King Kong (2005)

plakat - King Kong (2005)

opisy filmu

(11)
 • Czas Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Aktorka Ann Darrow nie ma pracy i pieniędzy nawet na jedzenie. Z pomocą przychodzi jej filmowiec Carl Denham. Carl jest sfrustrowany, bo producenci chcą obciąć budżet jego nowego, jeszcze niedokończonego filmu. Reżyser wykrada więc jedyną istniejącą kopię swojego filmu i kompletuje ekipę tak, by zdążyć na statek "S.S. Venture", odchodzący wieczorem z portu. Denham chce udać się na owianą legendą Wyspę Czaszek, położoną na Pacyfiku. Tam chce znaleźć atrakcyjne plenery do filmu. Wraz z nim na statek wsiadają m.in. Ann, która dostała główną rolę i scenarzysta Jack Driscoll. Kiedy w końcu udaje się im dotrzeć na wyspę, okazuje się, że nie bez powodu jest ona owiana mgłą tajemnicy. Żyją tam bowiem stwory, które powinny już dawno wyginąć - olbrzymie tyranozaury i wielki, liczący 9 metrów wysokości, goryl.

 • Nowy Jork, lata 30, okres wielkiego kryzysu i bezrobocia. Ambitny filmowiec, Carl Denham (Jack Black), postanawia nakręcić film przygodowy swoich marzeń. Wraz z m. in. bezrobotną aktorką Ann Darrow (Naomi Watts) i podróżnikiem Jackiem Driscollem (Adrien Brody) wyrusza na pokładzie statku Venture w szaloną podróż w stronę tajemniczej wyspy Skull Island. Na miejscu okazuje się, że zamieszkują ją prymitywne plemiona składające hołd olbrzymiemu gorylowi. Następną ofiarą zostaje porwana Ann. Ekipa wyrusza z misją ratunkową po to tylko by odkryć, iż wyspa czaszek zatrzymała się w czasie, a jej pozostałymi mieszkańcami są m. in. dinozaury, w tym przerażający T-rex. Tymczasem pomiędzy Ann i King Kongiem nawiązuje się relacja, która ostatecznie doprowadzi do zguby starożytnego potwora.

 • Są lata 30, Wielki Kryzys. Nowojorczycy nie mają z czego żyć, panuje ogromne bezrobocie. Jedną z takich osób jest aktorka Ann Darrow (Naomi Watts), starająca się o pracę w mieście. Gdy zdesperowana stara się ukraść jabłko, z pomocą przychodzi jej reżyser filmowy Carl Denham (Jack Black). Proponuje jej rolę w swoim filmie przygodowym. Wymarzonym miejscem Denhama, aby nakręcić film jest Wyspa Czaszek - przerażające, legendarne miejsce, z którego nie powrócił dotąd żaden człowiek. Lecz nieświadoma tego Ann, wraz z Denhamem, scenarzystą filmowym - Jackiem Driscollem (Adrien Brody), oraz pozostałą załogą wsiada na podkład statku "Venture", aby wyruszyć na wyspę. Ich entuzjazm szybko ustępuje przerażeniu, gdy uświadamiają sobie, że okrutne historie o tym miejscu są prawdziwe... Niezwykła przygoda zmienia się w walkę o przetrwanie, a na ich drodze pojawia się King Kong - gigantyczna małpa, która "zakochuje się" w Ann...

 • Lata 30, w Nowym Jorku panuje wielki kryzys.
  Piękna aktorka, Ann Darrow, która straciła pracę trafia w ręce Carla Denhama - jego ostatnie filmy, niestety, nie podobały się wytwórni, dla której reżyseruje. Postanawia więc nakręcić film przygodowy swoich marzeń. Aby to zrobić, zamierza wypłynąć na tajemniczą Wyspę Czaszek. Na statku dowiaduje się od swojego scenarzysty, Jacka Driscolla, że był on nastawiony na film dokumentalny i scenariusz ma tylko 15 stron. Carl podstępem zabiera ze sobą Jacka, aby ten dokończył film.
  Gdy dopływają na miejsce, okazuje się, że wyspę zamieszkuje dzikie plemię kanibali, które składa poszczególnych gości w ofierze dla olbrzymiego goryla, zamieszkującego wyspę. Tym szczególnym gościem zostaje Ann. Załoga postanawia uratować kobietę z rąk włochatej bestii, jednak między nią a gorylem rodzi się pewnego rodzaju przyjaźń.

