Tomorrow Never Dies

plakat - Jutro nie umiera nigdy (1997)

opisy filmu

(3)
  • Kolejna część przygód najsłynniejszego agenta-007. Tym razem Bond musi udaremnić plany właścicielowi gazety "Tomorrow"- Elliotowi Carverowi, który pragnie wywołać wojnę i przy okazji nieźle się wzbogacić. Żądny sensacji szaleniec wysyła sygnał, który zakłóca prace urządzeń nawigacyjnych na brytyjskim niszczycielu, w wyniku czego okręt ten narusza chińskie wody terytorialne i zostaje zatopiony. Bond musi ponownie wkroczyć do akcji...

  • Pierce Brosnan po raz wtóry wciela się w rolę agenta 007 w tej spektakularnej przygodzie pełnej brawurowych wyczynów i niesamowitych elektronicznych gadżetów. Niepokonany James Bond musi zapobiec olbrzymiej katastrofie. Ktoś podburza światowe mocarstwa przeciw sobie, co może doprowadzić do wybuchu III Wojny. 007 wpada na ślad prawdziwego przestępczego geniusza. Elliot Carver (Jonathan Pryce) - właściciel globalnego imperium medialnego manipuluje światowymi wydarzeniami. W walce z terrorystą pomagają Bondowi jak zwykle piękne kobiety - żona Elliota (Teri Hatcher) i bezwzględna chińska agentka Wai Lin (Michelle Yeoh).

  • Szpieg jej królewskiej mości ponownie w akcji i ponownie w roli asa wywiadu wciela się rewelacyjny w tej roli Pierce Brosnan. Po spektakularnej ucieczce z miejsca handlu i wymiany bronią, Bond ulatnia się w przestworzach, zostawiając za sobą chmurę ognia. W tle tych wydarzeń realizowane są precyzyjnie wykreowane plany, mające na celu skłócenie najpotężniejszych mocarstw współczesnego świata. Potentat medialny (Eliot Carver), mass mediami oraz niewidzialną dla radaru łodzią, niszczy statek (HMS Devonshire) i rozstrzeliwuje załogę, obarczając winą Chiny. Bond ma za zadanie odnowienie relacji z żoną Carvera, oraz wykradnięcie z biura Gupty, koder. Narażając życie Paris ('Teri Hatcher) wykonuje pomyślnie swe zadanie. Zbiega z parkingu w Hamburgu i przenosi się do Saigonu. Zjednacza siły z agentką chińskiego wywiadu (Wei Lin) i wspólnie postanawiają przerwać zbrodniczą działalność Carvera. Do ostatecznej potyczki dwóch agentów z siłami wroga dochodzi na wspomnianej już niewidzialnej łodzi.