Brodeuses

plakat - Jedwabna opowieść (2004)

opisy filmu

(5)
  • Opowieść o dwóch kobietach: Claire, młodej dziewczynie w ciąży, która rozstała się z ojcem dziecka i pani Melikiam, która niedawno straciła syna. Te dwie kobiety spotykają się podczas pracy nad misternymi koronkami. Ich smutek, wynikający z zupełnie innych powodów, jest wspólną przestrzenią, dzięki której, z każdą kolejną gotową koronką, powoli rozjaśniając swoje życia. Pani Melikian uśmiecha się, Claire uczy się kochać.

  • Film jest historią dwóch kobiet: nastolatki Claire, ukrywającej przed rodziną i sąsiadami niechcianą ciążę, i pani Melikian, dochodzącej do siebie po tragicznych przeżyciach związanych z utratą syna. Obydwie są smutne, tylko każda z innego powodu. Spotykają się zupełnie przypadkowo, podczas pracy. "Jedwabna opowieść" jest historią o samotności, przyjaźni, przywiązaniu i o tym, jak ktoś obcy może stać się kimś... najważniejszym.

  • "Jedwabna opowieść" to delikatny film o dwóch hafciarkach przygotowujących tkaniny dla paryskich domów mody. 17-letnia Claire (Lola Naymark) zaszła w niechcianą ciąże z żonatym kolegą z supermarketu. Pani Melikiam (Ariane Ascaride) niedawno umarł syn. Twarda kobieta i młoda, delikatna dziewczyna powoli zaczynają się rozumieć, a z czasem kwitnie między nimi przyjaźń.

  • Piękna, choć nie pozbawiona smutnych nutek, opowieść o kobiecej przyjaźni. O tym jak ona powstaje i jak się rozwija.
    Młoda dziewczyna, imieniem Claire, która po tym, jak dowiedziała się, że jest w ciąży, rozstała się ze swoim chłopakiem, znajduje prace u tkaczki, mistrzyni w swoim fachu. Sporo starsza od niej kobieta, pani Melikiam, straciła niedawno syna i również potrzebne jej czyjeś towarzystwo.
    Obie prządki nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo są sobie potrzebne.

  • Delikatna opowieść tkana najsubtelniejszym szwem. Claire jest samotną ciężarną dziewczyną pracującą w supermarkecie. Jej największą pasją jest haftowanie. Nie mogąc znieść widoku ojca swojego dziecka, zatrudnionego w tym samym supermarkecie, rzuca pracę. Odżywa dopiero gdy zostaje zatrudniona do pomocy przez profesjonalną krawcową haftującą niegdyś dla Lacroix. Pomimo różnicy wieku kobiety bardzo zżywają się ze sobą. Obie łączy cierpienie, Clair cierpi z powodu niechcianej ciąży, pani Melikiam odczuwa ból po stracie syna. Wspólna praca nad misternymi wzorami tym bardziej jednoczy kobiety, które nawzajem wpuszczają w swe życia promyki szczęścia...

multimedia
pozostałe