Saving Grace

plakat - Joint Venture (2000)

opisy filmu

(7)
  • W obliczu przedwczesnej śmierci męża, góry długów, odkrycia, iż mąż miał kochankę, zagrożenia utratą pięknej wiejskiej posiadłości, bohaterka filmu - Grace postanawia zrobić użytek ze swego kunsztu w hodowli roślin. Korzystając z podpowiedzi swego zagrożonego bezrobociem ogrodnika, Matthew, przekształca swą wielokrotnie nagradzaną hodowlę orchidei w uprawę marihuany. Bez względu na swą wysoką cenę, marihuana nie jest niestety walutą honorowaną przez jakikolwiek bank. Grace zmuszona jest więc opuścić wygodne pielesze domu w Kornwalii, by sprzedawać wytwór swej pracy w londyńskiej Notting Hill, mocno podejrzanej dzielnicy.

  • Sielankowe życie Grace Trevethan na wybrzeżu Kornwalii wali się w gruzy. W obliczu przedwczesnej śmierci męża, góry długów, odkrycia, iż mąż miał kochankę, zagrożenia utratą pięknej wiejskiej posiadłości, Grace postanawia zrobić użytek ze swego kunsztu w hodowli roślin. W potrzebie trzeba się nieraz uciekać do desperackich czynów, czego Grace nie waha się zrobić, korzystając z podpowiedzi swego zagrożonego bezrobociem ogrodnika, Matthew, i przekształca swą po wielokroć nagradzaną hodowlę orchidei w uprawę marihuany. Wraz z Matthew zmienia swą elegancką szklarnię w coś, co jak wierzy stanie się kopalnią złota i wybawieniem. Bez względu na swą wysoką cenę, marihuana nie jest niestety walutą honorowaną przez jakikolwiek bank. Grace zmuszona jest więc opuścić wygodne pielesze domu w Kornwalii, by sprzedawać wytwór swej pracy w londyńskiej Notting Hill, mocno podejrzanej dzielnicy. Jej nowe przedsięwzięcie zaczyna dawać się Grace we znaki, gdy zaczyna być ścigana zarówno przez gangsterów, ściągaczy długów jak i policję. Czy Grace Trevethan, dama z towarzystwa wejdzie na drogę przestępstwa?

  • Grace (Brenda Blethyn) po samobójczej śmierci męża odkrywa, że tak ona jak i posiadłość którą zamieszkuje, jest zadłużona na bardzo wysokie kwoty. Swą posiadłość chce uratować dzięki swoim zdolnościom w hodowaniu roślin. Razem ze swoim ogrodnikiem (Craig Ferguson) rozpoczyna uprawiać marihuanę. Zbiory zaczyna sprzedawać w Nothing Hill, londyńskiej dzielnicy, która nie należy do najbezpieczniejszych w mieście. Tam poznaje czarującego handlarza narkotyków (Tcheky Karyo).

  • Grace Trevethen popada w tarapaty finansowe, gdy tragicznie zmarły mąż zostawia jej w spadku ogromny, liczący kilkaset tysięcy funtów dług, który musi teraz spłacić. Swą posiadłość chce uratować dzięki swoim zdolnościom w hodowaniu roślin. Razem ze swoim ogrodnikiem wpada na pomysł pewnego lukratywnego, aczkolwiek nie do końca legalnego interesu. Zaczyna uprawiać... marihuanę!

  • Film opowiada Losy wiodącej szczęśliwe życie Grace (Brenda Blethyn), mieszkającej na południu Kornwalii. W tej małej społeczności jest powszechnie znaną i szanowaną kobietą. Niestety spotyka ją tragedia, umiera jej mąż, jakby tego było mało zostawia po sobie niewytłumaczalne długi opiewające na kilkaset tysięcy funtów oraz konto w Szwajcarii - również puste. Załamana Grace, dzięki swojemu ogrodnikowi Matthew (Craig Ferguson) postanawia uprawiać marihuanę! Zdolności jakie posiada Grace procentują, plantacja rośnie w oczach. Lecz, czy mieszkańcy miasteczka pozostaną obojętni na łamanie prawa? A czy wybranka życia Matthew, również zaakceptuje jego nocne zajęcie?

  • Śmierć męża jest potężnym, ale nie jedynym nieszczęściem, jakie spada na głowę Grace. W ślad za niespodziewanym zajściem wychodzą na jaw gigantyczne niespłacone długi oraz wieloletni romans świętej pamięci małżonka. Niemłodej już Grace zmarły nagle mąż pozostawił w spadku głównie długi. Wdowa postanawia wykorzystać swoją pasję ogrodniczą tak, aby przyniosła ona zyski. Za radą Matthew - miłośnika trawki, Grace zamienia obsypane nagrodami storczyki na... marihuanę. Oranżeria zostaje przekształcona w wysokowydajną plantację - kopalnię złota. Zacni sąsiedzi okazują się nad wyraz wyrozumiali i wkrótce całe miasteczko angażuje się w potajemne "joint venture". Jednak marihuana, pomimo swojej niezaprzeczalnej wartości, nie jest walutą przyjmowaną przez banki, dlatego grece postanawia sprzedać swój towar w Londynie: odważnie wkracza w mroczny półświatek Notting Hill, by brawurowo negocjować z lokalnymi dilerami sprzedaż "towaru".

  • Pewnego dnia w idyllicznym życiu Grace w rezydencji na wybrzeżu Kornwalii dokonuje się dramatyczny zwrot. Nagła śmierć męża jest potężnym, ale nie jedynym nieszczęściem jakie spada na głowę Grace. Wraz z niespodziewanym zajściem wychodzą na jaw gigantyczne niespłacone długi oraz wieloletni romans świętej pamięci małżonka. Teraz Grace musi przede wszystkim znaleźć pomysł na utrzymanie siebie i swego domu. Postanawia wykorzystać swą pasję ogrodniczą tak, aby przynosiła ona zyski. Trudne czasy wymagają radykalnych rozwiązań. Za radą Matthew, swojego byłego, obecnie bezrobotnego ogrodnika - miłośnika trawki, Grace zamienia obsypywane nagrodami storczyki na... marihuanę. Oranżeria zostaje przekształcona w plantację, która ma stać się kopalnią złota i wybawieniem. Okazuje się jednak, że trudno jest utrzymać w tajemnicy ten nielegalny biznes...