film

3h 5m
7,4 868
ocen
7,4 10 1 868
Uwięziony przez swoich braci Józef trafia na targ niewolników i zostaje kupiony przez Egipcjanina Potifara. więcej mniej
Józef zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Film zdobył nagrodę Emmy oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Józef (Paul Mercurio) jest ukochanym synem Jakuba (Martin Landau) . Bracia zazdroszczą mu miłości ojca, dlatego sprzedają go do niewoli. Mężczyzna trafia na targ niewolników w Awaris i zostaje kupiony przez Egipcjanina Potifara (Ben Kingsley). Pracowity Józef szybko zdobywa zaufanie swego pana i otrzymuje wysokie stanowisko. NieświadomieJózef (Paul Mercurio) jest ukochanym synem Jakuba (Martin Landau) . Bracia zazdroszczą mu miłości ojca, dlatego sprzedają go do niewoli. Mężczyzna trafia na targ niewolników w Awaris i zostaje kupiony przez Egipcjanina Potifara (Ben Kingsley). Pracowity Józef szybko zdobywa zaufanie swego pana i otrzymuje wysokie stanowisko. Nieświadomie wzbudza też pożądanie jego żony (Lesley Ann Warren). Kobieta robi wszystko, by niewolnik nawiązał z nią romans.

studio
Beta Film / Lube Productions / Lux Vide / więcej
tytuł oryg.
Joseph
inne tytuły
Joseph in Egypt
The Bible: Joseph
Film nakręcono w Warzazacie (Maroko).
Okres zdjęciowy trwał od marca do czerwca 1994 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Petarda!!

ocenił(a) film na 8

Film petarda! Nie wiedziałam, że ze Starego Testamentu można takie scenariusze napisać.

Jednym słowem każdy musi to obejrzeć.

jak na biblijny, pamietam, ze ogladalam go jak bylam jeszcze dzieckiem, niesamowicie mi sie wtedy spodobal. Jakis czas temu znow go obejrzalam i stwierdzilam to samo. Polecam.

Bardzo ciekawa historia, w filmie pojawiają się znakomici aktorzy (Ben Kingsley) nic dodać nic ująć. Film przeznaczony nie tylko dla katolików i Żydów

Bardzo dobry film!

ocenił(a) film na 9

Dobra gra aktorów, świetna muzyka Ennio Morricone, poprostu bardzo dobrze się go ogląda.