I Am Legend

plakat - Jestem legendą (2007)

pressbook

WSTĘP

?Nazywam się Robert Neville. Ocalałem i żyję w Nowym Jorku. Czy ktoś mnie słyszy? Ktokolwiek. Proszę! Nie jesteście sami?.

Robert Neville (Will Smith) to genialny naukowiec, ale nawet on nie potrafił opanować straszliwego wirusa, którego nie można powstrzymać ani wyleczyć i który... został stworzony ludzką ręką. Neville, z niewiadomego powodu odporny na działanie wirusa, jest ostatnim pozostałym przy życiu człowiekiem w ruinach Nowego Jorku... a być może jest nawet jedyną żyjącą istotą ludzką na całym świecie. Przez ostatnie trzy lata Neville sumiennie wysyłał w eter wiadomości, rozpaczliwe starając się odnaleźć innych ocalałych, którzy być może gdzieś istnieją. Nie jest jednak sam. Przemienione w mutanty ofiary wirusa ? Zarażeni ? czają się w mroku, obserwując każdy jego ruch i czekając, aż zrobi ten jeden śmiertelny błąd. Jako być może ostatnia nadzieja ludzkości, Neville ma już tylko jeden cel: znaleźć sposób, aby odwrócić działanie wirusa przy użyciu jego własnej, odpornej na chorobę krwi. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że Zarażeni mają nad nim przewagę liczebną, a jego czas szybko się kończy.
Warner Bros. Pictures, we współpracy z Village Roadshow Pictures, przedstawia Jestem legendą, film produkcji Weed Road/Overbrook Entertainment. W filmie występują dwukrotnie nominowany do Oscara Will Smith (W pogoni za szczęściem, Ali), Alice Braga oraz Dash Mihok. Film wyreżyserował Francis Lawrence. Scenariusz napisali Mark Protosevich oraz Akiva Goldsman na podstawie powieści Richarda Mathesona. Producentami filmu są Akiva Goldsman, James Lassiter, David Heyman oraz Neal Moritz, producentami wykonawczymi są Michael Tadross, Erwin Stoff, Dana Goldberg oraz Bruce Berman, a współproducentem jest Tracy Torme.
W skład ekipy filmowej weszli: reżyser obrazu Andrew Lesnie, scenografka Naomi Shohan, montażysta Wayne Wahrman, projektant kostiumów Michael Kaplan oraz kompozytor James Newton Howard.
Film Jestem legendą będzie rozpowszechniany przez Warner Bros. Pictures, spółkę Warner Bros. Entertainment, a w wybranych regionach przez Village Roadshow Pictures.
Wersja tradycyjna filmu została cyfrowo dostosowana do wymagań IMAX przy użyciu zastrzeżonej technologii IMAX DMR? (Digital Re-mastering). Wersja IMAX charakteryzować się będzie najwyższą jakością obrazu i dźwięku. Premiera filmu Jestem legendą w kinach IMAX odbędzie się równocześnie z ogólnokrajową premierą wersji tradycyjnej (na taśmie 35 mm).

Nazywam się Robert Neville...
Ocalałem i żyję w Nowym Jorku.
Czy ktoś mnie słyszy? Ktokolwiek. Proszę! Nie jesteście sami...
Będę czekał na South Street Seaport codziennie w południe, kiedy słońce jest w zenicie...
I wiedzcie, moi rodacy, Amerykanie, że jesteśmy teraz w stanie wojny.