 • Najnowsza realizacja dramatycznych przygód King Konga (Andy Serkis) - gigantycznej małpy schwytanej na odległej wyspie i przewiezionej do cywilizacji. Akcja filmu rozgrywa się na początku lat trzydziestych w czasie wielkiej depresji spowodowanej słynnym krachem na giełdzie w Nowym Jorku. Carl Denham (Jack Black), niespełniony reżyser marzący o realizacji wielkiego obrazu wpada w posiadanie pewnej mapy, na której widnieje tajemnicza, nikomu nie znana wyspa. Postanawia po kryjomu nakręcić tam dzieło swojego życia. Główną rolę kobiecą powierza przypadkowo poznanej, ale niezwykle urodziwej aktorce "drugiego planu" Ann Darrow (Naomi Watts). Denham wciąga także w swój misterny plan znanego pisarza i autora scenariusza filmu, Jacka Driscolla (Adrien Brody), który od pierwszego wejrzenia zakochuje się w prześlicznej Ann. Gdy ekipa dociera w końcu na wyspę, okazuje się, że jest ona zamieszkana przez okrutne plemię i jeszcze okrutniejsze prehistoryczne gady. Jednak prawdziwe, nieznane zło czai się w ciemnościach. Ann zostaje uprowadzona, a następnie porwana przez tajemniczą istotę nieokreślonych rozmiarów. Denham i Driscoll bez zastanowienia ruszają na ratunek, nie zdając sobie sprawy z kim przyjdzie im się pojedynkować...

 • Jest październik 1933 roku. W Nowym Yorku trwa wielki kryzys. Carl Denham (Jack Black) bankrutujący reżyser filmowy wraz z aktorką Ann Darrow (Naomi Watts) i scenarzystą Jackiem Discrollem (Adrien Brody) wyrusza statkiem "S.S.Venture" na tajemniczą Wyspę Czaszki, w celu nagrania filmu swojego życia. Nie wie, że wyspę zamieszkują dinozaury, olbrzymie owady, a także dzicy tubylcy. Na miejscu Ann zostaje porwana przez tubylców i złożona w ofierze wielkiej małpie - Kongowi. Załoga statku rusza jej na pomoc, natomiast Denham zauważa możliwość zbicia wielkiej forsy na małpie i postanawia ją schwytać.

 • Remake nieśmiertelnego filmu Meriana C. Coopera z 1933. W Ameryce trwa Wielki Kryzys. Carl Denham (Jack Black) to zdesperowany producent i reżyser filmowy. Ściągają go wierzyciele, kariera wisi na włosku. Denham jak tonący brzytwy chwyta się więc plotki o nie istniejącej na mapach, ukrytej we mgle i otoczonej wysokim murem tropikalnej wyspie, która podobno skrywa niesłychane tajemnice. Nakręcenie w tym niesamowitym miejscu filmu może być szansą na odbicie się od dna. Denham wynajmuje na kredyt statek należący do przemytników egzotycznych zwierząt, werbuje ekipę, aktorów i scenarzystę spośród podobnych mu bezrobotnych desperatów i wpływa w rejs. Wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu bohaterowie odnajdują tajemniczy ląd. Zgodnie z legendą wyspa otoczona jest starożytnym murem. Na początek marynarze natykają się na przerażające plemię okrutnych, przypominających żywe trupy tubylców. Niebezpieczni autochtoni są jednak niczym w porównaniu z grozą, która czai za murem, we wnętrzu wyspy, która nie bez powodu zwana jest Wyspą Czaszki.

 • Nowy Jork, lata 30-te XX wieku to miejsce, w którym bogactwo miesza się z biedą, a radość ze smutkiem. Carl Denham ratując się przed wycofaniem z branży filmowej podstępem organizuje ekipę filmową, wśród której znajduje się młoda aktorka teatralna Ann Darrow oraz znakomity scenarzysta teatralny Jack Driscoll. Kiedy załoga parowca, którym podróżują dowiaduje się przez przypadek o celu podróży, ostrzega Carla, że na wyspie spowitej wieczną mgłą, do której zmierzają, żyje za 30 metrowym murem potwór, który zabija ludzi - dowiedzieli się tego przed 8 laty od pewnego rozbitka. W końcu po ciężkiej podróży statek osiada na skale tuż obok tajemniczej Wyspy Czaszki. Na wyspie żyje dzikie plemię, które obawia się tajemniczego i okrutnego Tore Konga żyjącego wewnątrz wyspy, otoczonej ogromnym murem. Wyspiarze zamierzają złożyć Ann w ofierze potworowi. Czy Jackowi uda się przy pomocy załogi ocalić Ann z rąk wielkiego goryla? Kong nie zamierza tak łatwo wypuścić pięknej aktorki z rąk, chroni ją nie tylko przed ratunkiem, ale i przed innymi prehistorycznymi drapieżnikami zamieszkującymi ten zapomniany przez świat ląd. Jack ma tylko 24 godziny na odnalezienie ukochanej, potem statek odpływa.

