Kobieta-Kot (2004)

Catwoman

plakat - Kobieta-Kot (2004)

opisy filmu

(9)
  • Kobieta-Kot jest historią o nieśmiałej, wrażliwej kobiecie Patience Prince, która nie potrafi zaakceptować samej siebie. Pewnego razu jej życie zmienia się diametralnie. Patience zostaje przetransformowana w kobietę ze zdolnościami kota - szybkością, zwinnością i innymi zmysłami. Od tej pory balansuje na granicy dobra i zła. Poznaje również policjanta imieniem Tom Lone, który zakochuje się w niej.

  • Patience Philips jest cichą, nieśmiałą, przepraszającą, że żyje kobietą. Pracuje jako projektantka w słynnej firmie kosmetycznej, która zamierza wprowadzić na rynek rewolucyjny krem przeciwko starzeniu. Patience przypadkiem odkrywa mroczny sekret swojej szefowej i od tego momentu już nic nie będzie takie same. Dziewczyna odkrywa w sobie drugą postać, Kobietę-Kota, będącą jej zupełnym przeciwieństwem. Kocia dzikość i niezależność sprawiają, że balansuje ona na cienkiej linii między dobrem a złem. Sprawy dodatkowo komplikuje policjant Tom Lone, który zakochany w Patience, jednocześnie nie potrafi się oprzeć fascynacji Kobietą-Kotem, która wydaje się być winna większości przestępstw, jakie ostatnio wydarzyły się w mieście.

  • "Kobieta kot" to ekranizacja dosyć popularnego komiksu. Główna bohaterka, Patience (Halle Berry) jest utalentowaną ale nieco nieśmiałą projektantką reklam w dużej firmie kosmetycznej. Kiedy przypadkowo dowiaduje się, że nowo powstający krem na zmarszczki wywołuje straszliwe obrażenia, właściciele firmy pozbywają się Patience, usuwając ją z tego świata. Jednak tchnienie uratowanego wcześniej przez nią kota, przywraca jej życie i jednocześnie daje nowe oblicze - kobiety wyposażonej w kocie zdolności i możliwości.

  • Patience Philips (Halle Berry) jest cichą, nieśmiałą kobietą. Pracuje jako projektantka w słynnej firmie kosmetycznej, która zamierza wprowadzić na rynek rewolucyjny krem przeciwko starzeniu. Przypadkiem odkrywa jednak mroczny sekret swojej szefowej (Sharon Stone) i staje się Kobietą-Kotem. Jednak kocia dzikość i niezależność przysparzają jej sporo kłopotów. Policjant Tom Lone (Benjamin Bratt) kocha Patience, ale jednocześnie nie potrafi się oprzeć fascynacji Kobietą-Kotem, którą podejrzewa o popełnienie wielu przestępstw.

  • Patience Philips jest cichą, nieśmiałą, kobietą. Jej życie zmienia się, kiedy odkrywa, że najnowszy produkt koncernu kosmetycznego, dla którego pracuje jako grafik - zamiast upiększać, uśmierca. Wynajęte przez firmę zbiry mają uciszyć, Patience. I uciszają. Na zawsze. Jedynym świadkiem morderstwa jest tajemnicza kotka posiadająca nadprzyrodzoną moc. Przywraca Patience do życia i obdarza ją niezwykłymi kocimi cechami. Zrodzona na nowo Patience odkrywa w sobie drugą naturę - niebezpieczną, nieuchwytną i nieposkromioną. A jej celem jest zemsta.

  • Nieśmiała, wrażliwa, cicha i delikatna dziewczyna Patience Philips (Halle Berry) jest projektantką reklam w dużej firmie kosmetycznej. Jednak pewnego dnia odkrywa tajemnice swojej szefowej Laurel Hedare (Sharon Stone). Jej los, jak i jej osobowość, a także ona sama zmienia się o 180 stopni. Teraz jest dzika, niezależna, nieposkromiona, jednak nie w swojej skórze. Otóż nocą przemienia się w dziką kocicę, która działa czasem niezgodnie z prawem. Ale musi przecież zemścić się na swojej szefowej... Problem stanowi policjant Tom Lone (Benjamin Bratt), któremu podoba się Patience jako delikatna dziewczyna, a także jako kot.

  • Patience Phillips jest bardzo utalentowaną, ale niezwykle nieśmiałą projektantką grafiki reklamowej. Pracuje w bezdusznym koncernie kosmetycznym. Kiedy przypadkowo podsłuchuje rozmowę nie przeznaczoną dla jej uszu, ginie. W sposób tajemniczy rodzi się na nowo, jednak nie jest już tą Patience co dawniej. Rodzi się jej druga natura, zwinna, uwodzicielska, obdarzona czułymi zmysłami i niebezpieczna natura Kobiety Kota, która ostrzy swoje pazurki i wyrusza na polowanie, by wyrównać stare rachunki.

  • Skromna i nieśmiała Patience Phillips (Halle Berry) jest projektantką graficzną w potężnym koncernie kosmetycznym Hedare Beauty. Pewien "wypadek przy pracy" sprawi że miła i znosząca dotąd bez szemrania przykrości i upokorzenia, zacznie wymierzać sprawiedliwość i odpłaci się swoim prześladowcą. Wszystko wiąże się z wprowadzanym właśnie na rynek nowym produktem przeciw starzeniu się skóry. Tajemnicę jego niebezpiecznej, jak się okazuje formuły powinno znać tylko małżeństwo zarządzające firmą twardą ręką - George Hedare (Lambert Wilson) i była supermodelka Laurel (Sharon Stone). Przypadkiem poznaje ją także Patience. Od tej chwili nie jest już taka jak przedtem, a jej nowa osobowość to drapieżna Kobieta-Kot. Wkrótce na jej drodze staje przystojny detektyw Tom Lone (Benjamin Bratt). Szuka przyczyn fali zbrodni, jaka nagle spadła na miasto.

  • Patience jest nieśmiałą kobietą, która nie potrafi sobie poradzić z szefem, który ciągle się na niej wyżywa, sąsiadami, którzy nie dają jej spać i wieloma innymi codziennymi sprawami. Któregoś dnia zauważa kota, który utknął na dachu i idzie po niego, ale skrzynka, na której się opiera obrywa się i dziewczyna wisi zaczepiona o parapet. Widzi to przejeżdżający obok policjant Tom Lone i przekonany, że kobieta chce popełnić samobójstwo próbuje z nią negocjować. Pomaga jej wydostać się z pułapki, a ona opowiada mu co się naprawdę zdarzyło. Mężczyzna zaprasza ją na kawę. Tego wieczoru kobieta ma oddać projekty swojemu szefowi. Wchodzi do firmy, ale przypadkiem słyszy coś przerażającego. Krem, który promuje jej szef i jego żona, rzeczywiście ma działanie odmładzające, ale za jaką cenę. Po pierwsze działa jak narkotyk, po drugie skóra, gdy się go nie stosuje, wygląda przerażająco, a po trzecie wywołuje najróżniejsze choroby. Patience zostaje przyłapana na gorącym uczynku i zostaje zamordowana. Kot, którego ocaliła rano zwraca jej życie i przy okazji daje jej niesamowite moce i możliwości, o której wcześniej nawet jej się nie śniło...