Katyń

2007 1 godz. 57 min.
6,9 214 417
ocen społeczności
6,9 10 1 214417
14 209
chce zobaczyć
6,3 10
ocen krytyków
{"rate":6.3,"count":10}
powrót do forum filmu Katyń
  • PRZEMILCZANE ZBRODNIE - Prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak

"Jak mordowano Polaków

Gdy rozpoczynałem pisanie książki o antypolskich postawach Żydów na Kresach po 17 września
    1939 r., zdawałem sobie dobrze sprawę z rozmiarów kolaboracji Żydów z sowieckimi
    najeźdźcami w administracji, propagandzie, nadzorze deportacji Polaków czy ogromnej fali
    żydowskich donosów przeciw Polakom.

Nie miałem natomiast pełnego wyobrażenia o ilości zabójstw na Polakach popełnionych przez
    zbolszewizowanych Żydów. A nierzadko zbrodnie te były dokonywane z wyrafinowanym
    sadyzmem, jak świadczą niektóre z relacji nadesłanych do mnie przez czytelników. Dodajmy
    również, że żydowskiego pochodzenia śledczy i kaci więzienni, kresowi Fejginowie i Morele,
    należeli do najbardziej bezwzględnych i wyrafinowanych oprawców.

Szczególnie dużo przypadków mordowania Polaków przez zbolszewizowanych Żydów miało
    miejsce w dwóch okresach: w pierwszych tygodniach po 17 września 1939 r. i w czasie
    pospiesznej "ewakuacji" więźniów po napaści Niemiec na ZSRR w czerwcu 1941 r.

Są wśród tych zabójstw historie zbrodni szczególnie spektakularnych i bezwzględnych, tak jak
    jawny mord na kilku polskich działaczach studenckich na Politechnice Lwowskiej w październiku
    1939 r. zabitych pod zarzutami antysemityzmu czy wymordowanie 8 dominikanów z klasztoru w
    Czortkowie przez żydowskich NKWD-zistów w czerwcu 1941 r.

Znamienny był fakt, że zabójstwa Polaków dokonywane przez skomunizowanych Żydów na ogół
    wcale nie ograniczały się do osób, z którymi sami Żydzi mieli osobiście poprzednio jakieś
    konflikty. Częstokroć zabijano przypadkowo wybranych polskich żołnierzy, oficerów, urzędników,
    duchownych czy po prostu ludzi zamożniejszych - tak jak hrabiostwo Skirmunt. Nierzadko
    zabójstwa na Polkach były dokonywane przez prosowieckich Żydów wspólnie ze
    zbolszewizowanymi Białorusinami czy Ukraińcami.

Wiązała się z tym sprawa udziału wielu Żydów w wyłapywaniu polskich oficerów, przebranych po
    cywilnemu lub jako zwykłych żołnierzy, co w rezultacie doprowadziło do ich przyszłej śmierci,
    powiększając "listę katyńską"."

"Zdradzieckie strzaly zza wegla

Relacje z tamtych lat dowodza, ze zydowscy dywersanci uciekali sie do zdradzieckich strzalów z
    ukrycia nie tylko do wojsk polskich, ale w ogóle do ludnosci cywilnej, chcac wywolac
    zamieszanie i panike.

Rotmistrz Narcyz Lopianowski, dowódca 2. szwadronu 101. Pulku Ulanów walczacego w
    obronie przed bolszewikami we wrzesniu 1939 roku wspominal: Podczas tych ciezkich chwil,
    najbardziej nieprzyjemne bylo zachowanie sie grup zlozonych prawie wylacznie z miejscowych
    Zydów. Szczególniej utkwila mi w pamieci ulica Dominikanska, gdzie strzaly padaly nie tylko z
    broni recznej, lecz i z rkm, ustawionego na dachu, oraz granatów recznych, rzucanych z okien
    domów (cyt. za R. Szawlowski: Wojna polsko-sowiecka 1939, Warszawa 1997, t. 2, s. 80).

Halina Araszkiewicz - we wrzesniu 1939 roku uczennica szkoly w Grodnie relacjonowala po
    latach - w 1984 roku: Po poludniu poszlysmy z ciocia, zeby cos za to kupic. Az tu na ul.
    Brygidzkiej zaczeto strzelac. Patrzymy, na balkonach Zydzi z czerwonymi opaskami strzelaja po
    ulicy do ludzi (...). Kolo domu ktos powiedzial, ze Zwiazek Radziecki przekroczyl nasze granice
    (cyt. za: R. Szawlowski, op.cit., t. 2, s. 191).

Brunon Hlebowicz, ówczesny nauczyciel i dzialacz harcerski w Grodnie, uczestnik obrony
    miasta, wspominal po latach w relacji o tamtym okresie: Juz wiedzielismy, ze poprzedniej nocy
    wybuchla rebelia komunistycznozydowska. Strzelano do policji, strzelano do zolnierzy, do
    pojedynczych osób, ale bunt zlikwidowano zarówno w samym miescie Grodnie, jak i w
    miasteczkach takich, jak Ostryna czy Jeziory, jak Indura (cyt. za R. Szawlowski: op.cit., t. 2, s. 58)."

• tomash74 ocenił(a) ten film na: 8

skarbekzgor Tego powinni uczyć nasze dzieci na lekcjach historii.

• skarbekzgor Dlatego w tym filmie nie ma prawdy historycznej. Nie było słowa o tym, ze to NKWD stało za zbrodnią katyńską, a w większości to NKWD tworzyli Żydzi. W Katyniu zginęło również ok, 20 tys Rosjan. W filmie też nie było o tym ani słowa.

• David_Haye NKWD stworzył Polak czyli Feliks Dzierżyński.

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• Silarox Miło mi że się przedstawiasz ale historii się doucz a potem będziemy rozmawiać.

• exar_3 Przy twoim ilorazie inteligencji możesz rozmawiać tylko ze szczotką klozetową. A nie, czekaj... nawet ona jest od ciebie mądrzejsza.

• exar_3 Widzisz exar, i tu popełniłeś błąd. Po jego pierwszym wpisie, powinieneś był zauważyć, że z "tym" nie ma sensu rozmawiać, niestety odpisałeś i znowu dostałeś w twarz... wyciągaj wnioski, nie rozmawiaj z krawężnikiem.

• Astrox Idąc twoim tokiem rozumowania (bo myśleć nie potrafisz) - nikt nie może z tobą rozmawiać, ale cóż, towje IQ kłody mówi wszystko.

• Silarox Nie interesują mnie popisy chamstwa, bezczelności i miernych obelg, także faktycznie sobie nie porozmawiamy. Ale nie krępuj się, poszczekaj sobie jeszcze, na koszt firmy!

• Astrox Nie, nie będę. Przecież nie jestem tobą.

• exar_3 Nie siej fermentu. Dzierżyński stworzył Czeka. NKWD stało się bardziej znaczące kilka lat po śmierci Dzierżyńskiego.