 • Młoda aktorka Ann Darrow, której nagle zamknięto teatr pozostaje bez środków do życia. W tym czasie reżyser filmowy Carl Denham oznajmia producentom, że chce wynająć statek i udać się na niezbadaną, prymitywną wyspę, aby tam nakręcić prawdziwy hit kinowy o zwierzętach. Ponieważ film ma zostać sprzedany, Denham postanawia natychmiast wyruszyć statkiem na zdjęcia. Jest tylko jeden problem: nie ma jeszcze aktorki odtwarzającej główną rolę. Wtedy spotyka Ann i mamiąc ją fałszywymi obietnicami angażuje ją. Podstępem zatrzymuje również na statku scenarzystę Jacka Driscolla - idola Ann. Nic nie przebiega tak jak powinno: podróż odbywa się w fatalnych warunkach, pierwsze spotkanie Ann i Jacka jest kłopotliwe, a na domiar wszystkiego nikt nie wie, że Carl prowadzi statek w kierunku nie odkrytej jeszcze oficjalnie Wyspy Czaszki. Z czasem jednak znajomość Jacka i Ann przeradza się w coś głębszego. Kiedy kapitan otrzymuje telegram z wezwaniem do aresztowania Denhama, statek wpływa w gęstą mgłę. Parowiec osiada na skale, a ekipa filmowa udaje się w łodzi na wyspę. Jedynym śladem dawnej ludzkiej obecności na Wyspie Czaszki jest wielki mur, opuszczone miasta i setki szkieletów. Jednak to nie wszystko, zdziczałe plemię napada na ekipę, a z wnętrza wyspy dochodzą ogłuszające ryki. Część ekipy ginie z rąk tubylców, a reszta zostaje uratowana przez załogę statku. Wyspiarze jednak porywają Ann. Jack postanawia wyruszyć razem z załogą na ratunek Ann, która trafiła w łapy 8 metrowego goryla. Na wyspie żyją również inne prehistoryczne zwierzęta o ogromnych rozmiarach, więc ratunek nie będzie łatwy ...

 • Peter Jackson, zdobywca Oscara w kategorii "Najlepszy reżyser" (trylogia Władca Pierścieni) przedstawia własną, oszałamiającą wizję legendarnej opowieści o King Kongu. Gwiazdami tej niezwykłej, pełnej niesamowitej akcji, przerażających bestii i przełomowych efektów specjalnych produkcji, jakiej nigdy jeszcze nie widziano na ekranach, są Naomi Watts, Adrien Brody i Jack Black! Przygotujcie się na fantastyczną, nieustającą przygodę. Poznajcie historię legendarnego, gigantycznego goryla schwytanego na tajemniczej wyspie i sprowadzonego do cywilizacji, gdzie będzie musiał podjąć dramatyczną walkę o przeżycie.

 • Rok 1933. Wieli kryzys w Ameryce nie oszczędza nikogo. Jak większość nowojorczyków Ann Darrow, aktorka wodewillowa, znalazła się bez środków do życia. Przyłapaną na nieudolnej kradzieży jabłka z ulicznego straganu ratuje Carl Denham, reżyser i poszukiwacz przygód. Carl również ma kłopoty, bo producenci grożą mu obcięciem funduszy co oznacza, że filmowe dzieło jego życia nigdy nie zostanie dokończone. Zdesperowany Carl musi błyskawicznie skompletować ekipę i dostać się na pokład statku S.S Venture. jest bowiem pewien, że gdzieś na oceanie czeka na niego wielka przyszłość - chciałby utrwalić na taśmie owiane legendą miejsce: Wyspę Czaszki. Niestety, jego główna aktorka właśnie wycofała się z udziału w projekcie. Patrząc na wyratowaną z opresji śliczną Ann, Carl wpada na pomysł powierzenie jej "nagłego zastępstwa". Ann nie jest początkowo zachwycona propozycją, decyduje się dopiero po informacji, ze autor scenariusza, znany dramaturg i osoba z "towarzystwa", Jack Driscoll, też wybiera się w rejs. Tego samego dnia wieczorem niezwykła zbieranina ludzi: artystów i zdesperowanych marynarzy-amatorów wsiada na statek, by wyruszyć w nieznane. Z miejskiej dżungli Manhattanu trafiają na, pod każdym względem niezwykłą, Wyspę Czaszki, na której czas zatrzymał się przed tysiącami lat. Żyją na niej nie tylko dzikie plemiona, ale też m.in prehistoryczne dinozaury i coś bardzo tajemniczego, czego tubylcy lękają się najbardziej. Samotny, "ostatni z wielkich" goryli, zwany przez miejscowych Kongiem. By zapewnić sobie spokój tubylcy "wykradają" Ann chcąc złożyć ją w ofierze. Jack Driscoll z ekipą filmową ratują dziewczynę, ale szalony Carl wpada na pomysł przewiezienia Konga do Nowego Jorku, gdzie wielka małpa mogłaby stać się atrakcją przynoszącą fortunę.