King Kong (2005)

plakat - King Kong (2005)

pressbook

King Kong

Trzykrotny zdobywca nagrody Akademii® PETER JACKSON, którego trylogia Władca pierścieni (The Lord of the Rings) tworzy już współczesny kanon kina, zrealizował własną wizję jednego z największych klasyków ekranu: King Konga.
Przyjmując na siebie obowiązki reżysera, producenta i scenarzysty, Jackson podjął się trudnego zadania ponownego pokazania na ekranie historii, która stała się nieśmiertelna już w momencie swojej premiery tj. w 1933 roku. Wtedy właśnie poszukiwacze przygód i filmowcy, Merian C. Cooper i Ernest B. Schoedsack po raz pierwszy pokazali widzom gigantyczną małpę siedzącą na szczycie Empire State Building i starającą się uchronić swoją piękną towarzyszkę przed atakiem dwupłatowców. Jackson odświeża nieco tragiczną historię miłosną pięknej i bestii wzbogacając swój film o sporą dawkę akcji, przejmującą dozę humanizmu i oddaje do dyspozycji widzów King Konga będącego dziełem wielokrotnie nagradzanych Oskarem® specjalistów ds. efektów specjalnych z firm Weta Digital Ltd. i Weta Workshop Ltd.
King Kong jest spełnieniem marzeń reżysera, który zaadaptował najefektowniejsze elementy oryginału i doprowadził je do wizualnej perfekcji wykorzystując umiejętności świetnie dobranej obsady aktorskiej i ekipy realizacyjnej.

HISTORIA KING KONGA
O PRODUKCJI
OBSADA
FILMOWCY