Jazda

Jízda

1994 1 godz. 25 min.
7,1 3 371
ocen
7,1 10 1 3371
2 198
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Jazda
  • andre_ ocenił(a) ten film na: 10

Klimaty i krajobrazy, luźne dialogi po czesku, swobodna atmosfera jazdy donikąd, a jednocześnie różne sceny "z kluczem" - kocham to :) Do tego niezła muzyka - no i Anna Geislerova. Czego chcieć więcej ?

Tak sobie marzę żeby któregoś lata wsiąść w auto i poszukać miejsc we których kręcono ten film.

• andre_ To wsiadaj i jedź :) Czasu nie zmarnujesz na pewno.

evannell No i chyba w 2011 ruszę w drogę. Tylko jeszcze muszę jakiś kabriolet nabyć albo raczej zrobić :) tak jak w filmie.

• chatiflatt ocenił(a) ten film na: 10

andre_ To prawda. "Jazda" jest filmem, do którego wraca się co jakiś czas.

andre_ Czas leci, a podróż wciąż czeka. Może w 2012 się wreszcie uda :)

• Zakeri ocenił(a) ten film na: 9

andre_ Wiesz co, chyba każdy tak trochę marzy aby się tak bezmyślnie i beztrosko puścić donikąd i zapomnieć o wszystkim co nas otacza...

Zakeri I tak naprawdę jest to bardzo proste, trzeba tylko chcieć.

• andre_ I mamy koniec kwietnia 2013, udała się podróż? Doszła do skutku?

Widz_plci_kobiecej Niestety jeszcze nie, problemy finansowo-zdrowotne przeszkodziły.
    Ale może już w tym roku się uda :)

• andre_ Więc trzymam za Ciebie kciuki, Sójko. :)

Widz_plci_kobiecej Czechy nie za morzem, więc może, może ...

• majkalipcowa ocenił(a) ten film na: 6

andre_ Na pocieszenie powiem, że w Polsce też są takie miejsca, trzeba tylko wyjechać gdzieś dalej za miasto... ja często podróżuję pociągiem... jakie ogromne żółte pola są teraz za oknem, a gdy jest słońce to nic tylko wysiąść w takiej dziurze i marzenia spełnione :)

majkalipcowa Są, są - oczywiście że tak.

Ale pomysł by pojechać trasą bohaterów "Jazdy" wciaż czeka na realizację.

Do zdrowia prawie już wróciłem, z finansami też nieco lepiej, hmmm ... ;)

Ale najpierw ruszam w Tatry, reszta musi poczekać :)

andre_ A wiesz gdzie dokładnie bohaterowie tego filmu jeździli ? Masz rację, że miło byłoby te wioski odwiedzić... tylko nie wyciągaj kluczyka... wiesz o co chodzi ? ;)

andre_ To prawda, to film do którego chce się wracać. Ja co prawda nie oceniłam go najwyzej, ale ten niepowtarzalny klimat mam ciągle w głowie, te piosenki, poczucie wolności, słońce, wiatr we włosach.... cudowneeeeee.... do tego się ciągle tęskni :)

• Morenita ocenił(a) ten film na: 8

andre_ Miło się Was czyta :) A jak tam wyprawa po nieznane naszego założyciela tematu? Jest już 2017r. :)

Też lubię takie wyprawy donikąd. Samochodu, co prawda, nie mam, ale jest pociąg, rower i nogi też mam ;) Mam u siebie puszczę, lasy i dużo szlaków pieszych/rowerowych/kajakowych, które tylko czekają na odkrycie. Czasem nieważny jest cel wycieczki, bo większą przyjemność sprawia sama droga, to co przed tobą, przygoda, poznani na trasie ludzie, ich opowieści, zwyczajne "cześć"/"dzień dobry" na szlaku.

Morenita Moje wyprawy jakoś rok w rok zaczynają i kończą się wyjazdami w Tatry.

Ale może kiedyś wreszcie poświęcę parę dni na mały objazd po Czechach ;)