety - kilkanaście lat wcześniej spóźniła się ona na samolot. Zaraz po starcie samolot ten rozbił się, a nikt z pasażerów nie ocalał.

Film otrzymał 2 nagrody Goya Awards: za najlepszą rolę męską (Leonardo Sbaraglia) i najlepszą reżyserię (Juan Carlos Fresnadillo). Nominowany był ponadto m.in. w następujących kategoriach: najlepsze zdjęcia, najlepsza pierwszoplanowa rola męska (Eusebio Poncela), najlepsza scenografia, najlepsze efekty specjalne, najlepsza drugoplanowa rola męska.


tigrau
opis użytkownika

Żyd Samuel (Max von Sydow) przeżył obóz koncentracyjny, Federico (Eusebio Poncela) ocalał z trzęsienia ziemi, złodziejaszek Tomas (Leonardo Sbaraglia) uratował się z katastrofy lotniczej, a policjantka Sara (Mónica López) wyszła cało z wypadku samochodowego. Ich drogi krzyżują się w kasynie, w którym toczy się niebezpieczna, ekscytująca gra.

ron_whisky
opis użytkownika

"Intacto" to film o ludziach, którzy uzyskali od losu dar szczęścia. O tym, że daje im on pewność bycia "wybranym", "jednym z tysiąca". To także próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego ryzykujemy utratę tak niezwykłego daru, dlaczego mimo wszystko - chęć ryzyka jest silniejsza. Amerykańska prasa pisała: "zdumiewająco dojrzały debiut młodego hiszpańskiego reżysera". Skąd jednak w tak młodym człowieku wzięła się fascynacja katastrofami lotniczymi? Otóż pomysł wziął się stąd, że Juan Carlos Fresnadillo jako dziecko był świadkiem zderzenia się dwóch jumbo jetów. Wywarło to na nim ogromne wrażenie. Ponadto reżysera zainspirowała również opowieść pewnej młodej kobiety - kilkanaście lat wcześniej spóźniła się ona na samolot. Zaraz po starcie samolot ten rozbił się, a nikt z pasażerów nie ocalał. Film otrzymał 2 nagrody Goya Awards: za najlepszą rolę męską (Leonardo Sbaraglia) i najlepszą reżyserię (Juan Carlos Fresnadillo). Nominowany był ponadto m.in. w następujących kategoriach: najlepsze zdjęcia, najlepsza pierwszoplanowa rola męska (Eusebio Poncela), najlepsza scenografia, najlepsze efekty specjalne, najlepsza drugoplanowa rola męska.

[opis dystrybutora]

Samuraj
opis użytkownika