Jazda (1994)

Jízda

opisy filmu

(3)
  • Franta (Jakub Špalek) i Radek (Radek Pastrňák) marzą o własnych "czterech kółkach". Za skromne oszczędności bohaterowie kupują używany samochód. Domowym sposobem poprzez obcięcie dachu przerabiają go na kabriolet i ruszają w podróż po kraju. Ponieważ auto nie ma ważnych papierów, mężczyźni decydują się unikać ruchliwych tras, na których można natknąć się na policyjną kontrolę. Franta i Radek wybierają mało uczęszczane drogi prowadzące przez czeskie wsie, pola i lasy. Na jednej z takich dróg towarzysze spotykają młodą dziewczynę, Aňę (Anna Geislerová), którą zabierają ze sobą. Mężczyźni nie spodziewają się, że nowa pasażerka przysporzy im wielu kłopotów. Za Aňą podąża bowiem jej były chłopak, Honzík (Filip Renč), który zrobi wszystko, aby odzyskać ukochaną.

  • Dwaj przyjaciele, mężczyźni przed trzydziestką, mają wizję długich wakacji i osiem tysięcy koron w kieszeni. Pieniędzy wystarczy akurat na kupno używanego samochodu bez papierów. Jeszcze tylko uciąć dach i zabawa w road-movie rozpoczęta. Jako, że samochód nie ma dokumentów, a nasi bohaterowie boją się utracić własne, jeżdżą po bocznych drogach z dala od uczęszczanych traktów, którymi porusza się większość zmotoryzowanej społeczności. Krętymi drogami, od wioski do wioski zmierzają na południe i wyobrażają sobie, co też może się im przydarzyć.
    [opis dystrybutora]

  • "Jazda" to czeski wariant kina drogi. Dwaj przyjaciele, mężczyźni przed trzydziestką, za ostatnie pieniądze kupują używany kabriolet bez dokumentów i wyruszają nim w podróż po czeskich bezdrożach. Po drodze zabierają dziewczynę (Anna Geislerová), która - jak się wkrótce okazuje - uciekła od swego chorobliwie zazdrosnego przyjaciela. Załoga kabrioletu nie ma jednak nic przeciwko temu, żeby wstąpiła w ich szeregi. Zabawa w letnią przyjaźń zaczyna się mieszać z grą, w jaką od wieków grają kobiety z mężczyznami.
    Beztroska jazda przebiega początkowo zupełnie bez problemów. Jednak czarny wóz "przyjaciela" dziewczyny coraz częściej krzyżuje drogę zielonemu kabrioletowi, zaś erotyczne napięcie, które narasta w bohaterach, zaczyna przybierać coraz bardziej niebezpieczne postaci.

multimedia
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię